Lady Pank – Tańcz, głupia tańcz ft. Maciej Maleńczuk

Lady PankJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Lady Pank z gościnnym udziałem polskiego wokalisty Macieja Maleńczuka zatytułowany “Tańcz, głupia tańcz”. Nowa wersja wielkiego przeboju grupy pochodzi z krążka “LP1” – nagranego na nowo z gościnnym udziałem plejady artystów, klasycznego, pierwszego albumu formacji. Specjalna wersja płyty ukazała się 15 czerwca 2018 nakładem wytwórni płytowej Agora S.A. z okazji 35 lecia debiutanckiego albumu zatytułowanego “Lady Pank”. W należącym do Wojtka Olszaka studiu Woobie Doobie swoje partie wokalne nagrali m.in: Maciej Maleńczuk, Grzegorz Markowski, Kasia Kowalska, Katarzyna Nosowska, Artur Rojek, Tomasz Organek i Lech Janerka.
Autorem tekstu Andrzej Mogielnicki, natomiast kompozytorem jest Jan Borysewicz.
Audio do nowego utworu na YT ukazało się 21 czerwca 2018 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 357 613 wyświetleń na Youtube. Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „Kryzysowa Narzeczona”, który na Youtube ma przeszło 26 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
Lady Pank, formacja która od ponad dwudziestu pięciu lat święci tryumfy na polskiej scenie rockowej powstał, kiedy młody prawnik i poeta Andrzej Mogielnicki (“Mogiel”) poznał Jana Borysewicza, który grał wówczas w Budce Suflera. Jesienią 1981 roku “Borys” opuścił Budkę i w studiu Teatru STU nagrał piosenkę “Mała Lady Punk”. Słowa napisał oczywiście “Mogiel”. Wtedy padło postanowienie – musimy stworzyć zespół. Najbliższy koncert grupy odbędzie się 26-10-2018 w Kaliszu (Wielkopolskie), a kolejny 10-11-2018 w Poznaniu (Wielkopolskie).
Maciej Maleńczuk to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów przełomu wieków. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię artysty zamyka wydany w 2017 roku krążek “Maleńczuk gra Młynarskiego”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop, Folk Rock oraz Ballada i zawiera 12 numerów. Najbliższy koncert Macieja odbędzie się 18-10-2018 w Płocku (Mazowieckie), a kolejny 20-10-2018 w Gdańsku (Pomorskie).
źródło: polskieradio24.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, rmf.fm, culture.pl, Internet.pl


Tekst utworu

U “Maxima” w Gdyni,
znów cię widział ktoś,
Sypał zielonymi,
mahoniowy gość,
Boney M. zagrało,
kelner zgiął się wpół,
Potem odjechało,
Złote BMW
Tańcz głupia, tańcz,
swoim życiem się baw !
Wprost na spotkanie ognia leć !
Tańcz głupia, tańcz,
wielki bal sobie spraw !
To wszystko, co dziś możesz mieć…
Sama tego chciałaś…
Pewnie coś był wart
zapłacony ciałem
kolorowy slajd
Tańcz głupia, tańcz…
Czasem tak dla hecy
lubię patrzeć jak
coraz bliżej świecy,
ruda krąży ćma!
Tańcz głupia, tańcz…
Tańcz głupia, tańcz…
Tańcz głupia, tańcz !
Tańcz głupia, tańcz !
Tańcz głupia, tańcz !
Tańcz głupia, tańcz !

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 53 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *