Kayah – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kayah to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kayah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskich piosenkarek Kayah i Viki Gabor. Singiel ten to opowieść o jedności, zgodności, solidarności i wspólnocie. Zwyciężczyni dziecięcego wydania Eurowizji wraz z legendą polskiej sceny muzycznej przekonuje, że nie ma nic ważniejszego niż wsparcie drugiej osoby. Nutka jest utrzymana w bardzo tanecznym stylu. Kawałek znalazł się na 4. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych numerów w polskich rozgłośniach radiowych. 14 marca utwór ma zostać zaprezentowany podczas gali Fryderyki 2020.


— Nie sądziłam, że taka chwila nadejdzie i to tak szybko! Współpraca z Kayah to dla mnie zaszczyt i przyjemność. Cieszę się ogromnie, że powstał ten utwór i mam nadzieję, że przyniesie słuchaczom dużo fajnych chwil i emocji — mówi Viki Gabor.

Gatunki nowej piosenki to pop i muzyka bałkańska. Autorami tekstu są: Dominic Buczkowski – Wojtaszek, Patryk Kumór, Małgorzata Uściłowska oraz Kayah, natomiast kompozytorami są: Dominic Buczkowski – Wojtaszek, Patryk Kumór i Małgorzata Uściłowska (muzycy byli odpowiedzialni za “Superhero” Viki). Kompozycja została wyprodukowana przez Patryka Kumóra i Dominica Buczkowski-Wojtaszek. Na akordeonie zagrał Marcin Wyrostek, który zyskał popularność jako zwycięzca “Mam talent”.
Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 7 stycznia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 18 685 555 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Sebastian Wełdycz. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Włodek Wilkos. Klip, za który odpowiedzialna jest Agencja Artystyczna Pompidou, nawiązuje zarówno do przesłania, jak i energii numeru. Jest kolorowy, żywy, energiczny. Już w dniu premiery wideoklip stał się hitem – był na pierwszym miejscu na “Karcie czasu YouTube”. Po zaledwie 24 godzinach od premiery teledysk został obejrzany ponad milion razy.

– „Ramię w ramię” – największy taneczny hit karnawału 2020!
Utwór, który powstał z połączenia dwóch niezwykłych talentów kobiet z różnych pokoleń – doświadczonej Kayah, która na swoim koncie ma olbrzymi dorobek artystyczny oraz bardzo młodej, choć mogącej pochwalić się międzynarodowym sukcesem jakim niewątpliwie jest zwycięstwo na Eurowizji Junior 2019 – Viki Gabor.
Singiel to z pewnością największy GIRL POWER SONG ostatnich lat, który zagości na tanecznych i karnawałowych playlistach w całej Polsce! – napisano w opisie pod wideo.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 52-letniej wykonawczyni pt. „Po co” (z gościnnym udziałem Idana Raichela), który na Youtube ma już 20 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Po co” był jednym z najczęściej prezentowanych polskich kawałków w rozgłośniach radiowych. Pojawiła się także akustyczna wersja tego przeboju.
Kayah to jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 4 listopada 2016 roku krążek “Gdy pada śnieg”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach kolęda i muzyka zimowa. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej 11 album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 45. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “Gdy pada śnieg” to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy Święta Bożego Narodzenia uwielbiają spędzać w gronie rodzinnym przy wyśmienitej muzyce.
Wiktoria „Viki” Gabor (ur. 10 lipca 2007 w Hamburgu) – polska piosenkarka pochodzenia romskiego. Finalistka drugiej edycji The Voice Kids (2019). Zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Superhero”, który ma już 16 mln wyświetleń. Najbliższy koncert artystki odbędzie się 02-05-2020 w Kętrzynie (Warmińsko-mazurskie).
źródło: eska.pl, radiozet.pl, kultura.gazeta.pl, glamrap.pl, muzyka.dziennik.pl, olis.onyx.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst numeru

[Zwrotka 1 – Kayah]
Ruszamy w dal, zaklęciem otwieram drzwi
Bogini w nas buzuje ze wszystkich sił
Ty siostrę masz we mnie, dobrze wiesz
W ciemności za dłoń pochwycę cię
Bądź pewna, że nie zgubisz się (Nie, nie)
[Przedrefren – Kayah]
Moja miła tańcz
I nie żałuj żadnej z chwil
[Refren – Viki Gabor & Kayah]
Ramię w ramię popłyniemy razem
Zmieniamy ten świat, wspierając się tak
Bo żadna dama nie będzie tańczyć sama
Gdy sióstr tyle ma, gdy jest pośród nas
Więc moja miła tańcz
(Opa!)
[Zwrotka 2 – Viki Gabor]
Jak róży cierń, ich słowa ranią nie raz
Nie będzie łez, bo wreszcie sprzyja mi czas (Eh, eh)
Ty siostrę masz we mnie aż po kres
Wśród krętych dróg nie zgubimy się
Bądź pewna, że nie zawiodę cię, nie, nie
[Refren – Viki Gabor & Kayah]
Ramię w ramię popłyniemy razem
Zmieniamy ten świat, wspierając się tak
Bo żadna dama nie będzie tańczyć sama
Gdy sióstr tyle ma, gdy jest pośród nas
Więc moja miła tańcz
(La la la la la)
Moja miła tańcz
Nie żałuję żadnej z chwil
[Bridge – Kayah, Viki Gabor]
Nie porównuj nigdy się
Każda wyjątkowa jest
Więc doceniaj swoje ja
Bo każda z nas to najcenniejszy skarb
[Refren – Viki Gabor & Kayah]
Ramię w ramię popłyniemy razem
Zmieniamy ten świat, wspierając się tak
Bo żadna dama nie będzie tańczyć sama
Gdy sióstr tyle ma, gdy jest pośród nas
Ramię w ramię popłyniemy razem
Zmieniamy ten świat, wspierając się tak
Bo żadna dama nie będzie tańczyć sama
Gdy sióstr tyle ma, gdy jest pośród nas
Więc moja miła tańcz (Tańcz)
(La la la la la)
Moja miła tańcz (Ahhh)
Gdy jesteś pośród nas!
Moja miła tańcz!

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[18]
RMF
[19]
CLP
[20]
1989 „Córeczko”
1995 „Jak liść”
„Nawet deszcz”
1996 „Fleciki”
„Santana”
„Horyzont” (oraz Kasia Stankiewicz i Andrzej Krzywy)
1997 „Na językach”
„Supermenka”
„Uwierz… to nie ja” (oraz Urszula)
1998 „Hit” (oraz Michał Urbaniak)
1999 „Śpij kochanie, śpij” (oraz Goran Bregović)
„Prawy do lewego” (oraz Goran Bregović)
„To nie ptak” (oraz Goran Bregović)
„Nie ma, nie ma Ciebie” (oraz Goran Bregović)
2000 „Jaka ja Kayah”
„Anioł wiedział”
„Topielice”
2001 „Wiosna przyjdzie i tak”
„Embarcação” (oraz Cesária Évora)
2002 „Dobry potwór nie jest zły”
(oraz Michał Żebrowski)
2003 „Tylko ty i ja” (oraz Blenders)
„Testosteron” 5 15
2004 „Do D.N.A.”
„Duchy tych co mieszkali tu”
„Prócz ciebie, nic” (oraz Krzysztof Kiljański) 1 2
2005 „Najpiękniejsi” (oraz Poluzjanci)
„Jutro rano” 2 11
2006 „Jaka miłość, taka śmierć”
„Kochankowie Roku Tygrysa”
2007 „Wszystkie Ryśki to porządne chłopaki”
(oraz Stanisław Tym)
2008 „Ding dong” 20
2009 „Jak skała”
„Ocean spokojny już”
2010 „Dla ciebie jestem sobą” (oraz Renata Przemyk)
2011 „Za późno” 5 1
2013 „Muszlo moja”
„Rebeka”
„Kicy bidy i bokha” (oraz Elżbieta Towarnicka)
2014 „I Say A Little Prayer” (oraz Andrzej Piaseczny)
2015 „Skrucha” (gościnnie u Jafii)
2016 „Róż i dusz” (gościnnie u Pectus)
„Pusty talerzyk”
„Gdy pada śnieg”
2017 „Po co” (oraz Idan Raichel) 3 1 2
„Podatek od miłości” (oraz Grzegorz Hyży) 5 1 10
2018 „Chwytaj dzień” (oraz Zbigniew Wodecki) 84
„Supermenka 2018” (oraz KęKę)
2019 „Dawaj w długą” 68
2020 „Ramię w ramię”
(oraz Viki Gabor)
4 1 9
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Kayah, właśc. Katarzyna Magda Szczot (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie) – polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, osobowość telewizyjna, członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej, założycielka własnej wytwórni płytowej Kayax w 2001 roku. Kayah zaczęła swoją karierę muzyczną w 1984 roku, nawiązując współpracę z Kostkiem Joriadisem, a później z zespołami Rastar i Zgoda. Rok później uzyskała dyplom w klasie fortepianu u prof. Anny Narkiewicz. Na początku swojej kariery śpiewała w chórach i nagrywała partie wokalne dla wielu zespołów, takich jak Tilt. W 1988 roku ukazał się jej pierwszy długogrający tytułowy album. Było to rozczarowanie komercyjne i artystyczne, a dziś nie ma go w oficjalnej dyskografii Kayah. Było to rozczarowanie komercyjne i artystyczne, a dziś nie ma go w oficjalnej dyskografii Kayah. W 1995 roku wydała swój pierwszy samodzielny solowy album, Kamień. To był wielki sukces, składający się z melancholijnych popowych piosenek, wywodzących się z tradycji soul i jazz. W tym samym roku została laureatką Wokalistka Roku polskiej branży muzycznej i otrzymała nagrodę Fryderyk w uznaniu jej osiągnięć. W 1997 roku otrzymała kolejne trzy Fryderyki, tym razem za album Zebra oraz w kategoriach Wokalista Roku i Kompozytor Roku. Z Zebrą zmieniła styl, podążając w kierunku amerykańskiej muzyki soul/funk. Album zrodził dwa przeboje “Na językach” i “Supermenka”. Gatunki jej muzyki to pop, soul, jazz i folk. Jej debiutancka płyta zatytułowana Kayah ukazała się w 1998 roku nakładem wytwórni płytowej Polskie Nagrania i jest utrzymana w gatunku pop. Album mieści 9 piosenek i zawiera kompozycje Johna Portera i Neila Blacka. Teksty napisał Maciej Zembaty. Piosenkarka jednak dystansuje się od tego wydawnictwa i jako swój prawdziwy debiut traktuje krążek Kamień z 1995 roku. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 125 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *