Krzysztof Zalewski – nowa piosenka

krzysztof-zalewskiTytuł nowej piosenki Krzysztofa Zalewskiego to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Krzysztofa

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiego piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego, polskiej piosenkarki Meli Koteluk, polskich piosenkarek – sióstr Pauliny i Natalii Przybysz oraz Vito zatytułowany “Miłość rośnie wokół nas”. Singiel jest polskim coverem kawałka „Can You Feel The Love Tonight” wykonanego przez Eltona Johna. Numer “Can You Feel the Love Tonight” to utwór pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu Król Lew (1994), skomponowany przez Eltona Johna. Nutka Eltona została uhonorowana Oscarem w kategorii najlepsza oryginalna piosenka filmowa w roku 1994. Otrzymała również Nagrodę Grammy w kategorii Best Male Pop Vocal Performance. Nowy singiel powstał z okazji powstania nowej wersji “Króla Lwa”, czyli pięknej, ponadczasowej opowieści o przyjaźni. Polska premiera nowego „Króla Lwa” w reżyserii Jona Favreau (reżyser m.in. “Iron Man”, „Księga Dżungli”) odbyła się 19 lipca 2019 roku. Scenariusz napisał Jeff Nathanson. Film jest aktorskim remakiem klasycznej animacji Disneya z 1994 roku. W rolach głównych głosów użyczyli: Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, Billy Eichner, John Kani, John Oliver, Beyoncé Knowles-Carter i James Earl Jones. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Macieja Stuhra (Timon), Jerzego Stuhra (Rafili), Artura Żmijewskiego (Skaza) i Wiktora Zborowskiego (Mufasa). W remake „Król Lew” kompozycję wykonują Beyoncé, Donald Glover, Billy Eichner oraz Seth Rogen.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisał Filip Łobodziński. Aranżacja: Krzysztof Zalewski i Hubert Zemler.

“Minęło kilka okrągłych lat od premiery „Króla Lwa”, więc pomyśleliśmy sobie, że przy okazji pojawienia się nowej wersji tego filmu w kinach nagramy własną wersję piosenki Eltona Johna i Tima Rice’a. Nie odtwarzamy jej jeden do jeden, tylko pozwalamy sobie na lekką impresję. Postawiliśmy na lekko afrykańskie, perkusyjne, “pierwotne” instrumenty. Stąd w naszym aranżu pojawia się marimba, ksylofon. Mam nadzieję, że udało się uchwycić dobry klimat tego utworu” – mówi Krzysztof Zalewski.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 lipca 2019 roku. W dniu 16.01.2020 klip ma 849 199 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Paskal Pawliszewski, natomiast scenariusz do niego napisała Dorota Piskor. W klipie zobaczyć możemy artystów, którzy wykonują kawałek “Miłość rośnie wokół nas”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Krzysztofa pt. „Początek” (nagranego wraz z Kortezem i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 93 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że „Początek” uplasował się na czele najpopularniejszych utworów granych w stacjach radiowych w 2018 roku. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku.

Krzysztof Zalewski zdobył popularność w 2003 roku, kiedy wygrał drugą edycję polskiego „Idola”. 35-letni muzyk ma dziś na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym najnowsze wydawnictwo z coverami Czesława Niemena. Krążek Zalewski śpiewa Niemena ukazał się 26 stycznia 2018 nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach avant pop i rock. Płyta zawiera 15 numerów. Album pokrył się złotem. Koncert artysty odbędzie się 07-08-2020 w miejscowości Strzelinko k. Słupska (Pomorskie).

Mela Koteluk, właściwie Malwina Koteluk (ur. 3 lipca 1985 w Sulechowie) – polska piosenkarka i autorka tekstów, wykonująca muzykę z pogranicza rocka i popu. Śpiewała w chórkach w zespole Scorpions oraz u Gaby Kulki. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Melodia Ulotna”, który ma już 20 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 9 listopada 2018 roku krążek “Migawka”. Koncert Meli odbędzie się 17-01-2020 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie) – Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1.

Paulina Anna Przybysz znana również jako Lil’Sista i Pinnawela (ur. 12 września 1985 w Warszawie) – polska piosenkarka i autorka tekstów. Paulina znana jest przede wszystkim z występów w zespole Sistars, w którym śpiewała wraz z siostrą Natalią w latach 2001–2006, 2011 i 2012–2013. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Nie bój się chcieć”, który ma już 15 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 6 października 2017 roku krążek “Chodź tu”. Najbliższy koncert Pauliny odbędzie się 5-02-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie).

Natalia Maria Przybysz (ur. 1 września 1983 w Warszawie), znana również jako N’Talia i Natu – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana przede wszystkim z występów w zespole Sistars, którego była współzałożycielką. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Niebieski”, który ma już 4,9 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 25 października 2019 roku krążek “Jak malować ogień”. Najbliższy koncert Natalii odbędzie się 18 stycznia 2020 w miejscowości Jaworzno, Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej.

Vito, właściwie Mateusz Dopieralski to założyciel zespołu Bitamina.
źródło: radiozet.pl, muzyka.dziennik.pl, rmf.fm, wirtualnemedia.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst numeru

Oto wreszcie spokój po burzliwym dniu
Wicher cichnie i cały świat odpoczywa już
To magiczna chwila, czuję ją na wskroś
Oto już dzika milknie wrzawa
Chcę przy Tobie siąść

Miłość rośnie wokół nas
Warto w niej się skryć
Oto już, gdzie i Ty tam będę ja
Dobrze mi tu być

Miłość rośnie wokół nas
Właśnie tak jak dziś
Oto już każdy tułacz, każdy król
Są pewni dobrych dni

Wierz mi, przecież każde z nas
Chce być dzisiaj z kimś
Karuzela nadaje nam wielki wspólny rytm
Wiesz, że świat dokoła
Łączy jeden rym
Wtedy gdy serce wojownika
Znów bije razem z Twym

Miłość rośnie wokół nas
Warto w niej się skryć
Oto już, gdzie i Ty tam będę ja
Dobrze mi tu być

Miłość rośnie wokół nas
Właśnie tak jak dziś
Oto już każdy tułacz, każdy król
Są pewni dobrych dni

Oto już każdy tułacz, każdy król
Są pewni dobrych dni

Single

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach
POL
New
[5]
RMF
[6]
SLiP
[7]
„What I Am” 2004
„Kiedy miasto śpi” 31
„Znikam” 28
Grubson – „Złota kula” (gościnnie: Krzysztof Zalewski)[9] 2014 5 4 43
Męskie Granie Orkiestra – „Armaty”
(Mela Koteluk, Andrzej Smolik, Fisz, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Michał Fox Król i Kuba Galiński)
2015
„Luka” 2016
„Miłość Miłość”
„Jak dobrze”
(gościnnie: Natalia Przybysz)
2017
„Polsko”
„Podróżnik”
„Na drugi brzeg”
„Przyjdź w taką noc”
„Początek”
(Męskie Granie Orkiestra:
Krzysztof Zalewski,
Dawid Podsiadło,
Kortez)
2018 5 1 1
„Jednego serca”
„Kurier” 2019 3 1 1
Sobie i Wam (Męskie Granie Orkiestra:
Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska, Organek, Igo)
1 1
„Miłość rośnie wokół nas”
(z Melą Koteluk, Pauliną Przybysz, Natalią Przybysz i Vito)
53
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Złota kula” u boku Grubsona.

Krzysztof Zalewski-Brejdygant (ur. 24 sierpnia 1984 w Lublinie), znany również jako Zalef – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji talent show – Idol. Członek zespołów Japoto i Muchy. Gatunki jego muzyki to hard rock, rock alternatywny i pop. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Pistolet” ukazała się 1 marca 2004 roku nakładem wytwórni płytowej BMG Poland i jest utrzymana w gatunkach rock, hard rock i heavy metal. Album zawiera 11 piosenek. Krążek powstał przy współpracy wokalisty z takimi muzykami jak m.in. Marcin Bors, Bartosz Kapłoński czy Kasia Nosowska. Album dotarł do 7. miejsca listy OLiS. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org
Artykuł zaktualizowany w dniu 16.01.2020.

(Odwiedzono 2 116 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz