Krzysztof Zalewski – Annuszka

krzysztof-zalewskiJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany “Annuszka”. Kawałek jest drugim singlem artysty zwiastującym jego nowy krążek, którego premiera zapowiedziana jest na 18 września 2020. Wydaniem płyty ma się zająć wytwórnia Kayax. Będzie to piąty album studyjny muzyka. Oparta na gęstej, twardej elektronice “Annuszka” ma w sobie syntetyczną nerwowość z ducha przełomu lat 80. i 90. To zupełnie coś innego niż to, do czego Krzysiek zdążył nas przyzwyczaić.


“Piosenka jest próbą odpowiedzi na pytanie o czym bym myślał wiedząc, że zostało mi pięć minut życia. Jak poradzić sobie ze świadomością nieuchronności śmierci. Stąd „Annuszka”. W „Mistrzu i Małgorzacie”, jednej z moich ulubionych powieści, Woland mówi Berliozowi, że biegu zdarzeń nie da się odwrócić.
Tekst jest też o tym, że mamy skłonność do upiększania wspomnień. Takie połączenie „In My Time Of Dying” Led Zeppelin i „Filandii” Świetlików.” – powiedział Krzysiek o kawałku.

Gatunek nowej piosenki to rock. Autorem tekstu i kompozytorem jest Krzysztof Zalewski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 30 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 346 236 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #37 na karcie “Na czasie”. Klimatyczny wideoklip wyreżyserowali Monika Brodka i Przemek Dzienis, natomiast scenariusz do niego napisała Monika Brodka. Za zdjęcia odpowiadali Magdalena Górka i 2unit Przemek Dzienis. W teledysku wystąpili: Maggie: Agnieszka Żulewska (znana opolska aktorka), Johnny: Krzysztof Zalewski. “Annuszka” prezentuje się niczym krótkometrażowy film i aż ma się ochotę zobaczyć pełen metraż.

“Jeśli chodzi o klip, to od dawna chciałem, żeby Brodka wyreżyserowała teledysk do mojej piosenki. Rozmawialiśmy o tym wcześniej parokrotnie, ale dopiero teraz się udało, z czego ogromnie się cieszę. Bardzo podobały mi klipy jej autorstwa do „Up In The Hill” i „Santa Muerte”. Monika ma wielkie wyczucie wizualne, wie czego chce i potrafi to skutecznie przekazać ekipie. Duet reżyserski Brodka/Dzienis wsparła jeszcze światowej klasy operatorka – Magdalena Górka, a więc spotkał się tu prawdziwy dream team. Maggie (w tej roli Agnieszka Żulewska) i Johnny zamieszkali w tym stworzonym przez nich, pięknym filmowym, lynchowskim świecie” – powiedział o klipie Krzysiek.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Krzysztof pt. „Początek” (nagranego wraz z Kortezem i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 105 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że „Początek” uplasował się na czele najpopularniejszych utworów granych w stacjach radiowych w 2018 roku. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku.

Krzysztof Zalewski zdobył popularność w 2003 roku, kiedy wygrał drugą edycję polskiego „Idola”. 35-letni muzyk ma dziś na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym najnowsze wydawnictwo z coverami Czesława Niemena. Krążek “Zalewski śpiewa Niemena” ukazał się 26 stycznia 2018 nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach avant pop i rock. Płyta zawiera 15 numerów. Album pokrył się złotem.

“Zalewski śpiewa Niemena to album dobry. Nie jest przegadany, przeintelektualizowany. Całkiem subiektywnie – szkoda, że artysta nie dodał swojej interpretacji, może wtedy album zyskałby całkowicie inny wydźwięk” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 14-08-2020 w miejscowości Giżycko (Warmińsko-mazurskie), a kolejny 15-08-2020 w miejscowości Ostróda (Warmińsko-mazurskie).

źródło: wyborcza.pl, kultura.gazeta.pl, radiozet.pl, wirtualnemedia.pl, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Krzysztofa

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Annuszka”

Jeśli to właśnie dziś
A właściwie teraz
Wielkie nic
Lista płac
Czarny ekran
A co jeżeli zostało nam tylko pięć
Minut życia
(Tik, tak)
Dzwonię do Ciebie a
W słuchawce cisza
Było pierwsze lato
Było wszystko nowe
Był czas
Były lepsze noce
No i każdy moment
Był nasz
Było pierwsze lato
Było wszystko nowe
Był czas
Ty wyszłaś z domu
Jak ci teraz powiedz
Jeśli to właśnie dziś
Coś spadnie na głowę
Uciec nie ma jak
Bo Annuszka już
Kupiła olej
I tak bez salw i pomnika,
Rozczarowania przygodą życia
(Pach, pach)
Dzwonię do ciebie wciąż
W słuchawce cisza
Myślę kiedy gaśnie świat
Co masz na sobie
Było pierwsze lato
Było wszystko nowe
Był czas
Były lepsze noce
No i każdy moment
Był nasz
Było pierwsze lato
Było wszystko nowe
Był czas
Wtedy wyszłaś z domu
Jak ci teraz powiedz
Jeśli to właśnie dziś
Coś spadnie na głowę
Uciec nie ma jak
Bo Annuszka już
Wylała olej

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 16 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *