Lady Gaga – I'll Never Love Again

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi zatytułowany “I’ll Never Love Again”. Singel promuje ścieżkę dźwiękową do filmu Narodziny gwiazdy. Soundtrack “A Star Is Born” ukazał się 5 października 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Interscope i jest utzymany w gatunkach Pop, country, rock, blues oraz electropop. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się 34 numery, w tym 19 kompozycji śpiewanych przez Lady Gagę oraz Bradleya Coopera – osobno i w duecie. Zapowiadał ją singiel “Shallow” (nagrodzony Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę), w którym można usłyszeć zarówno Bradleya Coopera i Lady Gagę. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu notowania UK Albums Chart, dzięki łącznej sprzedaży 31 816 egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery; również zadebiutował na pierwszym miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200. W Polsce płyta osiągnęła 1 pozycję w notowaniu OLiS. Płyta otrzymała pozytywny oddźwięk od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 78, na podstawie 8 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.
Melodramat muzyczny “Narodziny gwiazdy” to reżyserski debiut Bradleya Coopera. W filmie partneruje mu Lady Gaga. W filmie Bradley Cooper wciela się w Jacksona, doświadczonego muzyka country, który poznaję młodą i nieśmiałą wokalistkę (Lady Gaga). Między muzykami rodzi się uczucie, które zostaje wystawione na próbę, gdy dziewczyna odnosi ogromny sukces. To już czwarta kinowa wersja filmu. W oryginale z 1937 roku zagrali Janet Gaynor i Fredric March. W produkcji George’a Cukora z 1954 wystąpili Judy Garland oraz James Mason, a w 1976 na ekranie pojawili się Barbra Streisand oraz Kris Kristofferson. Przypomnijmy, że “Star Is Born” został entuzjastycznie przyjęty na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Obraz Coopera zdobył 90 procent pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes.
Gatunki nowej piosenki to muzyka filmowa i country. Kawałek napisali: Lady Gaga, Natalie Hemby, Hillary Lindsey oraz Aaron Raitiere. Kompozycja została wyprodukowana przez Benjamina Rice i Lady Gage. Numer zadebiutował pod numerem 36 na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych. Nutka otrzymała pozytywne opinie od krytyków i pojawiła się na listach przebojów w większości krajów, największy sukces osiągając w Irlandii, Szkocji oraz na Węgrzech docierając do top 10 w krajowych notowaniach. W Australii, Francji oraz we Włoszech uzyskała status złotej płyty, natomiast w Stanach Zjednoczonych pokryła się platyną za sprzedaż miliona egzemplarzy.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 26 października 2018 roku. W dniu 13.09.2019 klip ma 182 358 030 wyświetleń na YT. Fragment wideoklipu zdradza zakończenie filmu oraz ostateczne losy głównych bohaterów. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej Amerykanki pt. “Bad Romance”, który na Youtube ma już 1,1 mld wyświetleń? Zobaczymy.
Lady Gaga pojawiła się, kazała tańczyć i z miejsca stała się nową ulubienicą publiczności. Przebojowa, z silnym głosem, skąpymi strojami i przede wszystkim determinacją, skazana była na sukces. Zafascynowana twórczością Freddiego Mercury’ego oraz zespołu Queen, (od którego piosenki „Radio Ga Ga” zaczerpnęła pomysł na swój pseudonim), a także Davida Bowie, Michaela Jacksona, Madonny, Grace Jones i Debbie Harry. Znana z ekscentrycznych wypowiedzi i niecodziennych kreacji scenicznych.
źródło: Wikipedia, muzyka.interia.pl, rmf.fm, muzyka.wp.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Lady Gagi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu (Film Version)

[Verse 1: Lady Gaga]
Wish I could
I could have said goodbye
I would have said what I wanted to
Maybe even cried for you
If I knew it would be the last time
I would have broke my heart in two
Tryin’ to save a part of you
[Chorus: Lady Gaga]
Don’t want to feel another touch
Don’t want to start another fire
Don’t want to know another kiss
No other name falling off my lips
Don’t want to give my heart away
To another stranger
Or let another day begin
Won’t even let the sunlight in
No I’ll never love again
I’ll never love again
Oh, oh, oh
Oh
[Verse 2: Lady Gaga]
When we first met
I never thought that I would fall
I never thought that I’d find myself lyin’ in your arms
Mmmm mmmm
And I wanna pretend that it’s not true oh baby that you’re gone
Cause my world keeps turnin’ and turnin’ and turnin’ and I’m not movin’ on
[Chorus: Lady Gaga]
Don’t want to feel another touch
Don’t want to start another fire
Don’t want to know another kiss
No other name falling off my lips
Don’t want to give my heart away
To another stranger
Or let another day begin
Won’t even let the sunlight in
No I’ll never love
[Bridge: Lady Gaga]
I don’t wanna know this feeling unless it’s you and me
I don’t wanna waste a moment
Hoooo ouuu
And I don’t wanna give somebody else the better part of me
I would rather wait for you
Hoooo ouuu
[Chorus: Lady Gaga]
Don’t want to feel another touch
Don’t want to start another fire
Don’t want to know another kiss
Baby unless they are your lips
[Outro: Bradley Cooper]
Don’t want to give my heart away
To another stranger
Don’t let another day begin
Won’t let the sunlight in
Oh I’ll never love again
Never love again
Never love again
Oh I’ll never love again
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 33 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *