Kasia Kowalska – nowa piosenka

Kasia KowalskaTytuł nowej piosenki Kasi Kowalskiej to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kasi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Kasi Kowalskiej zatytułowany “Tam gdzie nie sięga ból”. Kawałek to piąty singiel artystki promujący jej dziewiąty album studyjny „AYA”, który ukazał się 22 czerwca 2018 nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Płyta jest utrzymana w gatunkach indie pop oraz indie rock. Krążek zawiera 13 numerów. Płyta zadedykowana jest zmarłemu tacie wykonawczyni. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. W październiku materiał doczekał się również swojej winylowej wersji. 8 kwietnia 2020 roku materiał uzyskał status złotej płyty, za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy kopii. Wydawnictwo jest doskonale nagrane. Dobrze się słucha tej płyty w całości. Brzmienie jest naturalne, rześkie, czyste. To muzyka, w której Kasia często wraca do lat 90.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Katarzyna Kowalska, natomiast kompozytorem jest Maciej Gładysz. Bardzo „kasiowy” ten kawałek, znak charakterystyczny. Bardzo ładna i nostalgiczna to ballada.
Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 30 października 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 190 278 wyświetleń na Youtube. Wideo wyreżyserował Michał Pańszczyk.
W opisie pod klipem napisano:


“Materiał video powstał podczas realizacji sesji zdjęciowej dla L’Officiel Polska // NORWEGIA 2019”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 46-letniej artystki pt. „Spowiedź”, który na Youtube ma już 9,2 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że początek singla „Spowiedź” śpiewa córka Kasi Kowalskiej, Ola. “Wykorzystałam tę piosenkę, żeby pokazać, jak ważne jest to, żebyśmy bacznie obserwowali dzieci” − powiedziała Kasia.
Kasia Kowalska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej, która ma w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym FRYDERYKI, SUPERJEDYNKI, MTV EUROPEAN MUSIC AWARDS, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Jej albumy pokryły się złotem i platyną. W zeszłym roku ukazał się koncertowy album artystki MTV Unplugged. Podczas koncertu „MTV Unplugged Kasia Kowalska”, wykonawczyni wykonała swoje największe hity w nowych, akustycznych aranżacjach. Oprócz stałej grupy towarzyszącej artystce podczas koncertów, koncert MTV Unplugged wzbogacony został o sekcję dętą i fortepian. Najbliższy koncert wykonawczyni odbędzie się 20-11-2020 w miejscowości Szczecin (Zachodniopomorskie), a kolejny 24-07-2020 w miejscowości Sopot (Pomorskie).
źródło: radiozet.pl, cantaramusic.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, i inne

Tekst kompozycji

Jeszcze jeden dzień
Jeszcze jeden krok
Słońce stopi cień
Nim nadejdzie zmrok
Uśpieni ludzie mkną
Zbolałe serca drżą
Nadziei łakną słów
Znaleźć spokój tylko chcę
Od samej siebie ratuj mnie
Odwagę daj, by dalej pójść
Tam, gdzie już nie sięga ból
Niby lecę już
Głaszczę szczyty gór
Skąd odwagę brać
By patrzeć życiu w twarz?
Skłębionych myśli krąg
Rozjaśni nieba splot
Wygładzi rzeki nurt
Znaleźć spokój tylko chcę
Od samej siebie ratuj mnie
Odwagę daj, by dalej pójść
Tam, gdzie już nie sięga ból
Znaleźć spokój tylko chcę
Od samej siebie ratuj mnie
Odwagę daj, by dalej pójść
Tam, gdzie już nie sięga ból

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[12]
POL
(airplay
nowości)

[13]
RMF
[14]
1994 „Wyznanie”
„Jak rzecz”
1995 „Kto może to dać”
„Oto ja”
„A to, co mam…”
1996 „Chcę znać swój grzech…”
„Coś optymistycznego”
„Tak mi ciebie brak”
1997 „Straciłam swój rozsądek”
„I będziesz znów kochać”
1998 „Co może przynieść nowy dzień”
„Wyrzuć ten gniew”
„Pełni obaw”
„Jesteś odrobiną szczęścia”
1999 „To, co może przyjść”
2000 „Nobody” 1
„Być tak blisko” 5
2001 „Będę jak” 10
„Żyję raz”
„Starczy słów” 12
2002 „Bezpowrotnie” 7 1
„Antidotum” 4 5 1
2003 „Pieprz i sól” 4 3 1
„Widzę twoją twarz” 15 1
„Mniejsze zło”[18] 9
2004 „To co dobre” 1 1
„Prowadź mnie” 2 1
2005 „Domek z kart” 1
„Magia tych świąt”
2007 „Dlaczego nie!” 1
2008 „A ty, czego chcesz?” 1
2009 „Miłość, trzeźwość i pokora”
„Spowiedź” 1
„Maskarada” 2
2010 „Baby blues” 1
„Telefony”
2012 „Kwiaty we włosach”
2016 „Aya”[19]
2018 „Alannah (tak niewiele chcę)”[20] 19 2 3
„Teraz kiedy czuję”
2019 „Dla Taty”
„Tolerancja/na miły Bóg” (gościnnie: Stanisław Sojka)
„Tam gdzie nie sięga ból”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Katarzyna Kowalska (ur. 13 czerwca 1973 w Sulejówku) – polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek i producentka. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jej płyt wynosi ponad 1 milion 800 tysięcy egzemplarzy, co stawia ją w gronie polskich artystów z największą liczbą sprzedanych albumów w Polsce. Karierę rozpoczęła w zespole Evergreen założonym przez Roberta Amiriana. Jej muzyczne doświadczenie zaczęło się w latach 80., kiedy śpiewała jako wokalistka w wielu polskich zespołach, w tym Human, Fatum i Talking Pictures. W 1994 roku rozpoczęła solową karierę wydając album Gemini. Mówi się, że album przedstawia jej złożoną osobowość, a jego nazwa wzięła się od jej znak zodiaku. W 1995 roku wzięła udział w Sopot Festival, gdzie wygrała Grand Prix. Jednym z sędziów był Malcolm McLaren. Następnie wydała swój drugi album Koncert Inaczej – kolekcję jej występów na żywo oraz coverów rockowych i jazzowych. Gatunki jej muzyki to pop-rock, soft rock, pop i rock alternatywny. Jej debiutancka płyta zatytułowana “Gemini” ukazała się 18 września 1994 roku nakładem wytwórni płytowej PolyGram i jest utrzymana w gatunku rock. Album zawiera 13 piosenek. Krążek osiągnął status podwójnie platynowej płyty (ponad 400 000 sprzedanych egzemplarzy). Większość kawałków to owoc współpracy Kasi i Daniela Howorusa. Miesięcznik Tylko Rock przyznał wydawnictwu 3 z 4 możliwych gwiazdek, natomiast miesięcznik Teraz Rock przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org
tagi: Przerwij sen

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 109 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *