Kasia Stankiewicz – nowa piosenka

Kasia StankiewiczTytuł nowej piosenki Kasi Stankiewicz to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.

 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kasi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Kasi Stankiewicz. Singiel jest coverem kawałka „Enjoy The Silence” ulubionego przez artystkę brytyjskiego zespołu Depeche Mode. Warto dodać, że grupa powstała w 1980 w Basildon i wykonuje muzykę z kręgu muzyki elektronicznej i alternatywnego rocka. Formacja działa na specyficznych zasadach artystycznych, organizacyjnych i towarzyskich. Jej trzon tworzą trzy osoby: Martin Gore, David Gahan i Andy Fletcher. W 2006 grupa zdobyła statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii „najlepszy zespół”. W 1990 zespół otrzymał nagrodę Rockbjörnen w kategorii „najlepszy zespół zagraniczny”. W lutym 1990 „Enjoy the Silence” zajął szóste miejsce w Wielkiej Brytanii oraz ósme w USA. Numer wygrał Best British Single podczas Brit Awards w 1991. – “Ten cover to taka moja noworoczna fanaberia. Jakiś czas temu zaproszono mnie do audycji radiowej, w której miałam zaprezentować swoje ulubione covery. Jako że uwielbiam śpiewać piosenki niektórych, innych twórców uznałam, że jest to idealna okazja, by nagrać jedną z tych piosenek. Weszłam więc do studia, a ponieważ był to ten dzień, gdy śpiewało mi się znakomicie i głos mój brzmiał jak ‘kawa ze śmietanką’, uznałam, że szkoda chować takie nagranie do szuflady i postanowiłam zrobić ‘na szybko’ prosty obrazek” – opowiada Stankiewicz. – “Nie jest to zapowiedź mojej solowej płyty, JESZCZE bo ta dopiero powstaje, jest to zaledwie przecinek w zdaniu…” – mówi wykonawczyni.

Autorem tekstu i kompozytorem jest Martin L. Gore.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 stycznia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 65 445 wyświetleń na YT. Klimatyczny wideoklip wyreżyserował Bartek Hławka. To efekt kameralnej i akustycznej sesji nagraniowej Kasi i Tomka Serka Krawczyka, świetnego gitarzysty znanego choćby z zespołów Bisquit, Meli Koteluk i Pawła Domagały. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 41-latki pt. „Kot bez ogona” (nagranego wspólnie z Varius Manx), który na Youtube ma przeszło 16 milionów wyświetleń? Zobaczymy.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Kasi zamyka wydany 13 kwietnia 2018 roku krążek “Ent” (nagrany wraz z Varius Manx), który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 17 numerów. Jest to jej 8 album studyjny. Krążek dotarł do 6 miejsca listy OLiS.

Varius Manx wraz ze Stankiewicz gra koncerty w ramach trasy “Ent Tour” promującej ich najnowszą płytę. Gościnnie z zespołem występuje żeński kwartet smyczkowy “Classic Sisters”. Koncerty są wyjątkowe, ponieważ formacja wraz z Kasią pragnie przenieść widzów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na aż trzech ekranach otaczających zespół. Muzycy zabierają słuchaczy w podróż do świata natury, a wszechobecne projekcje niemal namacalnie przenoszą koncert do lasu lub w dalekie góry. Najbliższy koncert odbędzie się 30-03-2019 w miejscowości Czerwionka Leszczyny (Śląskie).
źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, pl.wikipedia.org, muzyka.interia.pl, nakoncercie.pl, Internet

Tekst utworu

Words like violence
Break the silence
Come crashing in
Into my little world
Painful to me
Pierce right through me
Can’t you understand
Oh my little girl

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm

Vows are spoken
To be broken
Feelings are intense
Words are trivial
Pleasures remain
So does the pain
Words are meaningless
And forgettable

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms
Words are very unnecessary
They can only do harm

Enjoy the silence…

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
POL
[40]
LP3
[41]
SLiP
[42]
„Horyzont” (oraz Kayah i Andrzej Krzywy)[43] 1996 38 30
„Dopiero od jutra”[44] 1999 41
„Żeby dostać trzeba dać” (oraz Kayah)[45] 37
„Niepewność” (oraz Michał Żebrowski) 2001 33
„Chciałabym być aniołem” 2002 46
„Schyłek lata”[46] 2003 13 24
„Francuzeczka” 33 23
„Tak jak śnieg” (oraz Kuba Badach i Mietek Szcześniak)
„Saint Etienne”[47] 2004 48
„4 ręce”[48] 2006 24
„Marzec”[49] 2007 6 3
„W środku myśli” 42 6
„Jedno zdjęcie z archiwum pamięci”
„Run” 2009 32 8
„Lucy”[50] 2014
„Ameryka” (oraz Varius Manx) 2016 37
„Piątek” (oraz Varius Manx) 15 50 13
„Biegnij” (oraz Varius Manx) 2017 44
„Mgła nad Warszawą” (oraz Varius Manx) 2018 32 43 36
„Kot bez ogona” (oraz Varius Manx) 16 24 4
„Przed epoką wstydu” (oraz Varius Manx) 15 42 12
„Księżyc się zmęczył” (oraz Varius Manx)
„Enjoy The Silence” 2019
„—”  singel nie był notowany

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Lizzy” u boku Kielicha.

Kasia Stankiewicz, właściwie Katarzyna Maria Stankiewicz (ur. 2 czerwca 1977 w Działdowie) – polska piosenkarka alternatywna, autorka tekstów, była wokalistka zespołu Varius Manx. Stankiewicz zadebiutowała na scenie muzycznej w 1995 roku, kiedy w wieku 18 lat wystąpiła w programie Szansa na sukces. Zaśpiewała wówczas piosenkę „Zamigotał świat” w odcinku z zespołem Varius Manx i zajęła pierwsze miejsce. Rok później zastąpiła Anitę Lipnicką w roli wokalistki zespołu. W 2001 roku nagrała “The Bridge Song” z niemiecką grupą muzyki elektronicznej Tangerine Dream. Singiel promował jej nowy album na całym świecie. W 2003 roku wyprodukowała i wydała nowy album o nazwie Extrapop. Pierwszy singiel “Schyłek lata” był hitem w Polsce, a dwa inne single “Francuzeczka” i “Saint Etienne” również odniosły sukces. Kasia pozostawiła również swój wizerunek “dobrej dziewczyny”. Kasia pozostawiła również swój wizerunek “dobrej dziewczyny”. W 2006 wydała nowy album Mimikra. Wydała dwa single z albumu: “4 ręce” i “Marzec”. Na płycie znalazła się także piosenka “Dla Frycka”, którą Stankiewicz napisała dla swojego pierworodnego syna. Trzeci singiel z albumu to “W środku myśli”. Była to jedna z dziesięciu wybranych piosenek do wzięcia udziału we wstępie do Sopockiego Festiwalu Muzycznego. Gatunki jej muzyki to pop-rock, rock alternatywny i electro. Jej debiutancka płyta zatytułowana Kasia Stankiewicz ukazała się w 1999 roku. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 5 235 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.