KęKę – nowa piosenka

kekeTytuł nowej piosenki KęKę to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu KęKę

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera KęKę zatytułowana “Bajka”. Adresatem nutki jest młodszy syn artysty – Jaś. Siłą kompozycji jest przede wszystkim niezwykle mocny i delikatnie ckliwy refren, który jest wręcz poświadczeniem ojcowskiej miłości. Kawałek nie jest oficjalnym singlem promującym kolejną płytę rapera.

“Choć minęło już 20 lat od czasu moich pierwszych nagrywek, wciąż odczuwam potrzebę wyrażania swoich emocji przez rap. Czasami ta potrzeba jest tak silna, że staje się wewnętrznym przymusem, koniecznością. Jeżeli ta konieczność, wymaga ode mnie żebym, kupił sprzęt do nagrywania, nauczył się obsługi programu o którym nie mam pojęcia, czy zbudował studio z kartonów….to kupuję sprzęt, uczę się obsługi programu do nagrywania i buduję Studio z Kartonów hehe” – powiedział KęKę i dodał: “Nie jest to najlepszy moment do przebicia się z nową muzyką, ale to drugorzędne. Po prostu chcę to Wam dać. Pozdrawiam i dużo odwagi w trudnych czasach.”

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop. Autorem tekstu jest Kękę, natomiast kompozytorem jest PLN.Beatz.

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 15 maja 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 427 944 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 37-letniego artysty pt. „Wyjebane”, który na Youtube ma już 41 mln wyświetleń? Zobaczymy.

KęKę to jeden z najpopularniejszych polskich raperów. Artysta prosto i szczerze opowiada o swoim życiu: wartościach, które są dla niego najważniejsze, o problemach, ale też radościach, z którymi łatwo się utożsamić. Jego kanał przyciąga ludzi, którzy w hip hopie szukają nie tylko rozrywki, ale też treści, z którymi mogą się utożsamić. Mało mamy w Polsce raperów o tak żelaznym etosie pracy jak KęKę. Artysta wydaje swoje albumy regularnie, co półtora roku, a po ich wypuszczeniu odpuszcza sobie muzykę na jakiś czas, by spokojnie móc przeanalizować zmiany, jakie zachodzą w nim i dookoła niego.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię radomskiego rapera zamyka wydany 13 września 2019 roku krążek “Mr KęKę”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Takie Rzeczy Label. Album jest utrzymany w gatunku Hip-hop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego piąty album studyjny. Krążek pokrył się podwójną platyną (dwa miesiące przed premierą materiał zyskał status złotej płyty). Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Mr KęKę to płyta składająca się z 13 utworów, które dają łącznie 45 minut dojrzałej narracji człowieka, który musi zmagać się z trudami życia i wiernie bronić swoich życiowych ideałów. […] Najnowszy krążek KęKiego opiera się przede wszystkim na głębokim lirycznym przekazie, dzięki czemu do audytorium trafia ogromny zakres tematów i wątków, które są na bieżąco szczegółowo omawiane” – napisano w recenzji płyty w serwisie glamrap.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 19-06-2021 w miejscowości Gorzów Wielkopolski, a kolejny 15-07-2021 w miejscowości Barcice.

źródło: open.fm, muzykoholicy.com, skrr.pl, | lifetube.pl, koncertomania.pl, skrr.pl, glamrap.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Bajka”

A ja siedzę, czytam bajkę chociaż wokół świat się pali
Będę czytał bajkę jeśli zostaniemy sami
Mały synku nic się nie bój – choć najgorsze jest przed nami
Wszystko się ułoży – tak już zawsze jest z bajkami (2x)

Nie wiem jak mam wytłumaczyć czemu ciągle musisz być tu
Cały świat ciekawi a ja trzymam cię tak blisko
Staram się być optymistą, choć to nie przychodzi łatwo
Ciężko złapać dystans mimo trudnych lat na karku
Czasem mi puszczają nerwy synku, tata martwi się bez przerwy synku
Kiedyś sobie poprzysiągłem, że będziesz bezpieczny synku
Więc choć mało co jest pewne – się uśmiecham
Miałem plan na życie ale dziś go muszę zmieniać
Może kiedyś jak podrośniesz to wyjaśnię, ale póki co się przytul
Jak chcesz to ci coś opowiem, albo mama ci poczyta
Zamknij oczy, nic się nie bój to jest bajka
Wszystko nam się zdaje a to złe to jest nieprawda

A ja siedzę, czytam bajkę chociaż wokół świat się pali
Będę czytał bajkę jeśli zostaniemy sami
Mały synku nic się nie bój – choć najgorsze jest przed nami
Wszystko się ułoży – tak już zawsze jest z bajkami (2x)

Nie wiem jaki świat zastaniesz, do jakiego mam cię uczyć
Czy masz być nieufnym jak ja kiedyś, czy masz lubić ludzi
Co by się nie działo synek, zapamiętaj – dasz se radę
Podnoszenie się masz w genach, nawet bardziej niż upadek
Jeśli kiedyś poznasz biedę jak twój tata
Choć robiłem wszystko byś nie poznał jej przez ostatnie lata
To się nie załamuj synek, bieda to nie koniec świata
Gdzieś tam jest happy end pewnie dla każdego Jasia
Dzielnym bądź, się nie bój
Ze złem nie koleguj
Obok miej uczciwych, a nie pierwszych lepszych z brzegu
Czujesz zło – to duś w zarodku, a jak kiedyś zacznie kusić
To przeczekaj i pamiętaj zawsze słońce jest po burzy

A ja siedzę, czytam bajkę chociaż wokół świat się pali
Będę czytał bajkę jeśli zostaniemy sami
Mały synku nic się nie bój – choć najgorsze jest przed nami
Wszystko się ułoży – tak już zawsze jest z bajkami (2x)

Lista utworów

1. #Hot16challenge
2. 1000 kcal.
3. 300 metrów
4. A ty?
5. Arrivederci
6. Awdgb
7. Bajka
8. Brudna
9. Brzmienie ft. Sarsa
10. Było blisko
Pozostałe utwory są na tej stronie

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „VISA (remix)” u boku Taconafide.

KęKę właściwie Piotr Siara (ur. 15 września 1983 w Radomiu), znany również jako Kę i Kędzior – polski raper. Wraz z raperem i producentem muzycznym Kotzim współtworzył projekty Boa’s i KoKę. Swoją karierę rozpoczął w radomskim podziemiu w 2001 roku. Gatunki jego muzyki to hip-hop i świadomy hip-hop. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Takie rzeczy” ukazała się 4 listopada 2013 nakładem wytwórni płytowej Prosto i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 15 piosenek. Krążek zadebiutował na 3. miejscu zestawienia OLiS i pokrył się platyną. Produkcji nagrań podjęli się Zioło, 2sty, Czarny HIFI, Lucricausa, Milion Beats, Lanek, Urban oraz Luckyloop. Serwis muzyka.interia.pl dał materiałowi ocenę 9/10, a serwis CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy za pasem, więc można powiedzieć z pełną świadomością – nie zabraknie słuchaczy, dla których trzeci album Kę będzie tym najlepszym. W przypadku takich materiałów nie chodzi jednak o umizgi czynione w kierunku topek, lecz wagę. Zaryzykuję stwierdzenie, że to najważniejszy krążek 2016 roku w tej części rodzimego rapu, która nie chce puszczać oczka do innych gatunków i stara się mówić o rzeczach ważnych bez kaznodziejstwa” – napisano w recenzji płyty w serwisie muzyka.interia.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 64 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.