KORTEZ – Intro / Chodź na chwilę

Tytuły nowych piosenek KORTEZA to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki KORTEZA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazały się nowe utwory polskiego piosenkarza KORTEZA zatytułowane “Intro” i “Chodź na chwilę”. Gatunki piosenek to pop.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 9 maja 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 332 724 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Agata Trafalska.

W opisie pod wideo napisano:

Jazzboy Records prezentuje 12-minutowy film, który jest wspomnieniem minionej i w całości wyprzedanej trasy KORTEZ PRZEDPREMIEROWO 2019 / 2020.
“Intro” oraz “Chodź na chwilę” to przedpremierowe nagrania, które otwierały jesienno-zimowe koncerty. Film zapowiada również drugi koncertowy album Korteza zatytułowany “Sold Out 2019 / 2020”.
“Nie planowaliśmy wydania płyty koncertowej ani realizowania filmu” – mówi Kortez o nadchodzącej premierze. “Braliśmy pod uwagę nagranie kilku nowych piosenek, które zostały na tej trasie przedpremierowo zagrane i dlatego nagrywaliśmy koncerty. Ale po drodze okazało się, że powstały nowe aranże niektórych starych numerów, a parę zapomnianych i mniej eksploatowanych piosenek dostało drugie życie dzięki temu, że wzięliśmy je na warsztat w nowym, 6-osobowym składzie. Postanowiliśmy to wydać.”
Koncertowej płycie towarzyszyć będą obrazki z trasy, które również powstały spontanicznie. “Na paru koncertach kilku znajomych rejestrowało w zasadzie to, co im się podobało bez szczególnego celu – tak zebraliśmy dużo materiału, którym też chcieliśmy się podzielić. A, że zastała nas wszystkich na świecie wyjątkowa sytuacja, pomyśleliśmy, że taki zestaw wspomnień dobrze nam zrobi” – dodaje.

Koncertowy album Korteza ukazał się 24 czerwca 2020 nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records. Płyta utrzymana jest w gatunkach Rock i Pop i zawiera 16 numerów na dwóch CD.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego artysty pt. „Początek” (nagranego wraz z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 103 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Początek” uplasował się na czele najpopularniejszych utworów granych w stacjach radiowych w 2018 roku. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku.

Kortez zanim podbił rodzimą scenę muzyczną, pracował na budowie i jako ochroniarz w Biedronce. Jest samoukiem, odrzucono go z “Must be The Music”, a kilka lat później i tak zdobył swoim debiutanckim albumem podwójną platynę. Kortez, który wspólnie z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim, stał na czele Męskiego Grania Orkiestry 2018, to jeden z największych fenomenów polskiej muzyki ostatnich lat. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka album “Mini dom”, który ukazał się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records. Materiał jest utrzymany w gatunkach Jazz oraz Rock. Krążek zawiera 7 kawałków i uzyskał status platynowej płyty. Nagrania dotarły do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. W 2019 roku artysta zdobył 3 Fryderyki, w następujących kategoriach: Album roku muzyka ilustracyjna (muzyka filmowa, muzyka do gier, spektakli teatralnych), Utwór roku i Teledysk roku. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć w miejscowości Żywiec – 2.08, Amfiteatr, a kolejny w miejscowości Opole – 3.08 – Amfiteatr.

źródło: wirtualnemedia.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, ebilet.pl, i inne

Tekst utworu

Nie znaleźliśmy w necie tekstów tych kawałków.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 36 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *