Lady Gaga, Ariana Grande – Rain on Me

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór amerykańskich piosenkarek Lady Gagi i Ariany Grande zatytułowany “Rain on Me”. Kawałek został wydany jako drugi singel promujący szósty krążek studyjny Gagi zatytułowany “Chromatica”, który ukazał się 29 maja 2020 roku nakładem wytwórń płytowych Streamline i Interscope. Płyta jest utrzymana w gatunkach Dance-pop, electropop oraz synth-pop. Standardowa edycja krążka zawiera 16 numerów. “Chromatica” otrzymała ogólnie pochlebne recenzje od krytyków muzycznych i zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200, stając się szóstym z kolei albumem Gagi numer jeden w Stanach Zjednoczonych. Wydawnictwo znalazło się również na szczycie list przebojów w wielu innych krajach, w tym w Australii, Francji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Nowej Zelandii, Szkocji i Wielkiej Brytanii. Materiał stał się najszybciej sprzedającym się albumem roku w Wielkiej Brytanii, a także najszybciej sprzedającą się płytą winylową w tym roku. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 79/100, na podstawie 24 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się złotem. Ta płyta to postmodernistyczny przejaw geniuszu artystki i jej solowy popis wokalny. Ten krążek zachwyca również duetami.
Gatunki nowej piosenki to Dance-pop, house, disco i electropop. Materiał napisali: Stefani Germanotta, Ariana Grande, Nija Charles, Rami Yacoub, Michael Tucker, Martin Bresso, Alexander Ridha oraz Matthew Burns. Kompozycja została wyprodukowana przez BURNS i BloodPop®. O czym jest tekst pierwszego wspólnego kawałka Lady Gagi i Ariany Grande? Niech nie zwiodą was szybkie tempo, energiczny rytm i wysokie dźwięki. “Rain On Me” to wbrew pozorom bardzo emocjonalna kompozycja o mocnym przekazie. Nutka spotkała się z pozytywnymi opiniami krytyków, którzy głównie pochwalili rozpiętość wokali piosenkarek oraz budującą naturę kompozycji. Komercyjnie, nagranie dotarło na szczyt list w ponad dziesięciu krajach oraz uplasowało się w top 10 w ponad czterdziestu państwach, w tym w Polsce. W Stanach, kawałek zadebiutował na szczycie listy Hot 100, stając się piątym singlem numer jeden Gagi i czwartym Grande oraz dzięki tej nutce, Grande stała się pierwszą artystką z czterema debiutami na szczycie tego zestawienia, a samo „Rain on Me” jest pierwszą kolaboracją dwóch artystek, która zadebiutowała na szczycie tego notowania. Singel ten również pokrył się złotem w Kanadzie oraz srebrem w Wielkiej Brytanii.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 22 maja 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 135 884 870 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował ROBERT RODRIGUEZ (był reżyserem teledysków: ZZ Top: She’s Just Killing Me i Demi Lovato: Confident, a także kilku epizodów w serialach Od zmierzchu do świtu i Matador). Czy produkcja powtórzy sukces hitu Lady Gagi pt. “Bad Romance”, który na Youtube ma już 1,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Bad Romance” znalazł się na pierwszej pozycji na UK Singles Chart, Irish Singles Chart, Canadian Hot 100 oraz w takich krajach jak: Szwecja, Niemcy, Austria i Dania. Na polskiej liście Dance Top 50 nutka również zajęła pierwszą pozycję. Ponadto kawałek dotarł do drugiej pozycji w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Australii. Rolling Stone umieścił numer na dziewiątym miejscu listy „25 najlepszych piosenek 2009 roku”.
Lady Gaga pojawiła się, kazała tańczyć i z miejsca stała się nową ulubienicą publiczności. Przebojowa, z silnym głosem, skąpymi strojami i przede wszystkim determinacją, skazana była na sukces. Zafascynowana twórczością Freddiego Mercury’ego oraz zespołu Queen, (od którego piosenki „Radio Ga Ga” zaczerpnęła pomysł na swój pseudonim), a także Davida Bowie, Michaela Jacksona, Madonny, Grace Jones i Debbie Harry. Znana z ekscentrycznych wypowiedzi i niecodziennych kreacji scenicznych. Najbliższy koncert 34-letniej artystki ma się odbyć 25 lipca 2021 w Saint-Denis, France, Stade De France, a kolejny 30 lipca 2021 w London, UK, Tottenham Hotspur Stadium.
Ariana Grande znana jest głównie z roli Cat Valentine z serialu młodzieżowego stacji Nickelodeon Victoria znaczy zwycięstwo oraz Charlotty z musicalu 13. Od 2013 występuje w serialu Sam i Cat. Jej skala głosu posiada 4 oktawy. Jej głos osiąga nawet E7 (rejestr gwizdkowy). Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Side To Side” (ft. Nicki Minaj), który ma już 1,7 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 27-letniej Amerykanki zamyka wydany w 8 lutego 2019 roku krążek “Thank U, Next”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Republic.
źródło: cgm.pl, gala.pl, muzyka.wp.pl, rmf.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Lady Gagi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania

[Verse 1: Lady Gaga]
I didn’t ask for a free ride
I only asked you to show me a real good time
I never asked for the rainfall
At least I showed up, you showed me nothing at all
[Pre-Chorus: Lady Gaga]
It’s coming down on me
Water like misery
It’s coming down on me
I’m ready, rain on me
[Chorus: Lady Gaga]
I’d rather be dry, but at least I’m alive
Rain on me, rain, rain
Rain on me, rain, rain
I’d rather be dry, but at least I’m alive
Rain on me, rain, rain
Rain on me
[Post-Chorus: Lady Gaga & Ariana Grande]
Rain on me
Mmm, oh yeah, baby
Rain on me
[Verse 2: Ariana Grande]
Livin’ in a world where no one’s innocent
Oh, but at least we try, mmm
Gotta live my truth, not keep it bottled in
So I don’t lose my mind, baby, yeah
[Pre-Chorus: Ariana Grande & Lady Gaga]
I can feel it on my skin (It’s comin’ down on me)
Teardrops on my face (Water like misery)
Let it wash away my sins (It’s coming down on me)
Let it wash away, yeah
[Chorus: Lady Gaga & Ariana Grande, Lady Gaga & Ariana Grande]
I’d rather be dry, but at least I’m alive
Rain on me, rain, rain
Rain on me, rain, rain
I’d rather be dry, but at least I’m alive
Rain on me, rain, rain
Rain (Rain) on (On) me
[Post-Chorus: Ariana Grande, Both & Lady Gaga]
Rain on me
Rain on me
Oh yeah, yeah
Rain on me, ooh yeah
Rain on me
Rain on me, ooh
[Bridge: Lady Gaga & Ariana Grande, Lady Gaga & Ariana Grande]
Hands up to the sky
I’ll be your galaxy
I’m about to fly
Rain on me, tsunami
Hands up to the sky
I’ll be your galaxy
I’m about to fly
Rain on me (Rain on me)
[Chorus: Lady Gaga & Ariana Grande, Ariana Grande & Lady Gaga]
I’d rather be dry, but at least I’m alive (Rain on me)
Rain on me, rain, rain
Rain on me, rain, rain (Rain on me)
I’d rather be dry, but at least I’m alive (At least I’m alive)
Rain on me, rain, rain (Rain on me, babe)
Rain on me (Rain on me)
[Outro: Lady Gaga & Ariana Grande, Lady Gaga & Ariana Grande]
I hear the thunder comin’ down
Won’t you rain on me?
Eh, eh, yeah (Rain on, woo)
I hear the thunder comin’ down
Won’t you rain on me? (Me)
Eh, eh, yeah
Rain on me
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 6 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *