KORTEZ – Doskonały dzień

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza KORTEZA zatytułowany “Doskonały dzień”. Kawałek długo dojrzewał w piwnicy Jazzboy Studio. W 2012 roku “Mjesto za dvoje” grupy Letu Stuke z byłej Jugosławii przywiozła Biljana. Numer pierwotnie został nagrany w 2005 roku, a gdy trafił do Polski, na Bałkanach był już evergreenem. W 2013 roku U-zek poprosił Piotra Roguckiego o napisanie dziejowego tekstu do tej kompozycji. I tak po 67 dniach powstały polskie słowa do “Doskonałego dnia”. Wiosną 2016 prace nad materiałem rozpoczął Roguc z Olkiem Świerkotem i trwały one ponad 2 lata. Później do “Doskonałego dnia” podszedł Muniek, ale w obydwu przypadkach zabrakło przysłowiowej kropki nad “i”. Kortez, który bardzo lubił tą nutkę od początku był świadkiem wszystkich tych zmagań. W 2018 roku zaproponował, że może w takim razie on ją zaśpiewa, bo szkoda, aby taki kawałek leżał w szufladzie. Potrzeba było roku, żeby dojrzała myśl o jej skończeniu i opublikowaniu.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Piotr Rogucki, natomiast kompozytorem jest Dino Saran.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 18 maja 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 584 111 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Agata Trafalska. Zdjęcia zostały nakręcone przez Artura Michalika, Michała Puchała oraz Korteza. Obraz do „Doskonałego dnia” został zarejestrowany na ulicach Warszawy. Głównymi bohaterami jest duet magików „Z Rękawa” – Igor Apelski i Maciej Pęda. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-latka pt. „Początek” (nagranego wraz z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 81 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Warto dodać, że Kortez zanim podbił rodzimą scenę muzyczną, pracował na budowie i jako ochroniarz w Biedronce. Jest samoukiem, odrzucono go z “Must be The Music”, a kilka lat później i tak zdobył swoim debiutanckim albumem podwójną platynę. Kortez, który wspólnie z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim, stał na czele Męskiego Grania Orkiestry 2018, to jeden z największych fenomenów polskiej muzyki ostatnich lat. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka album “Mini dom”, który ukazał się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records. Materiał jest utrzymany w gatunkach Jazz oraz Rock. Krążek zawiera 7 kawałków i uzyskał status złotej płyty. Nagrania dotarły do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Album promował jesienną trasę koncertową wykonawcy. Według informacji znalezionej na stronie muzykoholicy.com gościem specjalnym wybranych eventów miała być grupa Panieneczki, która od niedawna współpracuje z Jazzboy Records. Po kilkumiesięcznej przerwie, Kortez zagra w lipcu i sierpniu 20 koncertów. 15 z nich ma się odbyć w ramach Holiday Tour i mają obejmować głównie letnie amfiteatry – w tym Operę Leśną w Sopocie. Kortezowi na scenie ma towarzyszyć grupa w składzie: Jacek Lachowicz, Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Robert Kretzschmar. Najbliższy koncert muzyka odbędzie się 9-07-2019 w miejscowości Świnoujście (Zachodniopomorskie), a kolejny 10-07-2019 w miejscowości Gorzów Wielkopolski (Lubuskie).
źródło: youtube.com, jazzsoul.pl, imprezy.trojmiasto.pl, kultura.onet.pl, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki KORTEZA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu

jeżeli na kogoś mogę liczyć
to tylko na ciebie mogę liczyć
musimy liczyć na siebie
za lasem którego nie widać
podobno żyje się piękniej
lecz to do końca nie jest pewne
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem
w mieście które pamiętam
wszystko zdawała się jaśnieć
lecz z czasem bezpowrotnie zgasło
w opustoszałych parkach
plucha, szaruga i katar
wróble kąpią sie w sadzawkach
a wystarczyło by trochę częściej
wyrażać się trochę lepiej
by nie narażać się na nieszczęście
jeżeli na kogoś mogę liczyć
to tylko na ciebie mogę liczyć
musimy liczyć na siebie
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski
kolejny długi wolny weekend
24 stopnie słońca
znów będzie można pooddychać
będzie się można z sobą spotkać
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski
doskonały dzień
podgłoście wiadomości
doskonała chwila
Polacy mistrzem Polski

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 13 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *