Kayah – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kayah to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kayah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Kayah. Singiel to prezent od Kayah dla wszystkich fanów bałkańskich rytmów, z okazji 20-lecia albumu „Kayah i Bregović”, który ukazał się 12 kwietnia 1999 nakładem wytwórni płytowej BMG. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 10 kawałków. Kayah napisała słowa wszystkich numerów i udzieliła wokalu. Goran Bregović jest autorem muzyki i producentem. Krążek sprzedał się w nakładzie ponad 700 tysięcy egzemplarzy w Polsce i zdobył status diamentowej płyty, stając się jednym z największych sukcesów artystyczno-komercyjnych lat 90. Mimo upływu czasu fenomen tego muzycznego zjawiska nie blednie. Kayah i Goran właśnie zakończyli trasę, która wyprzedała się na pniu. Sale koncertowe wypełnione były po brzegi publicznością w każdym wieku. Kolejny koncert planowany jest na 24 października 2019 w Tauron Arena w Krakowie, gdzie artyści będą oficjalnie świętować 20-lecie albumu. Płyta odniosła sukces również za granicą, najgłośniej było o niej w Hiszpanii, na Węgrzech i we Włoszech. Skoczny nowy kawałek nawiązuje klimatem do kultowego krążka sprzed lat.

– “To jest piosenka absolutnie na piątek, chociaż niektórzy zaczynają weekend znacznie wcześniej. (…) Nie zależnie od tego, ile mamy czasu na zabawę, życzę wam wszystkim, abyście się świetnie bawili, żebyście dawali w długą – bo o tym jest ta piosenka! Każda okazja – nie tylko 20-lecie obchodzenia czegoś, tak jak w naszym przypadku – jest czymś fajnym, żeby świętować i cieszyć się fajnym towarzystwem” – powiedziała wykonawczyni o nowej kompozycji.

Autorką tekstu jest Kayah, natomiast kompozytorem jest Jan Smoczyński. Kompozycja została wyprodukowana przez Jana Smoczyńskiego.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 11 kwietnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 210 359 wyświetleń na Youtube. Wideolip zrealizowano podczas trasy koncertowej Kayah i Bregović w kwietniu 2019 roku. Pełną realizacją teledysku zajął się Krzysztof Szlęzak. Czy produkcja powtórzy sukces hitu wykonawczyni pt. „Po co” (z gościnnym udziałem Idana Raichela), który na Youtube ma już 18 milionów wyświetleń? Zobaczymy.

Kayah to jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej ostatnich 25 lat. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 4 listopada 2016 roku krążek “Gdy pada śnieg”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach kolęda i muzyka zimowa. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej 11 album studyjny. Najbliższa impreza, na której wystąpi 51-latka odbędzie się 26-05-2019 w Warszawie (Mazowieckie), a kolejna 07-06-2019 w Krakowie (Małopolskie).

Goran Bregović (ur. 22 marca 1950 w Sarajewie) to kompozytor muzyki rockowej, elektronicznej i etnicznej. W swojej twórczości łączy m.in. tradycyjne brzmienia ludowe z męskimi chórami i dźwiękami z syntezatora, chociaż zasłynął jako lider i autor muzyki zespołu rockowego Bijelo Dugme. Najbliższy koncert 69-latka odbędzie się 10 maja 2019 w Thebarton Theatre, Adelaide, SA, Australia, a kolejny 12 maja 2019 w Perth Concert Hall, Perth, WA, Australia.
źródło: rmf.fm, jastrzabpost.pl, glamrap.pl, pl.wikipedia.org, Internet

Tekst numeru

W pół do, a ty Bóg wie gdzie
I choć weekend zaczął się
Kwadrans mija, ja niczyja
Spóźniasz się bezwstydnie
Ja gotowa, tak jak nowa
Moja szminka—stygnie

Dawaj w długą! Za niedługo
Miasto wzywa nas
Dobrze wiemy, że umiemy razem konie kraść

Powiadali o dwóch takich
Co Księżyc skradli raz
Dobrze wiemy, że umiemy razem nawet skraść Księżyce dwa

Nocą zabalować chcę
Jutro będę leczyć się
Do cholery, bądźże szczery
Spóźniasz się bezwstydnie
Na tańce w klubie
Tak jak lubię
Teraz szminka stygnie

Aniołek na co dzień ze mnie jest
Lecz dzisiaj nie…

Dawaj w długą! Za niedługo
Miasto wzywa nas
Dobrze wiemy, że umiemyrazem konie kraść

Powiadali o dwóch takich
Co Księżyc skradli raz
Dobrze wiemy, że umiemy razem nawet skraść Księżyce dwa

Dawaj w długą! Za niedługo
Miasto wzywa nas
Dobrze wiemy, że umiemyrazem konie kraść

Powiadali o dwóch takich
Co Księżyc skradli raz
Dobrze wiemy, że umiemy razem nawet skraść Księżyce dwa

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[18]
RMF
[19]
CLP
[20]
1989 „Córeczko”
1995 „Jak liść”
„Nawet deszcz”
1996 „Fleciki”
„Santana”
„Horyzont” (oraz Kasia Stankiewicz i Andrzej Krzywy)
1997 „Na językach”
„Supermenka”
„Uwierz… to nie ja” (oraz Urszula)
1998 „Hit” (oraz Michał Urbaniak)
1999 „Śpij kochanie, śpij” (oraz Goran Bregović)
„Prawy do lewego” (oraz Goran Bregović)
„To nie ptak” (oraz Goran Bregović)
„Nie ma, nie ma Ciebie” (oraz Goran Bregović)
2000 „Jaka ja Kayah”
„Anioł wiedział”
„Topielice”
2001 „Wiosna przyjdzie i tak”
„Embarcação” (oraz Cesária Évora)
2002 „Dobry potwór nie jest zły”
(oraz Michał Żebrowski)
2003 „Tylko ty i ja” (oraz Blenders)
„Testosteron” 5 15
2004 „Do D.N.A.”
„Duchy tych co mieszkali tu”
„Prócz ciebie, nic” (oraz Krzysztof Kiljański) 1 2
2005 „Najpiękniejsi” (oraz Poluzjanci)
„Jutro rano” 2 11
2006 „Jaka miłość, taka śmierć”
„Kochankowie Roku Tygrysa”
2007 „Wszystkie Ryśki to porządne chłopaki”
(oraz Stanisław Tym)
2008 „Ding dong” 20
2009 „Jak skała”
„Ocean spokojny już”
2010 „Dla ciebie jestem sobą” (oraz Renata Przemyk)
2011 „Za późno” 5 1
2013 „Muszlo moja”
„Rebeka”
„Kicy bidy i bokha” (oraz Elżbieta Towarnicka)
2014 „I Say A Little Prayer” (oraz Andrzej Piaseczny)
2015 „Skrucha” (gościnnie u Jafii)
2016 „Róż i dusz” (gościnnie u Pectus)
„Pusty talerzyk”
„Gdy pada śnieg”
2017 „Po co” (oraz Idan Raichel) 3 1 2
„Podatek od miłości” (oraz Grzegorz Hyży) 5 1 10
2018 „Chwytaj dzień” (oraz Zbigniew Wodecki) 84
„Supermenka 2018” (oraz KęKę)
2019 „Dawaj w długą”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Kayah, właśc. Katarzyna Magda Szczot (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie) – polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, osobowość telewizyjna, członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej, założycielka własnej wytwórni płytowej Kayax w 2001 roku. Kayah zaczęła swoją karierę muzyczną w 1984 roku, nawiązując współpracę z Kostkiem Joriadisem, a później z zespołami Rastar i Zgoda. Rok później uzyskała dyplom w klasie fortepianu u prof. Anny Narkiewicz. Na początku swojej kariery śpiewała w chórach i nagrywała partie wokalne dla wielu zespołów, takich jak Tilt. W 1988 roku ukazał się jej pierwszy długogrający tytułowy album. Było to rozczarowanie komercyjne i artystyczne, a dziś nie ma go w oficjalnej dyskografii Kayah. Było to rozczarowanie komercyjne i artystyczne, a dziś nie ma go w oficjalnej dyskografii Kayah. W 1995 roku wydała swój pierwszy samodzielny solowy album, Kamień. To był wielki sukces, składający się z melancholijnych popowych piosenek, wywodzących się z tradycji soul i jazz. W tym samym roku została laureatką Wokalistka Roku polskiej branży muzycznej i otrzymała nagrodę Fryderyk w uznaniu jej osiągnięć. W 1997 roku otrzymała kolejne trzy Fryderyki, tym razem za album Zebra oraz w kategoriach Wokalista Roku i Kompozytor Roku. Z Zebrą zmieniła styl, podążając w kierunku amerykańskiej muzyki soul/funk. Album zrodził dwa przeboje “Na językach” i “Supermenka”. Gatunki jej muzyki to pop, soul, jazz i folk. Jej debiutancka płyta zatytułowana Kayah ukazała się w 1998 roku nakładem wytwórni płytowej Polskie Nagrania i jest utrzymana w gatunku pop. Album mieści 9 piosenek i zawiera kompozycje Johna Portera i Neila Blacka. Teksty napisał Maciej Zembaty. Piosenkarka jednak dystansuje się od tego wydawnictwa i jako swój prawdziwy debiut traktuje krążek Kamień z 1995 roku. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 1 083 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.