KORTEZ – Cierpliwości

W sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza KORTEZA zatytułowany “Cierpliwości”. Singiel zapowiada album artysty, który ma się ukazać wiosną 2020 roku.
Autorami tekstu są Kortez, Roman Szczepanek oraz Agata Trafalska, natomiast kompozytorem jest Kortez.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 30 grudnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 294 669 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Agata Trafalska. Za zdjęcia odpowiadają: Huber Grygielewicz, Artur Michalik, Piotr Nykowski, Adam Słomiński, Agata Trafalska oraz Jarosław Wątor. Całość została zarejestrowana w trakcie aktualnej trasy koncertowej Korteza. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego artysty pt. „Początek” (nagranego wraz z Krzysztofem Zalewskim i Dawidem Podsiadło), który na Youtube ma już 93 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że „Początek” uplasował się na czele najpopularniejszych utworów granych w stacjach radiowych w 2018 roku. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku.
Kortez zanim podbił rodzimą scenę muzyczną, pracował na budowie i jako ochroniarz w Biedronce. Jest samoukiem, odrzucono go z “Must be The Music”, a kilka lat później i tak zdobył swoim debiutanckim albumem podwójną platynę. Kortez, który wspólnie z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim, stał na czele Męskiego Grania Orkiestry 2018, to jeden z największych fenomenów polskiej muzyki ostatnich lat. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka album “Mini dom”, który ukazał się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Jazzboy Records. Materiał jest utrzymany w gatunkach Jazz oraz Rock. Krążek zawiera 7 kawałków i uzyskał status platynowej płyty. Nagrania dotarły do 1. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Muzyk jest obecnie w trakcie trasy koncertowej Przedpremierowo, podczas której oprócz dobrze już znanych kawałków, można usłyszeć także numery, które znajdą się na zapowiadanym na 2020 rok krążku. Trasa rozpoczęła się w październiku i potrwa do końca stycznia. Najbliższy koncert muzyka odbędzie się 21.01.2020 w miejscowości Szczecin – Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, a kolejny 22.01.20 w miejscowości Bydgoszcz – Filharmonia Pomorska.
źródło: wirtualnemedia.pl, radiowawa.pl, YouTube, kultura.onet.pl, rytmy.pl, Wikipedia, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki KORTEZA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu

jeszcze tylko święta, nowy rok i duży ruch
jeszcze tylko droga, nocna mgła, wielki wóz
jeszcze tylko senność, gaz i prąd, rozmowa z kimś
jeszcze tylko kawa, mejl i spam
a potem my
tylko cierpliwości
tylko nie ustąpmy
niech nas nie zaskoczy
nie pokona byle co
jeszcze tylko święta, ten sam film albo mecz
jeszcze tylko korki, śnieg i smog, minus pięć
jeszcze tylko szarość, krótki sen, ciche dni
jeszcze tylko jesień, tani lot
a potem my
tylko cierpliwości
tylko nie ustąpmy
niech nas nie zaskoczy
nie pokona byle co

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 155 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *