Kasia Cerekwicka – nowa piosenka

Kasia CerekwickaTytuł nowej piosenki Kasi Cerekwickiej to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2017.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kasi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Kasi Cerekwickiej zatytułowany „Bez ciebie”. Premierowy kawałek jest zapowiedzią albumu, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Singiel jest jedną z najbardziej popularnych nutek granych w stacjach radiowych.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są: Ania Dąbrowska, Roman Szczepanek oraz Kasia Cerekwicka, natomiast kompozytorami są Ania Dąbrowska i Jakub Galiński.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 10 kwietnia 2017 roku. W dniu 20.03.2020 klip ma 675 915 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Monika Majorek (jej krótkometrażowy film „Inka” był wyświetlany na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Cannes Short Film Corner, Palm Springs Short Fest i Nowe Horyzonty, a “Pierwsze” nagrodzono na festiwalu w Los Angeles). Za zdjęcia odpowiadał Tomasz Ślesicki (pracował rownież przy klipach Sorry Boys, Dawida Podsiadło, BOKKA). Klip przedstawia podróż do odległych wspomnień, w których udział bierze sama artystka. Obraz zawiera także fragmenty, które przedstawiają ostatnie chwile głównej bohaterki w swoim domu.

“Klip jest utrzymany w konwencji filmów skandynawskich. Mrocznie i monochromatyczne kolory. Nad obrazkiem pracowalismy dwa dni w dość ciężkich warunkach ze względu na porę roku – zimno i zdjęcia plenerowe. Na szczęście humor nam dopisywał. chcieliśmy stworzyć teledysku, w którym obraz podkreśla emocje znajdujące się w tekście piosenki. Jestem bardzo zadowolona z montażu poszczególnych scen, które pięknie podkreślają emocje w utworze” – powiedziała Kasia Cerekwicka.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu artystki pt. “Na kolana”, który na Youtube w dniu 20.03.2020 ma już 11 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Na kolana” z powodzeniem hulał w rozgłośniach radiowych. Kawałek na stałe zapisał się w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej. Nutka podbiła wszystkie listy przebojów. Numer brał udział w polskich preselekcjach konkursu Eurowizja 2006. Za ten kawałek Kasia zdobyła Superjedynkę w kategorii „Przebój roku 2006” na 43. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Kasia Cerekwicka karierę wokalną rozpoczęła jako siedemnastolatka w telewizyjnym programie “Szansa na sukces”, który wygrała. Wcześniej ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i fletu, a wraz z bratem założyła także zespół, który zdobył kilka nagród i wyróżnień. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek “Kolędy”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku muzyka religijna. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jej 6 album studyjny.
źródło: allaboutmusic.pl, konstancinskidomkultury.pl, kultura.onet.pl, fakt.pl, rmf.fm, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst kompozycji

A jeśli spadnie na nas deszcz
Po którym wszystko zmieni się
I znikniesz nagle w środku dnia
Wymkniesz się kiedy będę spać

Kiedy ktoś rozdzielić zechce nas
Zabierając to co mam
Kiedy więcej będzie kłamstw
A prawdy coraz mniej

Kiedy zniszczy nasz cały świat
Dawny spokój zmieni w strach
Kiedy wszystko wokół już
Na zawsze straci sens

Ref: Choć w snach do mnie przyjdź
I ze wszystkich sił
Obejmij jak umiesz tylko Ty
Tak długo jak chcę
Aż przekonasz mnie
Że miłość silniejsza jest niż śmierć

Nie każde szczęście równe jest
Jeśli z kimś innym znajdziesz je
Czy wspomnisz czasem w środku dnia
Tę miłość, którą złamał czas

Kiedy ktoś rozdzielić zechce nas
Zabierając to co mam
Kiedy więcej będzie kłamstw
A prawdy coraz mniej
Kiedy zniszczy nasz cały świat
Dawny spokój zmieni w strach
Kiedy wszystko wokół już
Na zawsze straci sens

Ref: Choć w snach do mnie przyjdź
I ze wszystkich sił
Obejmij jak umiesz tylko Ty
Tak długo jak chcę
Aż przekonasz mnie
Że miłość silniejsza jest niż śmierć x2

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[5]
POL
(airplay
nowości)

[6]
RMF
[7]
2000 „Kobieta jest jak księżyc”[11]
„Gdzie jesteś”[12]
2006 „Na kolana”[13] 1
„Ostatnia szansa”[14] 1
„Potrafię kochać”[15] 1
2007 „S.O.S.”[16] 2 1
„Zostań”[17] 2
„Przyjaciółka”[18]
2008 „Nie ma nic”
„Żyj intensywnie” 4
2010 „Wszystko czego chcę od ciebie”[19] 1 2
„Książę”[20]
2015 „Między słowami”[21] 17 4
„Puls” (gościnnie: Grzegorz Hyży)[22] 5
„Szczęście” 16 3 3
2016 „Głód”
„Na całej połaci śnieg” (gościnnie: Krzysztof Kiljański) 91 5
2017 „Bez ciebie” 8 1 3
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również gościnnie (wraz z Karwan, Sójka, Iwaneczko) w utworze „Jedyna taka noc” u boku TGD.

Kasia Cerekwicka, właśc. Katarzyna Cerekwicka (ur. 17 marca 1980 w Koszalinie) – polska piosenkarka i autorka tekstów. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w Koszalinie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie Szansa na sukces z piosenką Ewy Bem “Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Drugi album artystki, Feniks, doprowadził jej karierę do statusu gwiazdy. Podczas gdy jej dwa wielkie hity „Na Kolana” i „Potrafię kochać” były nucone w całej Polsce, jej album studyjny szybko osiągnął prestiżowy status platyny. W 2006 roku wygrała nagrodę Superjedynki 2006 w kategorii Przebój roku („Na kolana”) oraz wygrała nagrodę Grand Prix („Na kolana”) na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Jej singiel „S.O.S” był popularny we wszystkich stacjach radiowych i był kandydatem do reprezentowania Polski na Sopot Festival 2007, ale nie wygrał. Bywa nazywana „polską Mariah Carey”. Wystąpiła na Sopot Hit Festiwal 2008, gdzie z kawłkiem „Nie ma nic” zajęła 4 miejsce. Po nagraniu różnych filmów nr 1 w MTV Polska została nominowana do nagrody Best Polish Act w MTV Europe Music Awards 2008 wraz z Afromental, Hej, Anią Dąbrowską, ale przegrali z Feel. Brała udział w „Tańcu z gwiazdami” w TVN, zajmując 4 miejsce (odcinek 7). Gatunki jej muzyki to pop, R&B, soul i jazz. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Mozaika” ukazała się 25 sierpnia 2000 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunku Pop. Album zawiera 11 piosenek. Autorem tekstów jest Jacek Cygan. Krążek nie odniósł sukcesu, a sama artystka nie była z niego zadowolona. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl
Artykuł zaktualizowany w dniu 20.03.2020.

(Odwiedzono 2 031 razy, 2 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.