Margaret – nowa piosenka

MargaretTytuł nowej piosenki Margaret to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Margaret

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Tak Na Oko”. Singiel zapowiadał najnowszą płytę EP-kę artystki zatytułowaną “Gelato”, która ukazała się 2 lipca 2021 roku nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album utrzymany jest w gatunku pop i zawiera 4 numery inspirowane świeżymi brzmieniami muzyki hiszpańskiej i południowo-amerykańskiej[źródło]rmf.fm i https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2021/07/04/wakacyjna-gelato-ep-od-margaret-posluchaj-singla-z-tymkiem/.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami i kompozytorami są Margaret oraz Kacezet (prywatnie mąż piosenkarki). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął jak dotychczas najwyższą pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 211 361 wyświetleń na YT (dwa dni po premierze znalazł się na 17. miejscu na Karcie na czasie z liczbą ponad 134 tys. wyświetleń [karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube[źródło]https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,27257385,nowy-utwor-margaret-tak-na-oko-juz-jest-bez-watpienia-to.html]). Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Krzysztof Wróbel. Za zdjęcia odpowiadał Łukasz Dryżałowski. Wakacyjny teledysk nakręcony w Rimini we Włoszech przez ekipę Mohdo to hołd dla klasyki polskiego klipu lat dziewięćdziesiątych, kręconego w zagranicznych kurortach[źródło]https://www.rmf.fm/magazyn/news,39483,margaret-tak-na-oko-premierowo-w-rmf-fm-tylko-u-nas-piosenkarka-otworzyla-weekend.html. W wideoklipie Margaret jak przystało na turystkę, spędza czas na plaży, w basenie z przyjaciółmi oraz w wesołym miasteczku. Teledysk jest kolorowy, słoneczny, pełen życia, a przy tym wykonawczyni po raz kolejny wspiera społeczność LGBTQ+[źródło]https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,27257385,nowy-utwor-margaret-tak-na-oko-juz-jest-bez-watpienia-to.html.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od polskiego producenta muzycznego Gromee:

“Na jedno i drugie oko, w okularach i bez, jest bardzo spoko 🔥”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 63 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” znalazł się na 6. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, na 2 miejscu AirPlay – Nowości oraz na 3 miejscu AirPlay – TV. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018[źródło]Wikipedia.

Margaret to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która od lat świetnie sobie radzi na scenie[źródło]1 czerwca 2021 https://muzotakt.pl/93719/margaret-pokazala-stare-zdjecia-z-dziecinstwa-byla-slodka-dziewczynka/. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki[źródło]jastrzabpost.pl. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju[źródło]plejada.pl. Na swoim koncie ma ona m.in. 5 albumów studyjnych oraz kilkadziesiąt nagród, w tym MTV Europe Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 12 lutego 2021 roku krążek “Maggie Vision”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1346&lang=. Krążek z jednej strony jest wypadkową muzycznych fascynacji – hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music – a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w życiu Margaret oraz tuż obok[źródło]https://www.empik.com/maggie-vision-margaret,p1259985076,muzyka-p. Goście pojawiają się aż na 8 nutkach. W większości to czołówka polskiej sceny muzycznej. Pojawiają się Kara, Natalia Szroeder, Kizo, Otsochodzi, Kukon i Stanislavv, a także Young Igi oraz Urboishawty[źródło]https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2021/02/27/margaret-maggie-vision-recenzja/.

“Mój nowy album jest na wpół słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody” – mówi o warstwie lirycznej Margaret.

“Podsumowując ten krążek, trzeba zaznaczyć dużą otwartość wokalistki na wszelkiego rodzaju eksperymenty, nowe doświadczenia czy współprace. […] Cała płyta to zlepek emocji i różnych przeżyć” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 18-08-2021 w miejscowości Sopot.

źródło: rmf.fm, polskaplyta-polskamuzyka.pl, kultura.gazeta.pl, | muzotakt.pl, jastrzabpost.pl, plejada.pl, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, goout.net, i inne

Tekst nagrania “Tak Na Oko”

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
usycham kiedy tęsknię
te melodie to mój exodus…

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
coś mi umyka kiedy pędze
te melodie to mój exodus…

Świat się otwiera gdy latam wysoko
przed nami gorące dni jak w Maroko
łapie te chwile bez ruchu jak foto
i chyba jest tak na loko spoko

Świat się otwiera gdy latam wysoko
chciałabym z Tobą zawinąć się w kokon
co będzie jutro, za miesiąc w tym roku
ale chyba tak na oko spoko

swojej wiedzy może trochę mniej mam
historie zapętlone już wiem że to nie ja
co spotyka mnie nie wybieram
my poza nawias chcemy chcemy wyjść poza schemat

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
coś mi umyka kiedy pędze
te melodie to mój exodus…

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
coś mi umyka kiedy pędze
te melodie to mój exodus…

Serce nagrzane mam jak latem Sopot
kocham te chwile gdy jesteś tuż obok
zamykam oczy oddycham głęboko
i chyba jest tak na oko spoko

Leżymy sobie nad morzem jak molo
trzymam za rękę i trzymam za słowo
nie wiem gdzie nogi zabiorą nas boso
i chyba jest tak na oko spoko

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
usycham kiedy tęsknię
te melodie to mój exodus…

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
coś mi umyka kiedy pędze
te melodie to mój exodus…

przed nami długie dni, zarwane noce
unoszę się jak Ty
jak Ty w hipnozie

przed nami długie dni, zarwane noce
i chyba jest tak na oko spoko

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
[18]
AUT
[3]
DEU
[2]
2013 „Thank You Very Much” 38 41
„Tell Me How Are Ya”
2014 „Wasted” 6
„Start a Fire” 10
2015 „Heartbeat” 11
„Just the Two of Us” (oraz Matt Dusk)
„Deed I Do” (oraz Matt Dusk)
2016 „Cool Me Down” 4
„Elephant” 21
2017 „Blue Vibes”
„What You Do” 14
„Byle jak” 6
2018 „In My Cabana” 3
„Lollipop”
2019 „Tempo” 7
„Gaja Hornby”
„Serce Baila”
„Chwile bez słów” (gościnnie: Kacezet)
„Ej chłopaku”
2020 „Nowe plemię”
„Przebiśniegi”
„Reksiu” (gościnnie: Otsochodzi)
„Roadster” (gościnnie: Kizo)
„Fotel”
„Xanax”
„No Future” (gościnnie: Kukon)
2021 „Antipop” (gościnnie: Kara)
„Sold Out” (gościnnie: Natalia Szroeder)
„Tak na oko” 20
„–” oznacza, że singel nie był notowany lub nie został wydany w danym kraju.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Kachą) w utworze „Bajkał” u boku 1988.

Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka i blogerka modowa. Pochodzi z Ińska, natomiast w Choszcznie ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie klarnetu i saksofonu. Dalszą edukację z kolei odbywała w Szczecinie, gdzie skończyła liceum ogólnokształcące. Następnie rozpoczęła studia w Warszawie na wydziale anglistyki, lecz później przeniosła się na wydział projektowania ubioru. Debiutancki singiel Margaret 2013, “Thank You Very Much”, znalazł się na All I Need (jej pierwszej EP-ce). Utwór znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Jej debiutancki album studyjny osiągnął najwyższe miejsce w Polsce. Zawierał trzy single (“Wasted”, “Start a Fire” i “Heartbeat”), które osiągnęły odpowiednio numer sześć, dziesięć i jedenaście w Polsce. Reedycja albumu w 2016 r. wyprodukowała “Cool Me Down”, pierwszy polski singiel z pierwszej piątki. Piosenka również znalazła się w pierwszej trzydziestce w Rumunii i w pierwszej czterdziestce w Szwecji. W 2015 roku Margaret nagrała album Just the Two of Us z Mattem Duskiem, po którym w 2017 roku ukazał się jej trzeci długogrający krążek, Monkey Business. Ta ostatnia pozycja osiągnęła najwyższe noty w Polsce i zadebiutowała singlem “What You Do”. Od 2014 roku Małgorzata corocznie uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (WOŚP). Piosenkarka wzięła również udział w nagrywaniu dwóch albumów charytatywnych wspierających Stowarzyszenie Siemacha w 2014 i 2015 roku. Jamroży pojawiła się również w telewizyjnych promocjach Fundacji Polsat, w której zachęcała widzów do wysyłania SMS-ów. Zyski zostały przekazane na cele charytatywne. Gatunki jej muzyki to pop, jazz i rap. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Add the Blonde” ukazała się 26 sierpnia 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records oraz Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 14 anglojęzycznych piosenek. Krążek dotarł do 8. miejsca na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskał certyfikat platynowej płyty. Krążek zdobył ponadto nominację do SuperJedynek 2015 w kategorii SuperAlbum. Producentami materiału byli Joakim Buddee i Martin Eriksson oraz Ant Whiting. W 2016 roku ukazała się reedycja krążka. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.

“Mając do pomocy szwedzkich producentów Margaret nagrała płytę, jakiej w Polsce chyba jeszcze nie było – nowoczesną, przebojową, a przede wszystkim nie odstającą od płyt najpopularniejszych popowych gwiazd. Jej piosenki są nagromadzeniem młodzieńczej energii” – napisał o płycie serwis allaboutmusic.pl.

“Materiał nie jest wymagający ponad miarę, więc młoda piosenkarka bez problemu odnajduje się we wszystkich nagraniach. Dzięki dobrej produkcji słodziutkie melodie wypadają nowocześnie, łącząc taneczną energię z radiowym brzmieniem” – napisał o albumie serwis kultura.onet.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 152 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *