KORTEZ – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki KORTEZA to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2018.

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki KORTEZA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza KORTEZA. Singiel promuje najnowszy album artysty “Mini dom”, który ukazał się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records i który jest utrzymany w gatunkach Jazz oraz Rock. Krążek zawiera 7 kawałków i uzyskał status złotej płyty. Album promował też jesienną trasę koncertową wykonawcy. Według informacji znalezionej na stronie muzykoholicy.com gościem specjalnym wybranych eventów miała być grupa Panieneczki, która od niedawna współpracuje z Jazzboy Records. Jak mówi Paweł Jóźwicki z wytwórni Korteza: “…Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na Mój dom. Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru. Wyjątkiem może być utwór “Boję się”, którego społeczno-obyczajowy charakter trochę nie pasował do tego albumu…”. Gatunek nowej piosenki to pop (według Google). Autorami tekstu są Kortez, Mateusz Dopieralski, Maks Kucharski i Agata Trafalska, natomiast kompozytorem jest Kortez. Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 września 2018 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 11 063 931 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Agata Trafalska. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-latka pt. „Początek” (nagranego wraz z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma przeszło 64 miliony wyświetleń? Zobaczymy. Podczas styczniowej trasy Kortez zagra w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Gdyni. Jednocześnie będzie to siedem ostatnich koncertów przed kilkumiesięczną przerwą artysty, która potrwa do jesieni 2019. W tym czasie Kortez pracować będzie nad swoim trzecim albumem. Styczniowe koncerty będą kontynuacją wyprzedanej w całości trasy HEJ WY o retrospektywnym charakterze. Najbliższy koncert muzyka odbędzie się 10-01-2019 w Warszawie (Mazowieckie), a kolejny 11-01-2019 w Krakowie (Małopolskie).
źródło: polskieradio.pl, youtube.com, wytwornia.pl, Internet

Tekst utworu

Pamiętam jak mówili na mnie
Z nim będzie trudno, bo to zbój
I zawsze gdzieś w ostatniej ławce
Odpływałem

Wróżyli mi, że skończę marnie
Patrz, jaki wtedy mieli dar
Choć nie dmuchali w moje żagle
Odpłynąłem

Hej wy, czy jeszcze pamiętacie
Podmiejski park
Jak tamte miejsca były nasze
Jak u stóp mieliśmy cały świat

Hej wy, co na mnie tak patrzycie
To nadal ja
Jak wtedy stoję przy tablicy
I nie jestem pewien cały czas

Ostatnio wstać mi coraz trudniej
Za długa noc za krótki dzień
A każdy miesiąc jest jak grudzień
Przez żaluzje

Już nie wypada mi być smutnym
Zamawiam blisko
Wszystko mam nocna Warszawa i skutki
Już nie czekam

Hej wy, co na mnie tak patrzycie
To nadal ja
Jak wtedy stoję przy tablicy
I nie jestem pewien cały czas

Hej wy, czy jeszcze tam jesteście?
To nadal ja
Co się podziało w smutnym mieście,
Że milczycie wszyscy tyle lat

I po co wszystko tobą pachnie
Skoro tak dawno jesteś gdzieś
Mówili mi, że będzie łatwiej
Minie z czasem

Single

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach
LP3
[15]
SLiP
[16]
„Zostań”[17] 2015 3
„Od dawna już wiem”[18] 1 7
„Z imbirem” 2016 4 19
„Dobry moment” 2017
„We dwoje”
„Dobrze, że Cię mam” 2018 9
„Początek”
(Męskie Granie Orkiestra:
Krzysztof Zalewski,
Dawid Podsiadło,
Kortez)
1 1
„Stare drzewa” 1 27
„Hej Wy” 6 22
„–” oznacza, że singel nie był notowany.

Kortez, właściwie Łukasz Federkiewicz (ur. 24 czerwca 1989 w Krośnie) – polski muzyk pochodzący z Iwonicza. Jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą oraz puzonistą. W grudniu 2013 brał udział w precastingu do Must Be the Music. Tylko muzyka w Rzeszowie, ale nie przeszedł go, otrzymując dwukrotnie „tak” i dwa razy „nie” od jury. Gatunek jego muzyki to alternatywa i indie. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana Bumerang ukazała się 25 września 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records i jest utrzymana w gatunku muzyka alternatywna. Nagrania dotarły do 2. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Krążek uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Album zawiera 10 piosenek. Artysta za ten krążek otrzymał nagrodę Fryderyka 2016.
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono 1 021 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.