Margaret – Ej chłopaku

MargaretJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Ej chłopaku”. Kawałek jest 4 singlem z najnowszego albumu artystki zatytułowanego “Gaja Hornby”, który ukazał się 31 maja 2019 nakładem wytwórń płytowych Artistars oraz Musicom. Płyta jest utrzymana w gatunku Urban pop i zawiera 9 numerów. Krążek „Gaja Hornby” to polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym pierwsza odsłona jej muzycznego alter ego. Artystka przy tej płycie pracowała z zespołem songwriterów i producentów: Kacezet, Errbits, Gverilla oraz Mikołaj Trybulec. Dzięki połączeniu tych wcale nieoczywistych muzycznych światów powstało niepowtarzalne brzmienie. Materiał zadebiutował na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, a serwis AllAboutMusic.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek.
Gatunki nowej piosenki to Alternatywa i Indie. Autorami i kompozytorami są: Margaret, Kacezet, Gverilla, Minu.


“Zawsze chciałam zmierzyć się z napisaniem piosenki miłosnej z happy endem. Długo szukalam słów, które będą znaczyć – kocham Ciebie, ale nie będą tak sztampowe i oczywiste. Kiedyś powiedziałam do swojego partnera – ej chłopaku, chce Cię mieć na tapecie ! ; i tak powstał hook do tej piosenki” – powiedziała Margaret.

Teledysk na Youtube ukazał się 6 września 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 269 158 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-latki „Byle jak”, który na Youtube ma już 52 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Margaret jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek młodego pokolenia. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju. Na swoim koncie ma ona m.in. 4 albumy studyjne oraz kilkanaście nagród, w tym MTV Europe Music Awards. Warto dodać, że zeszłoroczny singiel Małgosi – „In My Cabana” – osiągnął spory sukces w Szwecji docierając m.in. do pierwszej dziesiątki najczęściej streamowanych kawałków na tamtejszym Spotify oraz uzyskując status platyny.
Margaret uszykowała na jesień trasę koncertową promującą najnowszą płytę:
16.10 – Łódź, Scenografia
17.10 – Poznań, Tama
25.10 – Białystok, Gwint
30.10 – Lublin, Klub30
źródło: wyspa.fm, pl.wikipedia.org, jastrzabpost.pl, plejada.pl, www.luvpop.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, allaboutmusic.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Margaret

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst kompozycji “Ej chłopaku”

Jak mam cię złapać?
Weź mnie nakarm
Jestem głodna miłości, nie zasad
Chcę byś ze mną latał
Szedł ze mną na bosaka
Na koniec świata
Do góry serce, to napad, to napad
Nie musimy rozmawiać (Nie)
Nie musimy się starać (Nie)
Czy chcesz ze mną zagrać w tę grę? Oh oh
Nie musisz obawiać (Się)
Nie będziemy udawać (Nie)
Ciesz się, że znalazłam cię
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chcę cię mieć na tapecie, ej
Obserwuję cię do dawna, ty mnie też
Wiesz, że to prawda, niewinna zabawa
Nie wiem co miałeś w planach
U mnie TV, kanapa, wolna chata
Do góry serce, to napad
Nie musimy rozmawiać (Nie)
Nie musimy się starać (Nie)
Czy chcesz ze mną zagrać w tę grę? Oh oh
Nie musisz obawiać (Się)
Nie będziemy udawać (Nie)
Ciesz się, że znalazłam cię
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej, chłopaku, chcę mieć na tapecie
Ej… chcę cię mieć na tapecie, ej

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 24 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *