KORTEZ – Hej Wy

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza KORTEZA zatytułowany “Hej Wy”. Singiel promuje najnowszy album artysty “Mini dom”, który ukazał się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records i który jest utrzymany w gatunkach Jazz oraz Rock. Krążek zawiera 7 kawałków i uzyskał status złotej płyty. Album promował też jesienną trasę koncertową wykonawcy. Według informacji znalezionej na stronie muzykoholicy.com gościem specjalnym wybranych eventów miała być grupa Panieneczki, która od niedawna współpracuje z Jazzboy Records. Jak mówi Paweł Jóźwicki z wytwórni Korteza: “…Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na Mój dom. Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru. Wyjątkiem może być utwór “Boję się”, którego społeczno-obyczajowy charakter trochę nie pasował do tego albumu…”.
Gatunek nowej piosenki to pop (według Google). Autorami tekstu są Kortez, Mateusz Dopieralski, Maks Kucharski i Agata Trafalska, natomiast kompozytorem jest Kortez.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 września 2018 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 11 063 931 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Agata Trafalska. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-latka pt. „Początek” (nagranego wraz z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma przeszło 64 miliony wyświetleń? Zobaczymy.
Podczas styczniowej trasy Kortez zagra w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Gdyni. Jednocześnie będzie to siedem ostatnich koncertów przed kilkumiesięczną przerwą artysty, która potrwa do jesieni 2019. W tym czasie Kortez pracować będzie nad swoim trzecim albumem. Styczniowe koncerty będą kontynuacją wyprzedanej w całości trasy HEJ WY o retrospektywnym charakterze. Najbliższy koncert muzyka odbędzie się 10-01-2019 w Warszawie (Mazowieckie), a kolejny 11-01-2019 w Krakowie (Małopolskie).
źródło: polskieradio.pl, youtube.com, wytwornia.pl, Internet
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki KORTEZA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu

Pamiętam jak mówili na mnie
Z nim będzie trudno, bo to zbój
I zawsze gdzieś w ostatniej ławce
Odpływałem
Wróżyli mi, że skończę marnie
Patrz, jaki wtedy mieli dar
Choć nie dmuchali w moje żagle
Odpłynąłem
Hej wy, czy jeszcze pamiętacie
Podmiejski park
Jak tamte miejsca były nasze
Jak u stóp mieliśmy cały świat
Hej wy, co na mnie tak patrzycie
To nadal ja
Jak wtedy stoję przy tablicy
I nie jestem pewien cały czas
Ostatnio wstać mi coraz trudniej
Za długa noc za krótki dzień
A każdy miesiąc jest jak grudzień
Przez żaluzje
Już nie wypada mi być smutnym
Zamawiam blisko
Wszystko mam nocna Warszawa i skutki
Już nie czekam
Hej wy, co na mnie tak patrzycie
To nadal ja
Jak wtedy stoję przy tablicy
I nie jestem pewien cały czas
Hej wy, czy jeszcze tam jesteście?
To nadal ja
Co się podziało w smutnym mieście,
Że milczycie wszyscy tyle lat
I po co wszystko tobą pachnie
Skoro tak dawno jesteś gdzieś
Mówili mi, że będzie łatwiej
Minie z czasem

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 26 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *