Mabel – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Mabel to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Mabel

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjsko-szwedzkiej piosenkarki Mabel oraz brytyjskiego trio Clean Bandit zatytułowana “Tick Tock” (z gościnnym udziałem amerykańskiego piosenkarza i rapera 24kGoldn). Zespół stworzył coś zaraźliwego i bardzo w swoim stylu. Tematem kawałka jest “obsesja”. Nutka została wydana przez Atlantic Records UK w dniu 21 sierpnia 2020 roku jako pierwszy singiel z nadchodzącego trzeciego albumu studyjnego Clean Bandit. Kompozycja jest również zawarta jako numer bonusowy w cyfrowych i strumieniowych wersjach debiutanckiej płyty Mabel “High Expectations”.
W dniu 29 sierpnia 2020 roku Clean Bandit i Mabel wykonali piosenkę na żywo podczas finału czwartej serii The Voice Kids UK.
Gatunki nowej piosenki to Dance-pop, disco, electropop, pop i tropical-pop. Materiał napisali: Golden Landis Von Jones, Grace Chatto, Jack Patterson, Kamille oraz Mabel Mcvey. Kompozycja została wyprodukowana przez Jacka Pattersona, Grace Chatto i Marka Ralpha (Years & Years, Sigala).
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 21 sierpnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 32 679 655 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Clean Bandit. Podczas gdy nutka opowiada o obsesyjnych związkach, teledysk idzie w nieco innym kierunku. Jack Patterson powiedział, że przyjęli lżejsze podejście i nakręcili film o swoich indywidualnych obsesjach. „Wokół mnie kręci się model pociągu Eurostar firmy Hornby. Uwielbiam wszystkie rodzaje transportu”.
Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniej wykonawczyni pt. “Don’t Call Me Up”, który na Youtube ma już 232 mln wyświetleń? Zobaczymy. Warto dodać, że kompozycja „Don’t Call Me Up” zadebiutowała na żywo w grudniu 2018 r. podczas trasy „Te Are the Best Times”. Utwór został dobrze przyjęty przez większość krytyków muzycznych. W styczniu 2019 r. numer zadebiutował na 11 miejscu na UK Singles Chart, przy sprzedaży w pierwszym tygodniu na poziomie 23.325 sztuk. W marcu 2019 roku zajął trzecie miejsce w rankingu utrzymując się przez trzy kolejne tygodnie, dzięki czemu osiągnął najwyższą pozycję w rankingu w Wielkiej Brytanii wśród kompozycji Mabel. Kawałek pokrył się podwójną platyną. W Stanach Zjednoczonych „Don’t Call Me Up” stał się pierwszym singlem Mabel, który wszedł na Billboard Hot 100, gdzie zadebiutował na 97 miejscu z 6 milionami strumieni i 3000 cyfrowymi pobraniami. Kompozycja znalazła się w TOP10 24 list przebojów w różnych krajach.
Mabel Alabama Pearl McVey (ur. 20 lutego 1996 w Maladze) – brytyjsko-szwedzka piosenkarka i autorka tekstów. Sławę zdobyła w 2017 roku, kiedy to „Finders Keepers” stało się jej pierwszym topowym singlem w Wielkiej Brytanii, a późniejszym „Don’t Call Me Up”, które osiągnęło szczyt na trzecim miejscu w UK Singles Chart. Przypomnijmy, że 2 sierpnia 2019 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany “High Expectations”, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym. Najbliższy koncert artystki ma się odbyć w dniach 2-6 czerwca 2021 na wydarzeniu pn. Primavera Sound Festival w Barcelona, Spain, a kolejny w dniach 18-21 sierpnia 2021 na wydarzeniu pn. FM4 Frequency Festival w St Pölten, Austria.
Clean Bandit są jednymi z najczęściej streamowanych wykonawców i jednym z najpopularniejszych brytyjskich zespołów ostatnich lat. Grupa nie ma stałych wokalistów. W kompozycjach gościnnie występują różni wykonawcy. Formacji większą sławę przyniósł drugi kawałek promujący album: “Mozart’s House”. Wśród sukcesów zespołu należy wymienić 6 nominacji do BRIT, milionowe wyniki (sprzedaż 40 milionów singli, 3,2 miliony albumów, 13 miliardów streamów i 5,5 miliardów odsłon na YouTube). W przerwach między nagraniami, grupa korzystała z dostępnych platform, by łączyć się z fanami, a także pomagać zbierać fundusze na walkę z Covid-19 oraz skutkami pandemii. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “Rockabye” (z gościnnym udziałem Seana Paula oraz Anne-Marie), który ma 2,4 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię trio zamyka album zatytułowany “What Is Love?”, który ukazał się 30 listopada 2018.
Golden Landis Von Jones (urodzony 13 listopada 2000), znany jako 24kGoldn, to amerykański raper, piosenkarz, autor piosenek i były aktor dziecięcy. Zdobył sławę dzięki swojemu singlowi „Valentino” z 2019 roku, który zajął 92 miejsce na liście Billboard Hot 100. W kwietniu 2020 roku uzyskał platynę przez RIAA. W lipcu 2020 roku Golden wydał singiel „Mood”, który znalazł się na szczycie listy Billboard Hot 100. Drugi z wymienionych kawałków ma na YT 53 mln wyświetleń. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “El Dorado” ma się dopiero ukazać. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć w dniach 18-21 sierpnia 2021 na wydarzeniu pn. FM4 Frequency Festival w St Pölten, Austria.
źródło: wpna.fm, Wikipedia, | eska.pl, kultura.onet.pl, radiokaszebe.pl, rzg.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne


Tekst nagrania “Tick Tock”

[Intro: Mabel]
Tick tock, tick tock
Tick tock, tick tock, tick tock
Tick tock, tick tock
[Verse 1: Mabel]
I don’t need no other, I’m satisfied
Doing it on my own
Only takes one lover to change your vibe
Ain’t that the way it go?
I don’t need nobody, but you’re on replay
Caught in the memory
When you touch my body and you say my name
Giving me what I need
(Tick tock, tick tock, tick tock)
[Pre-Chorus: Mabel]
Every minute, so lost in it
Like you’re in my bed
Every hour, give you power
I’m losing mine instead
(Tick tock, tick tock)
[Chorus: Mabel]
24/7, got you on my mind
Think about you all the time
My body wants you night and day
But my head is screaming, “Go away”
(Tick tock, tick tock, tick tock)
24/7, got you on my mind
Darling, I don’t have the time
My body wants you night and day
I’m losing all control of me
[Post-Chorus: Mabel]
Na na, na na na
(Tick tock)
Na na, na na na na na
Na na, na na na na na
(Tick tock)
Na na na na na na na
[Verse 2: 24kGoldn]
Hey!
24/7 I got a place with your name on it
Just in case you decided you’re coming out, mmh
No time for thinking, too busy dancing and drinking
Know you been meaning to gеt up out of the house, mmh
Baby, throw that Fendi on the floor
Addicted to your loving, need some more
Heard you want my body, I want yours
You already know that I already know
[Chorus: Mabel, 24kGoldn]
24/7, got you on my mind
Think about you all the time
My body wants you night and day (And day)
But my head is screaming, “Go away” (Away)
(Tick tock, tick tock, tick)
24/7, got you on my mind
Darling, I don’t have the time
My body wants you night and day (And day)
I’m losing all control of me (Of me)
[Post-Chorus: Mabel, 24kGoldn]
Na na, na na na
(Na na)
Na na, na na na na na
Na na, na na na na na
(Yeah yeah)
Na na na na na na na
[Bridge: Mabel, 24kGoldn]
Every minute, so lost in it
Like you’re in my bed
Every hour, give you power
I’m losing mine instead
Tick tock, mhm
Tick tock, tick tock, mhm
Tick tock, yeah
(Tick tock, tick tock, tick tock)
[Chorus: Mabel]
24/7, got you on my mind
Think about you all the time
My body wants you night and day (Day, day)
But my head is screaming, “Go away” (Go away, go away now, now)
24/7, got you on my mind (My mind, yeah)
Darling, I don’t have the time
My body wants you night and day (And day)
I’m losing all control of me, yeah
[Post-Chorus: Mabel]
Na na, na na na
(Tick tock)
Na na, na na na na na
(Tick tock)
Na na, na na na na na
(Tick tock)
Na na na na na na na
(You got me losing all control of me)
Na na, na na na
(Tick tock)
Na na, na na na na na
Na na, na na na na na
Na na na na na na na
Tick tock, yeah
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycja na listach
UK
[1]
AUS
[16]
BEL
(FL)
[3]
“Know Me Better”[20] 2015
“My Boy My Town”[21] [A]
“Thinking of You”[23] 2016
“Finders Keepers”[B]
(featuring Kojo Funds)
2017 8
“Bedroom”[24]
“Begging”[25]
“My Lover” (Remix)[D]
(with Not3s)[26]
14
“Fine Line”
(featuring Not3s)
2018 11
“Cigarette”[E][27]
(with Raye and Stefflon Don)
41
“Ring Ring”[F]
(with Jax Jones featuring Rich the Kid)
12 [G]
“One Shot”[I] 44
“Don’t Call Me Up”[J] 2019 3 16 2
“Mad Love” 8 67 50
“OK (Anxiety Anthem)”
“God Is a Dancer”[N]
(with Tiësto)
15 48
“Loneliest Time of Year” [P]
“Boyfriend” 2020 10 [Q]
“West Ten”
(with AJ Tracey)
5
“Tick Tock”
(oraz Clean Bandit featuring 24kGoldn)
8 68 4
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Plug Walk” u boku Rich the Kid.
Mabel Alabama Pearl McVey (ur. 20 lutego 1996) to angielsko-szwedzka piosenkarka i autorka tekstów. Przełom w jej karierze nastąpił w 2017 r., kiedy jej singiel „Finders Keepers” (z gościnnym udziałem Kojo Funds) znalazł się w UK Top10. W styczniu 2019 roku została nominowana w kategorii British Breakthrough Act na 39th Brit Awards. Mabel jest córką szwedzkiej piosenkarki Neneh Cherry i producenta muzycznego Camerona McVeya oraz wnuczką legendy jazzu Dona Cherry (trębacz). Jej bratem jest były wokalista Mattafix – Marlon Roudette. Gatunki jej muzyki to R&B i pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana „High Expectations” ukazała się 2 sierpnia 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Polydor i jest utrzymana w gatunkach pop, R&B oraz Contemporary R&B. Album zawiera 14 piosenek. Krążek zadebiutował na trzecim miejscu na brytyjskiej liście albumów, obok płyty Eda Sheerana “No.6 Collaborations Project” i Lewisa Capaldi “Divinely Uninspired to a Hellish Extent”. W drugim tygodniu spadł na 10 pozycję, osiągając sprzedaż 4 184 sztuk. Na Irish Albums Chart wszedł pod numerem piątym. Album zadebiutował również w TOP40 w Norwegii i Szwajcarii. W Stanach Zjednoczonych wszedł pod numerem 198 na listę Billboard 200. Hugh McIntyre z Forbes cytuje ten debiut jako „doskonały przykład tego, jak przemysł muzyczny w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych może się drastycznie różnić”. Materiał otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 61, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy magazyn The Guardian przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.

– Materiał jest pokazem niezwykłego talentu Mabel. To coś więcej niż krążek – to historie, nad którymi artystka pracowała przez niemal całe życie. Płyta jest materiałem podnoszącym na duchu i niezwykle szczerym. Jest to nie tylko rozdział z życia artystki, ale również opowieść o losach innych – podaje serwis muzotakt.pl.

Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org oraz muzotakt.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 23 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *