Margaret – nowa piosenka

MargaretTytuł nowej piosenki Margaret to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Margaret

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Margaret zatytułowany “Ej chłopaku”. Kawałek jest 4 singlem z najnowszego albumu artystki zatytułowanego “Gaja Hornby”, który ukazał się 31 maja 2019 nakładem wytwórń płytowych Artistars oraz Musicom. Płyta jest utrzymana w gatunku Urban pop i zawiera 9 numerów. Krążek „Gaja Hornby” to polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym pierwsza odsłona jej muzycznego alter ego. Artystka przy tej płycie pracowała z zespołem songwriterów i producentów: Kacezet, Errbits, Gverilla oraz Mikołaj Trybulec. Dzięki połączeniu tych wcale nieoczywistych muzycznych światów powstało niepowtarzalne brzmienie. Materiał zadebiutował na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, a serwis AllAboutMusic.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek.

Gatunki nowej piosenki to Alternatywa i Indie. Autorami i kompozytorami są: Margaret, Kacezet, Gverilla, Minu.

“Zawsze chciałam zmierzyć się z napisaniem piosenki miłosnej z happy endem. Długo szukalam słów, które będą znaczyć – kocham Ciebie, ale nie będą tak sztampowe i oczywiste. Kiedyś powiedziałam do swojego partnera – ej chłopaku, chce Cię mieć na tapecie ! ; i tak powstał hook do tej piosenki” – powiedziała Margaret.

Teledysk na Youtube ukazał się 6 września 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 269 158 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-latki „Byle jak”, który na Youtube ma już 52 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Margaret jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek młodego pokolenia. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju. Na swoim koncie ma ona m.in. 4 albumy studyjne oraz kilkanaście nagród, w tym MTV Europe Music Awards. Warto dodać, że zeszłoroczny singiel Małgosi – „In My Cabana” – osiągnął spory sukces w Szwecji docierając m.in. do pierwszej dziesiątki najczęściej streamowanych kawałków na tamtejszym Spotify oraz uzyskując status platyny.

Margaret uszykowała na jesień trasę koncertową promującą najnowszą płytę:

16.10 – Łódź, Scenografia
17.10 – Poznań, Tama
25.10 – Białystok, Gwint
30.10 – Lublin, Klub30
źródło: wyspa.fm, pl.wikipedia.org, jastrzabpost.pl, plejada.pl, www.luvpop.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, allaboutmusic.pl, i inne

Tekst kompozycji

Jak mam cię złapać?
Weź mnie nakarm
Jestem głodna miłości, nie zasad
Chcę byś ze mną latał
Szedł ze mną na bosaka
Na koniec świata
Do góry serce, to napad, to napad

Nie musimy rozmawiać (Nie)
Nie musimy się starać (Nie)
Czy chcesz ze mną zagrać w tę grę? Oh oh
Nie musisz obawiać (Się)
Nie będziemy udawać (Nie)
Ciesz się, że znalazłam cię

Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chcę cię mieć na tapecie, ej

Obserwuję cię do dawna, ty mnie też
Wiesz, że to prawda, niewinna zabawa
Nie wiem co miałeś w planach
U mnie TV, kanapa, wolna chata
Do góry serce, to napad

Nie musimy rozmawiać (Nie)
Nie musimy się starać (Nie)
Czy chcesz ze mną zagrać w tę grę? Oh oh
Nie musisz obawiać (Się)
Nie będziemy udawać (Nie)
Ciesz się, że znalazłam cię

Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej… chcę cię mieć na tapecie, ej

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
[a][5]
AUT
[6]
DEU
[7]
2013 „Thank You Very Much” 38 41
„Tell Me How Are Ya”
2014 „Wasted” 6
„Start a Fire” 10
2015 „Heartbeat” 11
„Just the Two of Us” (oraz Matt Dusk)
„‘Deed I Do” (oraz Matt Dusk)
2016 „Cool Me Down”[b] 4
„Elephant”[b] 21
2017 „Blue Vibes”
„What You Do” 14
„Monkey Business”
„Byle jak” 6
2018 „In My Cabana” 3
„Lollipop”
2019 „Tempo” 7
„Gaja Hornby”
„Serce Baila”
„Chwile bez słów” (gościnnie: Kacezet)
„Ej chłopaku”
„–” singel nie był notowany lub nie został wydany w danym kraju.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Układanki” u boku Youngiego Igi.

Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka i blogerka modowa. Pochodzi z Ińska, natomiast w Choszcznie ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie klarnetu i saksofonu. Dalszą edukację z kolei odbywała w Szczecinie, gdzie skończyła liceum ogólnokształcące. Następnie rozpoczęła studia w Warszawie na wydziale anglistyki, lecz później przeniosła się na wydział projektowania ubioru. Debiutancki singiel Margaret 2013, “Thank You Very Much”, znalazł się na All I Need (jej pierwszej EP-ce). Utwór znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Jej debiutancki album studyjny osiągnął najwyższe miejsce w Polsce. Zawierał trzy single (“Wasted”, “Start a Fire” i “Heartbeat”), które osiągnęły odpowiednio numer sześć, dziesięć i jedenaście w Polsce. Reedycja albumu w 2016 r. wyprodukowała “Cool Me Down”, pierwszy polski singiel z pierwszej piątki. Piosenka również znalazła się w pierwszej trzydziestce w Rumunii i w pierwszej czterdziestce w Szwecji. W 2015 roku Margaret nagrała album Just the Two of Us z Mattem Duskiem, po którym w 2017 roku ukazał się jej trzeci długogrający krążek, Monkey Business. Ta ostatnia pozycja osiągnęła najwyższe noty w Polsce i zadebiutowała singlem “What You Do”. Od 2014 roku Małgorzata corocznie uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (WOŚP). Piosenkarka wzięła również udział w nagrywaniu dwóch albumów charytatywnych wspierających Stowarzyszenie Siemacha w 2014 i 2015 roku. Jamroży pojawiła się również w telewizyjnych promocjach Fundacji Polsat, w której zachęcała widzów do wysyłania SMS-ów. Zyski zostały przekazane na cele charytatywne. Gatunek jej muzyki to pop i jazz. Jej debiutancka płyta zatytułowana Add the Blonde ukazała się 26 sierpnia 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records i Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 14 piosenek. Krążek dotarł do 8. miejsca na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskał certyfikat platynowej płyty. Krążek zdobył ponadto nominację do SuperJedynek 2015 w kategorii SuperAlbum. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 2 615 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz