Maciej Lipina – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Macieja Lipiny to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2018 roku to zobacz niżej do listy utworów.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Macieja

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Prezentujemy nowy, solowy utwór Macieja Lipiny pt. „Cały świat”, do którego powstał niezwykle wzruszający teledysk.
Utwór „Cały świat” zapowiada premierę albumu „Ścigany”, która do sklepów trafi 28 września. Utwory zostały zarejestrowane w wojkowickim studio MAQ Records. Hasło „płyta solowa” Maciek potraktował dosłownie i sam postanowił zagrać na wszystkich instrumentach. – „Album wypełnią melodyjne piosenki, a także rozbudowane kompozycje. Nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej, czy bluesowej stylistyce”– podkreśla wokalista.”
Lista utworów
1. Cały świat
Maciej Lipina to wokalista, gitarzysta, autor piosenek, założyciel i lider śląskiej grupy Ścigani, za działalność w której został wyróżniony tytułem Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top). W 2009 r. zespół zdobył dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory “Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz”. W tym samym roku wygrał Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival. Razem z zespołem wydali 3 płyty.
Maciej Lipina jest też cenionym aktorem w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie jest odtwórcą głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu „Skazany na bluesa”
Jego głos producenci i dziennikarze porównują z Johnem Mayerem czy Piotrem Cugowskim.
Z dokonań poza macierzystą formacją odnajdziemy jego głos np. na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT pt. „Acoustic 8 filmów”. Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.
źródło: Materiały prasowe


Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 7 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *