Liber – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Libera to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Libera

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiego rapera Libera oraz polskiego zespołu InoRos. To nie pierwsza współpraca artystów. W 2012 roku ukazał się stadionowy przebój Libera, singiel zatytułowany „Czyste szaleństwo” z gościnnym udziałem InoRos. Nowy kawałek to niepowtarzalne zderzenie folku z rapem, tradycyjnego góralskiego brzmienia z nowoczesną produkcją muzyczną. Numer opowiada o tym dążeniu do bogactwa i sławy, o gonitwie która nie ma sensu bez prawdziwej miłości i relacji. Kompozycja niesie przesłanie, że to właśnie te ostatnie wartości nadają sens naszemu życiu, pięknemu życiu. Kawałek ten zapowiada wspólny projekt muzyczny jak i trasę koncertową rapera oraz grupy InoRos.
Autorem tekstu jest Marcin Piotrowski „Liber”, natomiast kompozytorami są InoRos, Sylwia Grzeszczak, Marcin Bobak oraz Łukasz Drozd „OZD”.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 5 marca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 375 733 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Bartek Łukowiec, a zdjęcia nakręcili Bartek Łukowiec i Patryk Kubat. W teledysku wystąpili: Liber, InoRos, Paranienormalni kabaret, Monika Wsolak, Marzena Mleczek oraz Patrycja Fereniec. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 37-letniego rapera pt. “Teraz Ty” (nagranego wraz z Natalią Szroeder), który na Youtube ma już 20 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
Liber rozpoczął swoją przygodę z muzyką w 1997 roku. Artysta stał się bardzo popularny po kilku singlach Ascetoholix. Wykonawca ma na swoim koncie cztery studyjne albumy. Muzyk zaistniał również jako członek rockowej grupy Rio Boss. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Obornicznina zamyka wydany 21 maja 2013 roku krążek “Duety”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop oraz hip-pop i zawiera 12 numerów. Płyta w pierwszym tygodniu po premierze uplasowała się na 20. pozycji zestawienia OLiS.
InoRos to wybuchowa mieszanka muzyków, którzy w 2006 roku połączyli swe siły tworząc przy tym formację folkowo/rockową. Grupa tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. Zespół jest finalistą drugiej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “Kiedyś obiecałaś”, który ma już 1 milion wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię formacji zamyka wydany 15 maja 2014 roku krążek “Warto było!”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Tercet. Płyta zawiera 16 numerów. Jest to ich czwarty album.
źródło: muzyka.wp.pl, sucha24.pl, rzg.pl, pl.wikipedia.org, Internet


Tekst utworu

[Kamil Kowalcze]
Wiem, że czujesz tę rozkosz
Kiedy mówi się o nas
Błyszczeć lubisz jak złoto
Ja to wszystko ci dam
[Liber]
Jesteś, ty jesteś
Ty jesteś droga pani
Ty musisz być na fali
Płakać lepiej w Ferrari
Najlepiej czerwień metalic
Życiem się umieć bawić
Wypukłe karty z tej tali
Co nie boją się terminali
Dom z bali albo lot na Bali
Bylebyśmy się kochali
[InoRos]
I mów co chcesz, nieważne, że nic nie mamy
Czy ty już nie pamiętasz co obiecałem?
Za dzień, za dwa, cały świat może być nasz
Za rok, za dwa, uda się, uda się nam
[Liber]
Piękne życie mieć
Piękne życie, piękne życie, piękne życie
Piękne życie mieć
Piękne życie, piękne życie
[Kamil Kowalcze]
Jeszcze będzie tak fajnie
Mamy siebie na kredyt
Szczęście samo nam wpadnie
W ręce pewnego dnia
[Liber]
Ej, ej
Iskry w oczach
We włosach wiatr
Zimny Bałtyk i szczyty Tatr
A Dolomity, żyrafy, klify
Modne rafy – na inny raz
Pojawimy się tu i tam
Wykleimy tym Instagram
Niech mówią, niech to lubią
Całej prawdy nie muszą znać
Chcę tylko z tobą trwać
[InoRos]
I mów co chcesz nieważne, że nic nie mamy
Czy ty już nie pamiętasz co obiecałem?
Za dzień, za dwa, cały świat może być nasz
Za rok, za dwa, uda się, uda się nam (x2)
[Liber]
Piękne życie mieć
Piękne życie, piękne życie, piękne życie
Piękne życie mieć
Piękne życie, piękne życie

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
[4]
RMF
[5]
PiK
[6]
Alan Basski – „Tak miało być” (gościnnie: Liber)[10] 2010
„Czyste szaleństwo” (gościnnie: InoRos)[11] 2012 2 6
„Winny” (gościnnie: Mateusz Mijal)[12] 4 1
„Ludzki gest”[13]
„Wszystkiego na raz” (gościnnie: Natalia Szroeder)[14] 2013 5 1 2
„Teraz ty” (oraz Natalia Szroeder)[15] 2014 4 1
„Czarne chmury” (gościnnie: Mateusz Gredziński)[16]
„Dzień dobry, kocham cię” (gościnnie: Barbara Kurdej-Szatan)[17]
„Porównania” (oraz Natalia Szroeder) 2015
„7 rzeczy” (oraz Mateusz Ziółko) 9 1 17
„Dobre myśli” (oraz Sylwia Grzeszczak) 2018 5 1 2
„Piękne życie” (oraz InoRos) 2019
„–” singel nie był notowany.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Katrina” u boku Rafała Brzozowskiego.
Liber, właściwie Marcin Piotrowski (ur. 10 lipca 1981 w Obornikach) – polski raper i autor tekstów. Były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix, w której występował wraz z kuzynem Krzysztofem “Krisem” Piotrowskim oraz Dominikiem “Doniem” Grabowskim. Współtworzył także krótkotrwały projekt Rio Boss wraz z Kubą Mańkowskim i Sylwią Grzeszczak. Marcin rozpoczął karierę od założenia zespołu “Ascetoholix” w 1999 roku. Najpierw występowali na lokalnych koncertach w Obornikach. Grupa wystąpiła na festiwalu w mieście Żarów, gdzie zajęła drugie miejsce. Następnie “Ascetoholix” nawiązał współpracę z wytwórnią “Camey Studio”. Raperzy skomponowali ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego “Blokersi” w reżyserii Sylwestra Latkowskiego. Piotrowski ma kilka nominacji i nagród za śpiewanie piosenek. Gatunki jego muzyki to hip-hop i pop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana Bógmacher ukazała się 1 marca 2004 roku nakładem wytwórni płytowej UMC Records i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 14 kawałków. Nagrania dotarły do 13 miejsca zestawienia OLiS. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz ru.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 95 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *