Krzysztof Zalewski – nowa piosenka

krzysztof-zalewskiTytuł nowej piosenki Krzysztofa Zalewskiego to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Krzysztofa

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany “Annuszka”. Kawałek jest drugim singlem artysty zwiastującym jego nowy krążek, którego premiera zapowiedziana jest na 18 września 2020. Wydaniem płyty ma się zająć wytwórnia Kayax. Będzie to piąty album studyjny muzyka. Oparta na gęstej, twardej elektronice “Annuszka” ma w sobie syntetyczną nerwowość z ducha przełomu lat 80. i 90. To zupełnie coś innego niż to, do czego Krzysiek zdążył nas przyzwyczaić.

“Piosenka jest próbą odpowiedzi na pytanie o czym bym myślał wiedząc, że zostało mi pięć minut życia. Jak poradzić sobie ze świadomością nieuchronności śmierci. Stąd „Annuszka”. W „Mistrzu i Małgorzacie”, jednej z moich ulubionych powieści, Woland mówi Berliozowi, że biegu zdarzeń nie da się odwrócić.
Tekst jest też o tym, że mamy skłonność do upiększania wspomnień. Takie połączenie „In My Time Of Dying” Led Zeppelin i „Filandii” Świetlików.” – powiedział Krzysiek o kawałku.

Gatunek nowej piosenki to rock. Autorem tekstu i kompozytorem jest Krzysztof Zalewski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 30 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 346 236 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #37 na karcie “Na czasie”. Klimatyczny wideoklip wyreżyserowali Monika Brodka i Przemek Dzienis, natomiast scenariusz do niego napisała Monika Brodka. Za zdjęcia odpowiadali Magdalena Górka i 2unit Przemek Dzienis. W teledysku wystąpili: Maggie: Agnieszka Żulewska (znana opolska aktorka), Johnny: Krzysztof Zalewski. “Annuszka” prezentuje się niczym krótkometrażowy film i aż ma się ochotę zobaczyć pełen metraż.

“Jeśli chodzi o klip, to od dawna chciałem, żeby Brodka wyreżyserowała teledysk do mojej piosenki. Rozmawialiśmy o tym wcześniej parokrotnie, ale dopiero teraz się udało, z czego ogromnie się cieszę. Bardzo podobały mi klipy jej autorstwa do „Up In The Hill” i „Santa Muerte”. Monika ma wielkie wyczucie wizualne, wie czego chce i potrafi to skutecznie przekazać ekipie. Duet reżyserski Brodka/Dzienis wsparła jeszcze światowej klasy operatorka – Magdalena Górka, a więc spotkał się tu prawdziwy dream team. Maggie (w tej roli Agnieszka Żulewska) i Johnny zamieszkali w tym stworzonym przez nich, pięknym filmowym, lynchowskim świecie” – powiedział o klipie Krzysiek.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Krzysztof pt. „Początek” (nagranego wraz z Kortezem i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 105 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że „Początek” uplasował się na czele najpopularniejszych utworów granych w stacjach radiowych w 2018 roku. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku.

Krzysztof Zalewski zdobył popularność w 2003 roku, kiedy wygrał drugą edycję polskiego „Idola”. 35-letni muzyk ma dziś na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym najnowsze wydawnictwo z coverami Czesława Niemena. Krążek “Zalewski śpiewa Niemena” ukazał się 26 stycznia 2018 nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach avant pop i rock. Płyta zawiera 15 numerów. Album pokrył się złotem.

“Zalewski śpiewa Niemena to album dobry. Nie jest przegadany, przeintelektualizowany. Całkiem subiektywnie – szkoda, że artysta nie dodał swojej interpretacji, może wtedy album zyskałby całkowicie inny wydźwięk” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 14-08-2020 w miejscowości Giżycko (Warmińsko-mazurskie), a kolejny 15-08-2020 w miejscowości Ostróda (Warmińsko-mazurskie).
źródło: wyborcza.pl, kultura.gazeta.pl, radiozet.pl, wirtualnemedia.pl, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania

Jeśli to właśnie dziś
A właściwie teraz
Wielkie nic
Lista płac
Czarny ekran
A co jeżeli zostało nam tylko pięć
Minut życia
(Tik, tak)
Dzwonię do Ciebie a
W słuchawce cisza

Było pierwsze lato
Było wszystko nowe
Był czas
Były lepsze noce
No i każdy moment
Był nasz
Było pierwsze lato
Było wszystko nowe
Był czas
Ty wyszłaś z domu
Jak ci teraz powiedz

Jeśli to właśnie dziś
Coś spadnie na głowę
Uciec nie ma jak
Bo Annuszka już
Kupiła olej
I tak bez salw i pomnika,
Rozczarowania przygodą życia
(Pach, pach)
Dzwonię do ciebie wciąż
W słuchawce cisza

Myślę kiedy gaśnie świat
Co masz na sobie

Było pierwsze lato
Było wszystko nowe
Był czas
Były lepsze noce
No i każdy moment
Był nasz
Było pierwsze lato
Było wszystko nowe
Był czas
Wtedy wyszłaś z domu
Jak ci teraz powiedz

Jeśli to właśnie dziś
Coś spadnie na głowę
Uciec nie ma jak
Bo Annuszka już
Wylała olej

Single

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach
POL
New
[5]
RMF
[6]
SLiP
[7]
„What I Am” 2004
„Kiedy miasto śpi” 31
„Znikam” 28
Grubson – „Złota kula” (gościnnie: Krzysztof Zalewski)[9] 2014 5 4 43
Męskie Granie Orkiestra – „Armaty”
(Mela Koteluk, Andrzej Smolik, Fisz, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Michał Fox Król i Kuba Galiński)
2015
„Luka” 2016
„Miłość Miłość”
„Jak dobrze”
(gościnnie: Natalia Przybysz)
2017
„Polsko”
„Podróżnik”
„Na drugi brzeg”
„Przyjdź w taką noc”
„Początek”
(Męskie Granie Orkiestra:
Krzysztof Zalewski,
Dawid Podsiadło,
Kortez)
2018 5 1 1
„Jednego serca”
„Kurier” 2019 3 1 1
Sobie i Wam (Męskie Granie Orkiestra:
Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska, Organek, Igo)
1 1
„Miłość rośnie wokół nas”
(z Melą Koteluk, Pauliną Przybysz, Natalią Przybysz i Vito)
53
„Tylko nocą” 2020
„Annuszka”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Syberia” u boku Brodki.

Krzysztof Zalewski-Brejdygant (ur. 24 sierpnia 1984 w Lublinie), znany również jako Zalef – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji talent show – Idol. Członek zespołów Japoto i Muchy. Gatunki jego muzyki to hard rock, rock alternatywny i pop. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Pistolet” ukazała się 1 marca 2004 roku nakładem wytwórni płytowej BMG Poland i jest utrzymana w gatunkach rock, hard rock i heavy metal. Album zawiera 11 piosenek. Krążek powstał przy współpracy wokalisty z takimi muzykami jak m.in. Marcin Bors, Bartosz Kapłoński czy Kasia Nosowska. Producentem materiału jest Kris ‘Flipper’ Krupa, znany ze współpracy z Hey’em, Kazikiem czy Acid Drinkers. Album dotarł do 7. miejsca listy OLiS. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl

(Odwiedzono 2 694 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.