KORTEZ – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki KORTEZA to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki KORTEZA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza KORTEZA zatytułowana “Ludzie z lodu”. Kawałek promuje koncertowy krążek artysty zatytułowany “Sold Out 2019/2020”, który ukazał się 24 czerwca 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records. Płyta utrzymana jest w gatunkach Rock oraz Pop i zawiera 14 numerów.

“Nie planowaliśmy tej płyty, ale po rozpoczęciu trasy okazało się, że większość piosenek granych w nowym sześcioosobowym składzie dostało nowego życia. Byliśmy podpaleni i napędzaliśmy się wzajemnie. Zespół zaczął brzmieć jak nigdy dotąd, a ja dawno się już tak nie czułem. Zrezygnowaliśmy nawet z pomysłu nagrywania nowych piosenek i postanowiliśmy zarejestrować to, co wychodziło nam spod palców.” – mówi Kortez o wydawnictwie.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Agata Trafalska. Kompozycja została wyprodukowana przez KORTEZA.

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 24 czerwca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 694 959 wyświetleń na YT. Wideo wyreżyserowała Agata Trafalska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego artysty pt. „Początek” (nagranego wraz z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 121 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Początek” uplasował się na czele najpopularniejszych utworów granych w stacjach radiowych w 2018 roku. Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 5. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Kompozycja ta to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Kortez należy do najpopularniejszych polskich artystów. Zanim podbił rodzimą scenę muzyczną, pracował na budowie i jako ochroniarz w Biedronce. Jest samoukiem, odrzucono go z “Must be The Music”, a kilka lat później i tak zdobył swoim debiutanckim albumem podwójną platynę. Kortez wspólnie z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim stał na czele Męskiego Grania Orkiestry 2018.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka album “Mini dom”, który ukazał się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records. Materiał jest utrzymany w gatunkach Jazz oraz Rock. Krążek zawiera 7 kawałków i uzyskał status platynowej płyty. Nagrania dotarły do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS.

“Tak czy inaczej – słucha się tego dobrze, nawet jeśli do pełnych zachwytów jeszcze daleko” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 7.5.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 17-07-2021 w miejscowości Kraków, a kolejny 18-07-2021 w miejscowości Łódź.

źródło: open.fm, muzyka.t-mobile.pl, | wirtualnemedia.pl, kultura.onet.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Ludzie z lodu”

Zobacz, tysiące ludzi z lodu,
siedzi na schodach
i w miejskim słońcu iskrzy się.

Widok zapiera dech.
Trudno obojętnie przejść.
Tłum, gapi się.
Chce mieć, choć kilka zdjęć.

Zobacz, topnieją ludzie z lodu.
Tracą rysy,
powoli w słońcu garbią się.

Stań, do końca patrz.
Nie zobaczysz, ich drugi raz.
Topią się, tracą treść.
Giną, dzielą, rozpływają się.

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
(airplay)
[26]
POL
(airplay
nowości)
[27]
LP3
[28]
„Zostań”[30] 2015 3
„Od dawna już wiem”[31] 1
„Bumerang (Radio Edit)”
„Z imbirem” 2016 3
„Wracaj do domu” 4
„Dobry moment” 2017 1
„We dwoje”
„Dobrze, że cię mam” 2018 9
„Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło,
Kortez)
2 5 1
„Stare drzewa” 1
„Hej Wy” 18 1 6
„Doskonały dzień” 2019 8
„Cierpliwości”
„Chodź na chwilę” 2020
„Ludzie z lodu”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Wiśnia (Live)” u boku Kaśki Sochackiej.

Kortez, właściwie Łukasz Federkiewicz (ur. 24 czerwca 1989 w Krośnie) – polski muzyk pochodzący z Iwonicza. Jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą oraz puzonistą. W grudniu 2013 brał udział w precastingu do Must Be the Music. Tylko muzyka w Rzeszowie, ale nie przeszedł go, otrzymując dwukrotnie „tak” i dwa razy „nie” od jury. Gatunek jego muzyki to alternatywa i indie. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Bumerang” ukazała się 25 września 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records i jest utrzymana w gatunku muzyka alternatywna. Nagrania dotarły do 2. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Krążek uzyskał status potrójnie platynowej płyty. Album zawiera 10 piosenek. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek. Artysta za ten krążek otrzymał nagrodę Fryderyka 2016. Materiał ten to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.

[…] No a teraz, po ponadrocznej pracy w studiu, mamy album i wszystko wskazuje, że będzie to płytowy debiut roku. Proste kompozycje (autorstwa Korteza) z łatwością budują nastrój, aranżacje są oszczędne, ale niekiedy zaskakują doborem instrumentarium – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie polityka.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, empik.com oraz polityka.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 238 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *