Lanberry – Mówiłeś

lanberryJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Lanberry zatytułowany “Mówiłeś”. Po sukcesie ostatniego albumu artystki pt. miXtura i utworów Gotowi na wszystko oraz Nie ma mnie, wykonawczyni przedstawia całkiem nowy, nie pochodzący z krążka singiel. Jak mówi sama wokalistka:
 


„W warstwie muzycznej chcieliśmy nawiązać do naszych inspiracji z pierwszej dekady lat 00. Prostota brzmienia w głównej mierze oparta na motywie gitarowym i mocnym refrenie.”

Premierę kawałka poprzedzały zapowiedzi na Facebooku wykonawczyni.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Małgorzata Uściłowska i Patryk Kumór, natomiast kompozytorami są Mikołaj Trybulec oraz Małgorzata Uściłowska.
Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 16 maja 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 589 590 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Dawid Ziemba / MIND PRODUCTIONS. W teledysku występują: Modele / EMBASSY MODELS: GRZEGORZ KŁĘBEK, KRZYSZTOF RETYCH, KAMIL MIESZCZANIN, ADAM FLASIŃSKI i RADOMIR BUCZEK oraz Tancerki / GRUPA TANECZNA NEXT: Ola Frydrych, Klaudia Sadło, Marta Jakubowska i Alicja Matyja. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-latki pt. „Gotowi Na Wszystko” (wykonanego wraz z Feel), który na Youtube ma już 16 milionów wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Gotowi na wszystko” pokrył się złotem, przy czym duet z Piotrem Kupichą był także najczęściej odtwarzanym kawałkiem w radiostacjach w pierwszym półroczu 2018 roku. Nutka promowała film “Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się 5 stycznia 2018 roku.
Lanberry to zdecydowanie jedno z najgłośniejszych nazwisk na polskiej scenie muzycznej. Ta młoda, zdolna wokalistka zadebiutowała na rynku fonograficznym, singlem “Podpalimy świat”, w 2015 roku. Wcześniej próbowała swoich sił w programach: The Voice of Poland oraz X Factor. Mimo, że żadnego z nich nie wygrała, udało jej się rozpocząć karierę. Prawie każda z jej promowanych piosenek gości na antenach największych stacji dobrych kilka tygodni. Ostatnio mogliśmy zobaczyć artystkę podczas gali Fryderyki, na której wystąpiła. Warto wspomnieć o jej serialowej współpracy. W styczniu stworzyła specjalną kompozycję Po Drugiej Stronie Lustra na potrzeby serialu 10h. Dokument opowiada o historii polskiego YouTube’a. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Lanberry zamyka wydany 9 listopada 2018 roku krążek “miXtura”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach Deep House, Tropical House oraz Europop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jej drugi album studyjny.
Najbliższa impreza, na której wystąpi artystka odbędzie się 30-06-2019 na wydarzeniu pn. Przebojowe Opole – Jedziemy na Wakacje 2019 w miejscowości Opole (Opolskie) – Amfiteatr, Piastowska 14A.
źródło: radiozet.pl, eska.pl, nakoncercie.pl, allaboutmusic.pl, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Lanberry

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu

Miałam nie tracić słów, siedzieć cicho
Wszystko o tobie wiem, nie zdziwi mnie już nic
Monotonia i chłód masz na imię
Dłużej nie mogłam tak, jakbyś tego chciał
Gdybyś mógł (Gdybyś mógł)
Chociaż raz (Chociaż raz)
Widzieć to co ja
Zima ty (Zima ty)
Wiosna ja (Wiosna ja)
To nie mogło wiecznie trwać
Mówiłeś: “Będę chronił cię przed złem”
I tak wierzyłam tylko sobie
Mówiłeś, że naprawisz się
Dziś szkoda mi słów, za późno już
Żegnaj, znikam, pa!
Ułożyłeś nas w swojej głowie
Bez pytania o cel, czy to ma jakiś sens?
Twój idealny świat dzisiaj tonie
Znam twój najmniejszy ruch, nie zawrócę już
Gdybyś mógł (Gdybyś mógł)
Chociaż raz (Chociaż raz)
Widzieć to co ja
Zima ty (Zima ty)
Wiosna ja (Wiosna ja)
To nie mogło wiecznie trwać
Mówiłeś: “Będę chronił cię przed złem”
I tak wierzyłam tylko sobie
Mówiłeś, że naprawisz się
Dziś szkoda mi słów, za późno już
Żegnaj, znikam, pa!
Ostygnie we mnie lęk
Ostygnie we mnie żal
Uu, i wzruszę ramionami
Myślałeś, że znasz mnie na pamięć
A tak naprawdę nie znałeś mnie wcale
Mówiłeś, że ochronisz mnie przed złem
I tak wierzyłam tylko sobie
Mówiłeś, że naprawisz się
Dziś szkoda mi słów, za późno już
Żegnaj, znikam, pa!
Żegnaj, znikam, pa!

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 0 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *