Margaret – Reksiu ft. Otsochodzi

MargaretW sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Reksiu” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Otsochodzi). Singiel jest kolejnym kawałkiem zwiastującym nadchodzący krążek, którego premiera ma się odbyć jesienią. Album będzie efektem dalszej eksploracji muzyki miejskiej. Jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia – Otsochodzi, jest pierwszym z gości, których będzie można usłyszeć na nowym materiale. Nutka jest hymnem o adoracji prostego wiejskiego życia.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Piotr Kozieradzki, Małgorzata Jamroży oraz Miłosz Stępieñ. Nutkę wyprodukowali KaCeZet oraz podziemni producenci Eryk Rex Bunny i Bahsick, współpracujący ze składem Gugu Gang.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 sierpnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 528 426 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Mac Adamczak. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Aleksy Kubiak. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 60 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” znalazł się na 6. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, na 2 miejscu AirPlay – Nowości oraz na 3 miejscu AirPlay – TV. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018.
Margaret jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek młodego pokolenia. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju. Na swoim koncie ma ona m.in. 4 albumy studyjne oraz kilkanaście nagród, w tym MTV Europe Music Awards. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka krążek”Gaja Hornby”, który ukazał się 31 maja 2019 nakładem wytwórń płytowych Artistars oraz Musicom. Płyta jest utrzymana w gatunku Urban pop i zawiera 9 numerów. Materiał zadebiutował na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Artystka przy tej płycie pracowała z zespołem songwriterów i producentów: Kacezet, Errbits, Gverilla oraz Mikołaj Trybulec. Dzięki połączeniu tych wcale nieoczywistych muzycznych światów powstało niepowtarzalne brzmienie. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis AllAboutMusic.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek.


“Album „Gaja Hornby” to polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym pierwsza odsłona jej muzycznego alter ego. […] Nowy krążek zaskakuje swoją dynamiką, melodią oraz formą muzyczną. Co jednak najbardziej rzuca się w „uszy” to ciekawe, zgrabne a zarazem bezkompromisowe teksty, które nadają tej płycie niesamowicie osobistego wydźwięku” – napisał o materiale serwis polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 16-09-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie).
Otsochodzi, właściwie Miłosz Stępień (ur. 5 marca 1996 w Warszawie) znany również jako Młody Jan – polski raper i autor tekstów. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Nie, nie”, który ma już 83 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 24-letniego artysty zamyka wydany 26 marca 2020 roku krążek “2011”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Enea Spring Break 2020, które ma mieć miejsce w dniach 10.09. – 12.09.2020 w miejscowości Poznań, Poznań – różne miejsca.
źródło: tysol.pl, jastrzabpost.pl, allaboutmusic.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, goout.net, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Margaret

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Reksiu”

[Otsochodzi]
Reksiu, co tam wystrzeliło?
(Reksiu)
[Margaret]
Bez kompleksów
(Reksiu)
Chce proste, wiejskie życie, jak miał Reksiu
Mała buda, ale własna i bez stresu
(No stress, no stress)
Ćwiczę formę i robię to bez dresów
Bardzo polecam seks zamiast fitnessu.
[Margaret]
Leci PESEL, apetyt rośnie, Magda Gessler
(Besos, yummy)
Jaram się, to niebezpieczne
Bo gdy się jaram, to wcale nie śpię
Resztę nocy spędzę w budzie z Reksiem
A niech sie niesie co piszę w notesie
A niech się niesie ze już się nie spieszę
(Mieszkam w lesie)
Może mi odbiło
A może to PESEL
Może mi odbiło
Że mam z tego bekę
(ha ha)
Szczęścia szukałam pod nie tym adresem
(Na hamaku leżę)
I pieprzę miasto jak Marysia Peszek
(Nikt go nie zabierze)
Wybieram wiejskie życie w małej holenderce
Już nie robię, kiedy nie chcę
Nie, nie, nie, nie
Dzikie serce mam jak Papuasi, Papuaski
Yoga, Yoga, rozciągam się jak stepy Azji
Yoda, yoda,
(co jest?)
Do it, or don’t, there is no try.
Mamo zobacz, nie martw się już o mój hajs.
[Margaret]
Bez kompleksów
(Reksiu)
Chce proste, wiejskie życie, jak miał Reksiu
Mała buda, ale własna i bez stresu
(No stress, no stress)
Ćwiczę formę i robię to bez dresów
Bardzo polecam seks zamiast fitnessu.
[Otsochodzi]
Jeden z drugim szczeka – durnie
Nie zamulam jak kundle, te czekaj
Otworzę ci furtkę
Czekaj, otworze ci…
Koło nogawki się plączesz
Ja biorę z nią bucha, wygodnie
Kiedy życie na spokojnie leci
Dzisiaj tylko ciebie widzę w menu
Ściągaj co masz tam,
(hold up)
Wjeżdża kolejny toast
Ona wie, ze jest moja
Ona wie, pozdro młoda
Bloki wiedzą, że bez TV my to Voice of Poland
Ziomek zrobię to na hejnał
Byle do wieczora
Byle do wieczoru
Chyba prościej było by po prostu
[Margaret & Otsochodzi]
Bez kompleksów
(Reksiu)
Chce proste, wiejskie życie, jak miał Reksiu
Mała buda, ale własna i bez stresu
(No stress)
Ćwiczę formę i robię to bez dresów
Bardzo polecam seks zamiast fitnessu.
Bez kompleksów
(Reksiu)
Chce proste, wiejskie życie, jak miał Reksiu
Mała buda, ale własna i bez stresu
(No stress)
Ćwiczę formę i robię to bez dresów
Bardzo polecam seks zamiast fitnessu.
[Margaret]
Yo, ile jest tych Reksiów?
W pizdu.
What?
Reksiu poliglota, Reksiu marzyciel, Reksiu wychowawca, Reksiu obrońca, Reksiu dobroczyńca, Reksiu domator, Reksiu strażak, Reksiu sportowiec, Reksiu wędrowiec, Reksiu aktor.
Mmm, ten jaki Reksiu poliglota…
Do budy.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 112 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *