KORTEZ – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki KORTEZA to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki KORTEZA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza KORTEZA. Kawałek długo dojrzewał w piwnicy Jazzboy Studio. W 2012 roku “Mjesto za dvoje” grupy Letu Stuke z byłej Jugosławii przywiozła Biljana. Numer pierwotnie został nagrany w 2005 roku, a gdy trafił do Polski, na Bałkanach był już evergreenem. W 2013 roku U-zek poprosił Piotra Roguckiego o napisanie dziejowego tekstu do tej kompozycji. I tak po 67 dniach powstały polskie słowa do “Doskonałego dnia”. Wiosną 2016 prace nad materiałem rozpoczął Roguc z Olkiem Świerkotem i trwały one ponad 2 lata. Później do “Doskonałego dnia” podszedł Muniek, ale w obydwu przypadkach zabrakło przysłowiowej kropki nad “i”. Kortez, który bardzo lubił tą nutkę od początku był świadkiem wszystkich tych zmagań. W 2018 roku zaproponował, że może w takim razie on ją zaśpiewa, bo szkoda, aby taki kawałek leżał w szufladzie. Potrzeba było roku, żeby dojrzała myśl o jej skończeniu i opublikowaniu.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Piotr Rogucki, natomiast kompozytorem jest Dino Saran.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 18 maja 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 584 111 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Agata Trafalska. Zdjęcia zostały nakręcone przez Artura Michalika, Michała Puchała oraz Korteza. Obraz do „Doskonałego dnia” został zarejestrowany na ulicach Warszawy. Głównymi bohaterami jest duet magików „Z Rękawa” – Igor Apelski i Maciej Pęda. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-latka pt. „Początek” (nagranego wraz z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 81 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Warto dodać, że Kortez zanim podbił rodzimą scenę muzyczną, pracował na budowie i jako ochroniarz w Biedronce. Jest samoukiem, odrzucono go z “Must be The Music”, a kilka lat później i tak zdobył swoim debiutanckim albumem podwójną platynę. Kortez, który wspólnie z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim, stoi na czele Męskiego Grania Orkiestry, to jeden z największych fenomenów polskiej muzyki ostatnich lat. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka album “Mini dom”, który ukazał się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records. Materiał jest utrzymany w gatunkach Jazz oraz Rock. Krążek zawiera 7 kawałków i uzyskał status złotej płyty. Nagrania dotarły do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Album promował jesienną trasę koncertową wykonawcy. Według informacji znalezionej na stronie muzykoholicy.com gościem specjalnym wybranych eventów miała być grupa Panieneczki, która od niedawna współpracuje z Jazzboy Records. Po kilkumiesięcznej przerwie, Kortez zagra w lipcu i sierpniu 20 koncertów. 15 z nich ma się odbyć w ramach Holiday Tour i mają obejmować głównie letnie amfiteatry – w tym Operę Leśną w Sopocie. Kortezowi na scenie ma towarzyszyć grupa w składzie: Jacek Lachowicz, Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Robert Kretzschmar. Najbliższy koncert muzyka odbędzie się 9-07-2019 w miejscowości Świnoujście (Zachodniopomorskie), a kolejny 10-07-2019 w miejscowości Gorzów Wielkopolski (Lubuskie).
źródło: youtube.com, jazzsoul.pl, imprezy.trojmiasto.pl, kultura.onet.pl, koncertomania.pl, Internet

Tekst utworu

jeżeli na kogoś mogę liczyć
to tylko na ciebie mogę liczyć
musimy liczyć na siebie
za lasem którego nie widać
podobno żyje się piękniej
lecz to do końca nie jest pewne

doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem

w mieście które pamiętam
wszystko zdawała się jaśnieć
lecz z czasem bezpowrotnie zgasło

w opustoszałych parkach
plucha, szaruga i katar
wróble kąpią sie w sadzawkach
a wystarczyło by trochę częściej
wyrażać się trochę lepiej
by nie narażać się na nieszczęście

jeżeli na kogoś mogę liczyć
to tylko na ciebie mogę liczyć
musimy liczyć na siebie

doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski

kolejny długi wolny weekend
24 stopnie słońca
znów będzie można pooddychać
będzie się można z sobą spotkać

doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski

Single

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach
LP3
[15]
SLiP
[16]
„Zostań”[17] 2015 3
„Od dawna już wiem”[18] 1 7
„Z imbirem” 2016 4 19
„Dobry moment” 2017
„We dwoje”
„Dobrze, że Cię mam” 2018 9
„Początek”
(Męskie Granie Orkiestra:
Krzysztof Zalewski,
Dawid Podsiadło,
Kortez)
1 1
„Stare drzewa” 1 27
„Hej Wy” 6 22
„Doskonały dzień” 2019 8 31
„–” oznacza, że singel nie był notowany.

Kortez, właściwie Łukasz Federkiewicz (ur. 24 czerwca 1989 w Krośnie) – polski muzyk pochodzący z Iwonicza. Jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą oraz puzonistą. W grudniu 2013 brał udział w precastingu do Must Be the Music. Tylko muzyka w Rzeszowie, ale nie przeszedł go, otrzymując dwukrotnie „tak” i dwa razy „nie” od jury. Gatunek jego muzyki to alternatywa i indie. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana Bumerang ukazała się 25 września 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records i jest utrzymana w gatunku muzyka alternatywna. Nagrania dotarły do 2. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Krążek uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Album zawiera 10 piosenek. Artysta za ten krążek otrzymał nagrodę Fryderyka 2016. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono 2 861 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.