LP – How Low Can You Go

LPJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki LP zatytułowana “How Low Can You Go”. Ten singiel to kawałek o melancholijnym, wyrafinowanym, zmysłowym charakterze, odzwierciedlający mieszankę uczuć, powstałą podczas nocnych przygód, poszukiwania siebie, czy zawirowań miłosnych.


„How Low Can You Go to mieszanka wielu burzliwych nocy, które przeżyłam w Nowym Jorku i Los Angeles. Te noce, postacie, sytuacje zostają z tobą na dłużej, darzysz je uczuciem w tym ich całym pięknym, ale też niepozbawionym błędów szaleństwie” – mówi LP.

Nutka na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajęła najwyższą pozycje numer 28.

Gatunek nowej piosenki to alternatywa. Materiał napisali Mike Del Rio, LP oraz Nate Campany. Dodajmy, że z Mike’em Del Rio oraz Nate Campany, LP stworzyła również swój największy przebój „Lost On You”. Kompozycja została wyprodukowana przez Mike’a Del Rio.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 230 281 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Eric Maldin (Travis Scott, Gorgon City). Klip został zrealizowany w Hotelu El Ganzo.

“Dla mnie How Low Can You Go to refleksja nad przeszłością i podróż do przyszłości. Zależało mi na zgłębieniu metaforyki dotyczącej przemyśleń związanych z doświadczeniem z przeszłości. W Meksyku ludność z wielkim szacunkiem odnosi się do życia pozagrobowego, więc pomyślałem, że jest to coś, czym także chciałbym się zająć. Bardzo chciałem wpleść inspirację związaną z Dia De Los Muertos (pol. Dzień Zmarłych) w teledysk” – mówi reżyser teledysku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniej Amerykanki pt. „Lost on You”, który na Youtube ma już 672 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Lost on You” zdobył szczyty list przebojów w piętnastu krajach (także na polskich listach Polish Airplay Top 100 i Dance Top 50 kawałek zajął najwyższe pozycje numer 1). Materiał pokrył się diamentem. Kawałek ostatnio przekroczył milliard streamów.

Laura Pergolizzi, ukrywająca się pod pseudonimem LP to piosenkarka, która od 2001 roku wytrwale pracuje na własne nazwisko. Artystka ma olbrzymi talent kompozytorski, z którego korzystały już takie sławy jak Rihanna, Rita Ora, Backstreet Boys czy Christina Aguilera. Wykonawczyni szturmem zdobyła listy przebojów w 2016 roku. Jej utwór “Lost On You” nucił chyba prawie każdy i można go było usłyszeć w niemal wszystkich stacjach radiowych. Od tamtej pory nie zwalnia tempa. Koncertuje w najróżniejszych zakątkach świata. Zagrała już na najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie, w tym m.in. Coachelli, Osheaga, Outside Lands czy Mad Cool.

Co piszą inni o gwieździe?

– “Jedna z najbardziej autentycznych gwiazd pop rocka naszego pokolenia” – V Magazine.
– “Fizyczne połączenie Johna Coopera Clarke’a i Patti Smith oraz wokalna mieszanka Gwen Stefani z Cyndi Lauper. LP niczym alchemik łączy te składniki w coś, czego nie może zaoferować nikt inny” – Guardian.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 7 grudnia 2018 roku krążek “Heart to Mouth”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych BMG i Vagrant. Album jest utrzymany w gatunku Pop rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jej 5 album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Nowe wydawnictwo to, zgodnie z zapowiedzią wykonawczyni, najbardziej osobisty album w dotychczasowej karierze. Serwis Independent.ie dał materiałowi ocenę 8/10. Taką samą ocenę dał serwis muzyka.interia.pl. Krążek na polskiej liście albumów ZPAV zajął najwyższą pozycję numer 6.

“Heart to Mouth to bardzo solidny zestaw piosenek o intymnym, przykuwającym uwagę, charakterze. Pergolizzi udowodniła, że odnajduje się znakomicie w zróżnicowanych stylistycznie kompozycjach. Kiedy trzeba, potrafi wzruszyć, innym razem podnieść na duchu” – napisał w recenzji płyty serwis muzyka.interia.pl.

“Z opisu może wydawać się, że “Heart to Mouth” to jakiś stylistyczny chaos i dźwiękowy bałagan. Nic podobnego. Owszem, to zestaw szalenie eklektyczny, ale po pierwsze całość spaja znakomity, przyjemnie zachrypnięty głos LP, po drugie absolutnie każde nagranie to świetna melodia i niebanalna aranżacja” – napisał w recenzji albumu serwis koncertomania.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć na wydarzeniu pn. Bluesfest Byron Bay, które ma mieć miejsce w dniach 1-5 kwietnia 2021 w Tyagarah, NSW, Australia, a kolejny 4 kwietnia 2021 w Melbourne, VIC, Australia, 170 Russell (Formerly Billboard).

źródło: muzyka.t-mobile.pl, jazzsoul.pl, strefamusicart.pl, | jazzsoul.pl, rmf.fm, tvn24.pl, vanessa.fm, muzyka.interia.pl, koncertomania.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu LP

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “How Low Can You Go”

[Intro]
Ooh, ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh

[Verse 1]
The last time I saw you
We did coke in a closet
At the Chateau Marmont
We were happy and on it
There were too many people
There was fun, there was evil
And we both took the ride

[Pre-Chorus]
It was colder than fuck
For a night in LA
And I couldn’t stop thinkin’
If I was okay
You were makin’ me laugh
Shit was makin’ me sway
And I thought I could fly

[Chorus]
How low can you go?
‘Cause I wanna know
How low can you go?
How low can you go?
‘Cause I wanna know
How low can you go?
(Oh)

[Post-Chorus]
Ooh, ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh

[Verse 2]
I heard that you stopped
Have some kids and a guy
I was happy and sad
But I didn’t know why
I still think of you now
While I’m touchin’ the sky
It’s been a long, long time

[Bridge]
And so much happens in between
The tears catch fire like gasoline
Just tell me, what’s the worst you’ve seen?
I wanna know

[Chorus]
How low can you go?
‘Cause I wanna know
How low can you go?
How low can you go?
‘Cause I wanna know
How low can you go?

[Outro]
Ooh, ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh, ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
How low can you, can you go?
How low can you, can you go?
How low can you, can you go?
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh
Ooh-ooh, ooh-ooh, ooh

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 21 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *