Marcin Sójka – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Marcina Sójki to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy utworów.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Marcina

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Marcina Sójki zatytułowany “Wróć”. Kawałek jest czwartym singlem promującym debiutancki album artysty zatytułowanym “Kilka prawd”, który ukazał się 18 października 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Płyta zawiera 13 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Zwycięzca 9. edycji „The Voice of Poland” przywiązuje wagę do każdego słowa. Dlatego jego debiutanckiego krążka można słuchać z zapartym tchem. Artysta z jednej strony rozlicza się sam ze sobą, z drugiej tą płytę można potraktować jak rozmowę z kimś, komu o życiu można powiedzieć każdą prawdę. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 2 z 10 możliwych gwiazdek.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Michał Pietrzak, Juliusz Kamil oraz Marcin Sójka. Kompozycja “Wróć” to emocjonalna nutka bardzo aktualna i uniwersalna.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 24 stycznia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 587 184 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Konrad Aksinowicz. Za zdjęcia odpowiadał Grzegorz Myjkowski. Zdjęcia powstawały w Warszawie. Marcin wspominał w wywiadzie, że samo nagranie trwało kilka godzin i było zimno. W teledysku obok Marcina wystąpiła aktorka Michalina Sosna (grała m.in. w filmie Miszmasz, czyli kogel-mogel 3 oraz serialu Przyjaciółki). Produkcją zajęła się firma Universal Music Polska.

W opisie pod wideo napisano:

– Dla Marcina Sójki, męskość to przede wszystkim walka do końca, zwłaszcza o to, co w życiu najważniejsze, otwarte przyznanie się do błędów i… szczere wyznanie uczuć. W dzisiejszych czasach, pozornie utrzymując bliskość, zbyt często oddalamy się od siebie. „Wróć” w wykonaniu Marcina, to świetny „wzór” wyznania, które w każdych okolicznościach warto zadedykować ukochanej osobie.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego artysty pt. “Zaskakuj Mnie”, który na Youtube ma już 13 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że popularność “Zaskakuj Mnie” zaskoczyła samego muzyka, który przyznał, że jest niesamowicie wdzięczny za wsparcie i miłe słowa. Kawałek dotarł do pierwszego miejsca w zestawieniu AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych numerów w polskich rozgłośniach radiowych. 30 października 2019 singel osiągnął status złotej płyty.

Marcin Sójka, czyli jedno z największych muzycznych odkryć ostatnich lat, śpiewa od zawsze. Jako kilkulatek został doceniony przez ikony teatru muzycznego w Polsce, Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosę, i zagrał w musicalu „Piotruś Pan”. Marcin w muzyce najbardziej ceni harmonię, melodie i żywe instrumenty, a jego guru wokalnym jest Zbigniew Wodecki. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 22 września 2020 w miejscowości Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.
źródło: rmf.fm, polskatimes.pl, muzotakt.pl, eska.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, YouTube, Wikipedia, kiwiportal.pl, i inne

Tekst kompozycji

Za parawanem snów
Choć miłości głód
Bezradny stoję tu
Na drodze, gdzie Ty

Odwróciłaś się
Wybrałaś drugi brzeg
Tej historii bieg
Beze mnie, to wiem

A ja ten sam wciąż chcę powiedzieć Ci
Na głos, by móc, by być

Gdybyś powróciła tu
Zapomniała gorzkich słów
Tamtej drogi bieg i chłód
Wołam Cię, wróć

Przebiję głową każdy mur
Dawnej rzeki znajdę nurt
Twoje niebo nade mną tu
Wołam Cię, wróć

Proszę, wróć
Wołam Cię

Nawet głupia myśl
Może czasem przyjść
Choćby nawet dziś
Czy wstyd przyznać się

Że ja kiedyś też
Uciec chciałem gdzieś
Bardzo szybko biec
Za tym, co za szkłem

Dziś ja już sam
Jak mam powiedzieć Ci
Że chcę znów być

Gdybyś powróciła tu
Zapomniała gorzkich słów
Tamtej drogi bieg i chłód
Wołam Cię, wróć

Przebiję głową każdy mur
Dawnej rzeki znajdę nurt
Twoje niebo nade mną tu
Wołam Cię, wróć

Jeśli powrócisz, przyjdź i niech jest tak
Złudnie, znów pięknie
Niech sen ten trwa

Gdybyś powróciła tu
Zapomniała gorzkich słów
Tamtej drogi bieg i chłód
Wołam Cię, wróć

Przebiję głową każdy mur
Dawnej rzeki znajdę nurt
Twoje niebo nade mną tu
Wołam Cię, wróć

Proszę, wróć
Proszę, wróć
Proszę, wróć
Proszę, wróć
Wołam Cię

Lista utworów

1. Weź Nie Pytaj, Weź Mi Nałóż, Czyli Gastro Xmas Song 2018
2. Zaskakuj mnie (2018)
3. Dalej (2019)
4. Lepiej (2019)
5. Wróć (2020)

Marcin Sójka – piosenkarz, zwycięzca 9 edycji programu The Voice of Poland (drużyna Patrycji Markowskiej). Urodził się i mieszka w Siedlcach. Od dziecka śpiewa i jest związany ze sceną muzyczną oraz teatralną. Sójka jest zatrudniony w Centrum Kultury i Sztuki na stanowisku realizatora dźwięku. Współpracuje również z Siedlecką Orkiestrą Wojskową. Gatunki jego muzyki to pop i soul. Czytaj więcej
źródło: eska.pl oraz pl.wikipedia.org

(Odwiedzono 1 591 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz