Krzysztof Zalewski – nowa piosenka

krzysztof-zalewskiTytuł nowej piosenki Krzysztofa Zalewskiego to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Krzysztofa

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na Spotify lub YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego zatytułowana “Wszystko będzie dobrze”. Singiel promuje najnowszy krążek artysty zatytułowany “Zabawa”, który ukazał się 18 września 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Kayax. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop Rock oraz Synth-pop i zawiera 11 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS oraz OLiS WINYL. Materiał pokrył się złotem. Nowe wydawnictwo to zbiór tanecznych, a jednocześnie nieco mrocznych kawałków, które dopełniają życiowe i dojrzałe teksty.

“Jak byłem młodszy to często zarywałem noce – nawet kilka z rzędu. A całą ostatnią płytę w dużej mierze napisałem w nocy. Ale to była 5 rano w grudniu, wiec było jeszcze ciemno. Wstawałem i po cichutku szedłem do pokoju, żeby nie obudzić małego syna. I tam pisałem do 6-7 rano” – wyznał Krzysiek.

“Może i najmłodsze „dziecko” Krzyśka nie jest materiałem, który wyznacza nowe trendy w muzyce rozrywkowej, wszakże mamy ogrom płyt czerpiących garściami z przeszłości. Jest jednak zmyślnie nagranym albumem, który bawi, ale też wnosi istotny przekaz, sprawnie wypełniający wszystkie kompozycje. Teksty nie są pustym wypełniaczem przestrzeni, co pozwala nam na konfrontację z ważnymi, ale nie podanymi wprost tematami […]” – napisano w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano jej ocenę 4 na 5 możliwych gwiazdek.

“Czy Zabawa obroni się swoją różnorodnością? Trudno powiedzieć. Oceny, gwarantuję, będą skrajnie różne. Jak już wspomniałam, istnieje ryzyko, że dla niektórych ta różnorodność to zbyt wiele, dla innych brak typowo rockowego Krzyśka to też nie ta bajka” – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 4 na 5 możliwych gwiazdek.

Gatunek nowej piosenki to pop i rock. Autorem tekstu i kompozytorem jest Krzysztof Zalewski. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął (jak dotychczas) najwyższą pozycję numer 22.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 18 stycznia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 021 296 wyświetleń na YT. Klimatyczny wideoklip wyreżyserował Miłosz Sakowski. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Filip Załuska. Wideoklip został nakręcony w warunkach pandemicznych i jest symbolem sytuacji, jaka panuje obecnie na świecie.

Miłosz Sakowski o klipie:

“Jako reżyser, ale i scenarzysta często tworzę projekty mocno zakorzenione w fabule, a w teledysku do „Wszystko będzie dobrze” miałem okazję opowiedzieć historię otwartą na interpretacje, złożoną z symboli, które tworzą znaczenia w zależności od punku widzenia, wrażliwości i oczu patrzącego. To inspirujące wyzwanie, za które jestem wdzięczny Krzyśkowi i mam nadzieję, że to nie ostatni nasz wspólny projekt.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Krzysztofa pt. „Początek” (nagranego wraz z Kortezem i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 117 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że „Początek” uplasował się na czele najpopularniejszych utworów granych w stacjach radiowych w 2018 roku. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Był to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018.

Krzysztof Zalewski to jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Artysta wyprzedaje bilety na swoje koncerty na pniu, a każdy jego nowy album to prawdziwe wydarzenie na rodzimym rynku muzycznym. Krzysztof zdobył popularność w 2003 roku, kiedy wygrał drugą edycję polskiego „Idola”. Najbliższy koncert 36-letniego artysty ma się odbyć 17-04-2021 w miejscowości Wrocław, a kolejny 21-04-2021 w miejscowości Olsztyn.

źródło: rmf.fm, nck.krakow.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, allaboutmusic.pl, | wirtualnemedia.pl, antyradio.pl, radiozet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Wszystko będzie dobrze”

Żyli długo i jak na końcu bajek
Święty był spokój, już opadły fale
Miało nic się nie zdarzyć, a w radio mówią
Że idzie nagły front

Znaki na niebie zwiastują kłopoty
Doszły na świecie do głosu złe głosy
Idzie trzęsienie ziemi i wielka woda
A ja się czuję dziwnie lekko na wznak

Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Wszystko będzie dobrze
Uwierzę, że to sen
Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Muszę Cię zapomnieć
Ale jeszcze nie budź mnie
Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Oh-oh, oh-oh, oh-oh

Drzewa zimowe jak otwarte dłonie
Spijam Twój oddech, spijam sen spod powiek
Zanim ze mną utoniesz
Chciałbym móc powiedzieć Ci o czym dobrze wiesz
Więc możemy o tym milczeć

Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Wszystko będzie dobrze
Uwierzę, że to sen
Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Muszę Cię zapomnieć
Ale jeszcze nie budź mnie
Oh-oh, oh-oh, oh-oh
Oh-oh, oh-oh, oh-oh

To był tylko dobry sen
To zderzenie planet
Jaki piękny widok
Kiedy wszystko płonie
To był tylko dobry sen
To zderzenie planet
Moment nigdy nie ten
Na piękną katastrofę

To był tylko dobry sen
To zderzenie planet
Jaki piękny widok
Gdy wszystko płonie
To był tylko dobry sen
Na zderzenie planet
Moment nigdy nie ten
Na świata koniec

A co jeżeli się obudzę sam?

Single

 

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach przebojów
airplay
[12]
LP3
[13]
RMF
FM
[14]
2003 „What I Am”[18][19]
(jako Zalef)
„Znikam”[20][19]
(jako Zalef)
2004 „Kiedy miasto śpi”[21][19]
(jako Zalef)
2013 „Jaśniej”[22]
2014 „Zboża”[23][24]
„Ósemko”[25][24]
2016 „Luka”[26] 11
„Miłość miłość”[27] 21 6
„Polsko”[28] 1
„Jak dobrze”[29]
(z gościnnym udziałem Natalii Przybysz)
18
„Cichosza”[30][31]
(z Marcinem Macukiem)
2017 „Podróżnik”[32] 20
„Na drugi brzeg”[33]
„Przyjdź w taką noc”[34] 2
2018 „Początek”[35]
(Męskie Granie Orkiestra 2018: Kortez, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski)
2 1 1
„Jednego serca”[37] 6
2019 „Kurier”[38] 9 1 1
„Sobie i Wam”[39]
(Męskie Granie Orkiestra 2019: Katarzyna Nosowska, Igo, Tomasz Organek i Krzysztof Zalewski)
2 1 1
„Miłość rośnie wokół nas”[40]
(z Melą Koteluk, Pauliną Przybysz, Natalią Przybysz i Vito)
27
2020 „Tylko nocą”[41]
„Annuszka”[42] 17 1
„Zabawa”[43]
„Lustra”[44]
2021 „Wszystko będzie dobrze” 22 2

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Syberia” u boku Brodki.

Krzysztof Zalewski-Brejdygant (ur. 24 sierpnia 1984 w Lublinie), znany również jako Zalef – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji talent show – Idol. Członek zespołów Japoto i Muchy. Gatunki jego muzyki to hard rock, rock alternatywny i pop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Pistolet” ukazała się 1 marca 2004 roku nakładem wytwórni płytowej BMG Poland i jest utrzymana w gatunkach rock, hard rock oraz heavy metal. Album zawiera 11 piosenek. Krążek powstał przy współpracy wokalisty z takimi muzykami jak m.in. Marcin Bors, Bartosz Kapłoński czy Kasia Nosowska. Producentem materiału jest Kris ‘Flipper’ Krupa, znany ze współpracy z Hey’em, Kazikiem czy Acid Drinkers. Album dotarł do 7. miejsca listy OLiS. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 174 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *