KORDIAN – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki KORDIANA to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu KORDIANA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza KORDIANA zatytułowana “Niebo na ziemi”. Kawałek jest specjalnym prezentem dla seniorów, o których w tych trudnych, pandemicznych czasach trzeba się troszczyć najmocniej.

Gatunek nowej piosenki to disco polo.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 7 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 148 884 wyświetleń na YT. W wideoklipie zaobserwować możemy oprócz samego wykonawcy, seniorów, którzy doskonale się bawią, prezentują się dumnie w góralskich strojach i uśmiechają się szeroko. Roztańczony klip powstał w scenerii Pienin i Jeziora Czorsztyńskiego, a wystąpili w nim seniorzy z Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu w Niedzicy.

W opisie pod wideo napisano:

“Kocham pomagać ludziom i wiem, jak jest to ważne dla nich.
Teraz najważniejsi są Seniorzy. Potrzebują naszego wsparcia i zapewnienia, że o nich dbamy.
Będąc w Pieninach poznałem tu cudownych starszych ludzi, którzy na co dzień spędzali czas w Pienińskich Domach Dziennego Pobytu, o których mówią, że jest to ich Niebo na ziemi.
Chciałem im coś dać od siebie. Napisałem dla nich piosenkę, melodia przyszła prawie sama a bohaterami teledysku są właśnie nasi Seniorzy z Pienin!
Jestem szczęśliwy, że mogłem pokazać w swoim utworze o miłości i życiu nie jak zazwyczaj i u każdego młodych i pięknych fizycznie ludzi, ale pokazałem prawdziwych dojrzałych ludzi, którzy również są piękni, historiami życia wypisanymi na twarzach.
Daję im ten prezent, ponieważ tak ich mogę wspomóc.”

Kordian zachęca również, aby wspomóc podopiecznych Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu w Niedzicy wpłacając datki na konto, którego dane możecie znaleźć w opisie pod wideo.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Górala pt. “Dziewczyna z gór”, który na Youtube ma już 65 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że numer „Dziewczyna z gór” na YouTube doczekał się ponad stu coverów, wykonywanych głównie przez kapele weselne oraz amatorów gry na akordeonie.

KORDIAN jest jednym z nielicznych artystów disco polo, który jednocześnie jest prawdziwym góralem z krwi i kości. Jego kawałki są bardzo góralskie. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 16-05-2021 w miejscowości Radzymin (Mazowieckie).

źródło: disco-polo.info, nowysacz.naszemiasto.pl, | sadeczanin.info, disco-polo.info, koncertomania.pl, i inne

Tekst kompozycji “Niebo na ziemi”

Nie znaleźliśmy w necie tekstu tej nutki.

Lista utworów

1. Daj daj kochana
2. Dziewczyna z gór
3. Góry Moje Góry
4. Hej gwiazdeczko moja
5. Ja nie jestem milionerem
6. Niebo na ziemi
Pozostałe utwory są na tej stronie

W świecie disco polo nazwisko Cieślik jest większości już bardzo dobrze znane. W końcu niecodzienne zjawisko, że góral z krwi i kości tworzy muzykę disco polo. Skończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu I i II stopnia w klasie saksofonu. Jego drugim instrumentem był fortepian. Gry na akordeonie (których ma teraz 15) nauczył się sam. Zaczynał od grania i śpiewania na weselach, choć nie związał się z żadnym zespołem.

– Tworzę muzykę lekką, z folkową nutą, bo folk jest mi bliski – mówi Kordian.

Wacław Cieślik pochodzi z Żeleźnikowej Wielkiej koło Nowego Sącza.
źródło: disco-polo.info oraz gazetakrakowska.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 485 razy, 1 wizyt dzisiaj)

1 komentarz do “KORDIAN – nowa piosenka”

  1. Byłam dzisiaj z mężem i z dziećmi u Pana Kordiana na Ranczu bardzo miły sympatyczny mało takich taki chłop z wielkim sercem a tak mama jego przeurocza osoba miło mi się rozmawiało i dziękuję za tak miłe przywitanie u was.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *