Maciej Maleńczuk – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Macieja Maleńczuka to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Macieja

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego wokalisty Macieja Maleńczuka oraz polskiej piosenkarki NATASZY zatytułowana “Psie Łzy”. Kawałek jest trzecim singlem zapowiadającym nowy krążek artystki, którego premiera planowana jest na jesień 2021 roku. Pierwsza zapowiedź nowej produkcji pojawiła się jesienią ubiegłego roku. Wykonawczyni swoją nowa płytę wyda własnym nakładem.

“Wybrała drogę niezależnej artystki, pozostając tym samym swoim własnym wydawcą i współtwórcą swojej muzyki” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

W nagraniach pomaga jej Sampler Orchestra.

“Długo trwało zanim znalazłam producentów muzycznych, którzy pomogli mi stworzyć moje własne brzmienie” – powiedziała Natasza.

– Dojrzałam do mojej nowej płyty. Do nowej muzyki, której jeszcze nigdy, nikomu nie pokazywałam – mówiła Urbańska pod koniec zeszłego roku w wywiadzie dla stacji TVN. – Zebrałam się na odwagę, by odciąć grubą kreską to, co robiłam do tej pory. I to jest dla mnie fajny, przełomowy moment. Nie skreślam tego, co było. Jestem tą samą Nataszą, ale w nowej odsłonie – przyznała.

Gatunek nowej piosenki to rock. Autorem tekstu jest Maciej Maleńczuk, natomiast kompozytorami są Natasza Urbańska, Paweł Moszyński oraz Stanisław Koźlik. Dlaczego NATASZA wybrała do tego kawałka Macieja Maleńczuka? Wykonawczyni wyznała, że ceni artystę za wszechstronność, bezkompromisowość i szczerość.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 30 marca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 59 048 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Maciej Nowak, który był także odpowiedzialny za zdjęcia. Produkcją teledysku zajęła się ekipa 58 Music Projects. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 59-letniego muzyka pt. “Synu” (nagrany wraz z zespołem Hasiok), który na Youtube ma już 27 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Maciej Maleńczuk to bez dwóch zdań jedna z największych gwiazd i najbardziej oryginalnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Można o nim powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 2 października 2020 roku krążek “Klauzula sumienia”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora SA. Album jest utrzymany w gatunku rock i zawiera 12 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

„Klauzula sumienia” jest gęsta od sensów, wciągających historii i błyskotliwych aforyzmów. To jego najlepsza płyta od lat, może najlepsza w tym stuleciu. Muzycznie spójna, tekstowo aktualna i bezkompromisowa, czasem wręcz brutalna. Na celowniku: polityka, religia, obyczaje. Polska na celowniku” – Jarek Szubrycht, Wyborcza.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 25-04-2021 w miejscowości Cieszyn, a kolejny 27-04-2021 w miejscowości Bydgoszcz.

Natasza Urbańska, czyli jedna z gwiazd polskiego show-biznesu od lat utrzymuje się na szczycie. Niegdyś, tylko aktorka, a teraz piosenkarka mająca na koncie wiele przebojów, które pokochali internauci. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Rolowanie”, który ma już 3,3 mln wyświetleń. 24 stycznia 2014 roku nakładem wytwórni Studio Buffo ukazał się jej album zatytułowany “One”.

źródło: wprost.pl, open.fm, muzyka.interia.pl, | eska.pl, gwiazdy.wp.pl, muzykoholicy.com, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Psie Łzy”

Tekst tego utworu znajdziecie na tej stronie


foto: kadr z wideoklipu “NATASZA & Maciej Maleńczuk – Psie Łzy”

Lista utworów

1. Absolutnie
2. Ach proszę pani
3. Alabama
4. Ande la more
5. Andromantyzm
6. Antoni Radwan
7. Armia
8. Artysta – faszysta
9. Baby
10. Bajaga (jak to tak)
11. Psie Łzy (oraz NATASZA)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Tańcz głupia tańcz” u boku Lady Pank.

Mirosław Maciej Maleńczuk (ur. 14 sierpnia 1961 w Wojcieszowie) – polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem „barda Krakowa”. Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Gatunki jego muzyki to pop i rock. Jego debiutancka solowa płyta zatytułowana “Historia obyczaju” ukazała się w 1989 roku (własne wydanie). Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 19 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *