Margaret – nowa piosenka

MargaretTytuł nowej piosenki Margaret to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Margaret

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich piosenkarzy Margaret oraz Kacezeta zatytułowana “Niespokojne morze”.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Margaret oraz Kacezet (prywatnie mąż piosenkarki).

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął jak pozycję numer 47, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Singiel “Niespokojne morze” to następca singla „Vino” (nagranego wraz z Kacezetem).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 666 072 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 92 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideo to dzieło Mateusza Reska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 65 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 6, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 3. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Margaret to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która od lat świetnie sobie radzi na scenie[źródło]muzotakt.pl 1 czerwca 2021. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki[źródło]jastrzabpost.pl. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju[źródło]plejada.pl. Na swoim koncie ma ona m.in. 5 albumów studyjnych oraz wiele nagród, w tym MTV Europe Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 12 lutego 2021 roku krążek ‘Maggie Vision’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek z jednej strony jest wypadkową muzycznych fascynacji – hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music – a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w życiu Margaret oraz tuż obok. Goście pojawiają się aż na 8 nutkach. W większości to czołówka polskiej sceny muzycznej. Pojawiają się Kara, Natalia Szroeder, Kizo, Otsochodzi, Kukon i Stanislavv, a także Young Igi oraz Urboishawty[źródło]olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl.

“Mój nowy album jest na wpół słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody” – mówi o warstwie lirycznej Margaret.

“Podsumowując ten krążek, trzeba zaznaczyć dużą otwartość wokalistki na wszelkiego rodzaju eksperymenty, nowe doświadczenia czy współprace. […] Cała płyta to zlepek emocji i różnych przeżyć” – napisał Mateusz Kiejnig w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dał mu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek.

Krążek ‘Maggie Vision’ to następca krążka studyjnego ‘Gaja Hornby’ (2019).

Kacezet właściwie Piotr Kozieradzki (ur. 1986 w Warszawie) – polski wokalista, muzyk i autor tekstów. W latach 2002-2008 członek zespołu Tabula Rasa.

źródło: bestsellery.zpav.pl,| muzotakt.pl, jastrzabpost.pl, plejada.pl, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, goout.net, i inne

Tekst nagrania “Niespokojne morze”

Kolejna niespokojna noc, wiem, że na mojej drodze niespokojne morze, nie śpię.
W powietrzu wisi coś, wiem wokół czarne wody, chyba dlatego nie śpię.

Zbyt dobrze to znam, to już we mnie zostanie.
Sny nie znają umiaru, tyle ciemnych barw.
Wraca do mnie ten czas, rozdrapuje mi rany, jestem sama i dlatego nie śpię.

Niespokojne morze, a musimy grać.
Twoje radio potrzebuje moich fal.
Nasze morze, nie ma co ukrywać.
Niespokojne chcę zapomnieć

Kolejna niespokojna noc, wiem, że na mojej drodze niespokojne morze, nie śpię.
W powietrzu wisi coś, wiem wokół czarne wody, chyba dlatego nie śpię.

Znów ogląda nas świat, jak w kultowym serial. A ja siedzę na skraju, świata patrzę w dal. Każdy z nas o coś gra, miałam dobre zamiary.
Widzę zmiany, ale nadal nie śpię.

Niespokojne morze, a musimy grać.
Niespokojne chcę zapomnieć

Kolejna niespokojna noc, wiem, że na mojej drodze niespokojne morze, nie śpię.
W powietrzu wisi coś, wiem wokół czarne wody, chyba dlatego nie śpię.

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
[18]
AUT
[3]
WNP
Radio
[19]
2013 „Thank You Very Much” 38 127
„Tell Me How Are Ya”
2014 „Wasted” 6
„Start a Fire” 10
2015 „Heartbeat” 11
„Just the Two of Us” (oraz Matt Dusk)
„Deed I Do” (oraz Matt Dusk)
2016 „Cool Me Down” 4 180
„Elephant” 21
2017 „Blue Vibes”
„What You Do” 14 203
„Monkey Business”
„Byle jak” 6
2018 „In My Cabana” 3
„Lollipop”
2019 „Tempo” 7
„Gaja Hornby”
„Serce Baila”
„Chwile bez słów” (gościnnie: Kacezet)
„Ej chłopaku”
2020 „Nowe plemię”
„Przebiśniegi”
„Reksiu” (gościnnie: Otsochodzi)
„Roadster” (gościnnie: Kizo)
„Fotel”
„Xanax”
„No Future” (gościnnie: Kukon)
2021 „Antipop” (gościnnie: Kara)
„Sold Out” (gościnnie: Natalia Szroeder)
„Tak na oko” 18
„Kocha”[22] (oraz Urboishawty i Kacezet[a])
„Pod choinką”[23] (oraz Team X)
2022 „Oversize”[24] (oraz Anja Pham i Kacezet[a])
„Mimo burz”[25][b] (oraz Kacezet[a])
„Cry In My Gucci”[26]
„Vino”[27] (oraz Kacezet[a])
„Niespokojne morze” (oraz Kacezet) 47
„–” oznacza, że singel nie był notowany lub nie został wydany w danym kraju.

W 2021 roku wystąpiła gościnnie (wraz z Kachą) w utworze „Bajkał” u boku 1988.

Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka i blogerka modowa. Pochodzi z Ińska, natomiast w Choszcznie ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie klarnetu i saksofonu. Dalszą edukację z kolei odbywała w Szczecinie, gdzie skończyła liceum ogólnokształcące. Następnie rozpoczęła studia w Warszawie na wydziale anglistyki, lecz później przeniosła się na wydział projektowania ubioru. Debiutancki singiel Margaret 2013, “Thank You Very Much”, znalazł się na All I Need (jej pierwszej EP-ce). Utwór znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Jej debiutancki album studyjny osiągnął najwyższe miejsce w Polsce. Zawierał trzy single (“Wasted”, “Start a Fire” i “Heartbeat”), które osiągnęły odpowiednio numer sześć, dziesięć i jedenaście w Polsce. Reedycja albumu w 2016 r. wyprodukowała “Cool Me Down”, pierwszy polski singiel z pierwszej piątki. Piosenka również znalazła się w pierwszej trzydziestce w Rumunii i w pierwszej czterdziestce w Szwecji. W 2015 roku Margaret nagrała album Just the Two of Us z Mattem Duskiem, po którym w 2017 roku ukazał się jej trzeci długogrający krążek, Monkey Business. Ta ostatnia pozycja osiągnęła najwyższe noty w Polsce i zadebiutowała singlem “What You Do”. Od 2014 roku Małgorzata corocznie uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (WOŚP). Piosenkarka wzięła również udział w nagrywaniu dwóch albumów charytatywnych wspierających Stowarzyszenie Siemacha w 2014 i 2015 roku. Jamroży pojawiła się również w telewizyjnych promocjach Fundacji Polsat, w której zachęcała widzów do wysyłania SMS-ów. Zyski zostały przekazane na cele charytatywne. Gatunki jej muzyki to pop, jazz i rap.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Add the Blonde” ukazała się 26 sierpnia 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records oraz Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 14 anglojęzycznych piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Krążek zdobył ponadto nominację do SuperJedynek 2015 w kategorii SuperAlbum. Producentami materiału byli Joakim Buddee i Martin Eriksson oraz Ant Whiting. W 2016 roku ukazała się reedycja krążka. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.

“Mając do pomocy szwedzkich producentów Margaret nagrała płytę, jakiej w Polsce chyba jeszcze nie było – nowoczesną, przebojową, a przede wszystkim nie odstającą od płyt najpopularniejszych popowych gwiazd. Jej piosenki są nagromadzeniem młodzieńczej energii” – napisała Zuzanna Janicka w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

“Materiał nie jest wymagający ponad miarę, więc młoda piosenkarka bez problemu odnajduje się we wszystkich nagraniach. Dzięki dobrej produkcji słodziutkie melodie wypadają nowocześnie, łącząc taneczną energię z radiowym brzmieniem” – napisał Paweł Gzyl w recenzji albumu w serwisie kultura.onet.pl i dał mu ocenę 7/10.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, olis.onyx.pl, allaboutmusic.pl oraz kultura.onet.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 331 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 5)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *