Kasia Stankiewicz – nowa piosenka

Kasia StankiewiczTytuł nowej piosenki Kasi Stankiewicz to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kasi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej piosenkarki Kasi Stankiewicz oraz polskiego zespołu Varius Manx. Kawałek to kolejny singiel promujący najnowszy album Kasi “Ent” (nagrany wraz z Varius Manx), który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora. Krążek jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 17 numerów. Jest to jej 8 album studyjny. Krążek dotarł do 6 miejsca listy OLiS. Wydawnictwo zawiera kompozycje Roberta Jansona do tekstów autorstwa Kasi Stankiewicz. Grupa Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz jakiś temu zakończyła prestiżową trasę koncertową „ENT TOUR” promującą krążek ENT. Gościnnie z zespołem występowł żeński kwartet smyczkowy “Classic Sisters”. Koncerty były wyjątkowe, ponieważ formacja wraz z Kasią przeniesła widzów do swojego wyjątkowego, baśniowego świata przy pomocy wideo-rysunkowych wizualizacji wyświetlanych na aż trzech ekranach otaczających zespół. Muzycy zabrali słuchaczy w podróż do świata natury.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Katarzyna Stankiewicz, natomiast kompozytorem jest Robert Janson. Autorzy o samym kawałku mówią tak:


„Jak powstawała kompozycja Śliwkowy deszcz, mieliśmy w kraju śliwkowy urodzaj, a zatem… do przetworów” – komentuje Robert Janson. „To lekki, melodyjny, z przekazem miłości w tekście utwór, który skradł serca wielu słuchaczom” – mówi Kasia.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 24 kwietnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 255 547 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Olga Czyżykiewicz, a zdjęcia nakręcił Adam Romanowski. W roli głównej wystąpiła Kasia Stankiewicz, która wykonuje symboliczny taniec. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-latki pt. „Kot bez ogona” (nagranego wspólnie z Varius Manx), który na Youtube ma już 19 mln wyświetleń? Zobaczymy. Warto dodać, że singiel „Kot bez ogona” był jednym z przebojów ubiegłorocznego lata oraz zdobył w styczniu tego roku status platynowej płyty.
Kasia Stankiewicz, wokalistka i autorka tekstów, rozpoczęła karierę w 1996 roku od popularnego programu “Szansa na sukces”, jeszcze w tym samym roku podjęła współpracę z grupą Varius Manx. Artystka kojarzona jest przede w wszystkim z mega przebojem “Orła cień”, który wylansowała w 1996 roku z zespołem Varius Manx. Najbliższa impreza, na której wystąpi wykonawczyni odbędzie się 15-08-2019 na wydarzeniu pn. TOP of the TOP Sopot Festival – dzień 3 w miejscowości Sopot (Pomorskie), a kolejna 15-10-2019 w miejscowości Szczecin (Zachodniopomorskie).
Zespół Varius Manx powstał w Łodzi, w 1990 roku. Wtedy Robert Janson wraz z braćmi Michałem i Pawłem Marciniakami oraz z Piotrem Sobczakiem i Tomaszem Ziółkiewiczem nagrał płytę “The Beginning”. Przełom w karierze grupy nastąpił w 1994 roku, wraz z nagraniem albumu “Emu” z udziałem Anity Lipnickiej jako wokalistki. W piątek 24 maja br. podczas Platynowego Koncertu, który otwierał Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, formacja otrzymała z rąk przewodniczącego ZPAV Andrzeja Puczyńskiego nagrodę specjalną. Grupa świętująca swoje 30-lecie pracy artystycznej została wyróżniona przez ZPAV w uznaniu za całokształt dorobku artystycznego. Najbliższa impreza, na której wystąpi formacja odbędzie się 15-08-2019 na wydarzeniu pn. TOP of the TOP Sopot Festival – dzień 3 w miejscowości Sopot (Pomorskie), a kolejna 15-10-2019 w miejscowości Szczecin (Zachodniopomorskie).
źródło: pl.wikipedia.org, polskaplyta-polskamuzyka.pl, nakoncercie.pl, zpav.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, kiwiportal.pl, rmfmaxxx.pl, muzyka.wp.pl, koncertomania.pl, Internet

Tekst utworu

I
Z burzy słów
Znów zlepimy się,
Połączeni marzeniami,
Czas rozmnoży je.
Zniknie cień sponad naszych głów,
Przecież będzie to
Spotkanie, do którego chcesz
Śliwkowy deszcz.
ref.
Będziesz moim bzem,
Ja Będę trzepotać rzęsami.
W nocy szczęście,
A spokój w dzień.
Będziesz moim bzem,
Jeśli zechcę, odlecę na nich.
W nocy szczęście,
A spokój w dzień.
II
Nie, ja nie
Jestem smutna.
To tylko wyraz mojej twarzy,
Znów najpewniej marzę.
Między światła pstryknięciem- tak
Jak marzenie chce-
A początkiem naszych myśli,
Tam spotkamy się.
ref.
Będziesz moim bzem,
Ja Będę trzepotać rzęsami.
W nocy szczęście,
A spokój w dzień.
A teraz będziesz moim bzem,
Jeśli zechcę, odlecę na nich.
W nocy szczęście,
A spokój w dzień.
A teraz będziesz moim bzem,
Ja Będę trzepotać rzęsami.
W nocy szczęście,
A spokój w dzień.
A teraz będziesz moim bzem,
Jeśli zechcę, odlecę na nich.
W nocy szczęście,
A spokój w dzień.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
POL
[40]
LP3
[41]
SLiP
[42]
„Horyzont” (oraz Kayah i Andrzej Krzywy)[43] 1996 38 30
„Dopiero od jutra”[44] 1999 41
„Żeby dostać trzeba dać” (oraz Kayah)[45] 37
„Niepewność” (oraz Michał Żebrowski) 2001 33
„Chciałabym być aniołem” 2002 46
„Schyłek lata”[46] 2003 13 24
„Francuzeczka” 33 23
„Tak jak śnieg” (oraz Kuba Badach i Mietek Szcześniak)
„Saint Etienne”[47] 2004 48
„4 ręce”[48] 2006 24
„Marzec”[49] 2007 6 3
„W środku myśli” 42 6
„Jedno zdjęcie z archiwum pamięci”
„Run” 2009 32 8
„Lucy”[50] 2014
„Ameryka” (oraz Varius Manx) 2016 37
„Piątek” (oraz Varius Manx) 15 50 13
„Biegnij” (oraz Varius Manx) 2017 44
„Mgła nad Warszawą” (oraz Varius Manx) 2018 32 43 36
„Kot bez ogona” (oraz Varius Manx) 16 24 4
„Przed epoką wstydu” (oraz Varius Manx) 15 42 12
„Księżyc się zmęczył” (oraz Varius Manx) 31
„Enjoy The Silence” 2019
„Śliwkowy deszcz” (oraz Varius Manx) 46
„—”  singel nie był notowany

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Lizzy” u boku Kielicha.
Kasia Stankiewicz, właściwie Katarzyna Maria Stankiewicz (ur. 2 czerwca 1977 w Działdowie) – polska piosenkarka alternatywna, autorka tekstów, była wokalistka zespołu Varius Manx. Stankiewicz zadebiutowała na scenie muzycznej w 1995 roku, kiedy w wieku 18 lat wystąpiła w programie Szansa na sukces. Zaśpiewała wówczas piosenkę „Zamigotał świat” w odcinku z zespołem Varius Manx i zajęła pierwsze miejsce. Rok później zastąpiła Anitę Lipnicką w roli wokalistki zespołu. W 2001 roku nagrała “The Bridge Song” z niemiecką grupą muzyki elektronicznej Tangerine Dream. Singiel promował jej nowy album na całym świecie. W 2003 roku wyprodukowała i wydała nowy album o nazwie Extrapop. Pierwszy singiel “Schyłek lata” był hitem w Polsce, a dwa inne single “Francuzeczka” i “Saint Etienne” również odniosły sukces. Kasia pozostawiła również swój wizerunek “dobrej dziewczyny”. Kasia pozostawiła również swój wizerunek “dobrej dziewczyny”. W 2006 wydała nowy album Mimikra. Wydała dwa single z albumu: “4 ręce” i “Marzec”. Na płycie znalazła się także piosenka “Dla Frycka”, którą Stankiewicz napisała dla swojego pierworodnego syna. Trzeci singiel z albumu to “W środku myśli”. Była to jedna z dziesięciu wybranych piosenek do wzięcia udziału we wstępie do Sopockiego Festiwalu Muzycznego. Gatunki muzyki Kasi to pop-rock, rock alternatywny i electro. Jej debiutancka solowa płyta zatytułowana Kasia Stankiewicz ukazała się w 1999 roku nakładem wytwórń płytowych Zic Zac oraz BMG Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 12 piosenek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 132 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *