Kasia Cerekwicka – nowa piosenka

Kasia CerekwickaTytuł nowej piosenki Kasi Cerekwickiej to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Kasi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Kasi Cerekwickiej zatytułowana „Nigdy”. Kawałek jest drugim singlem promującym najnowszy krążek artystki zatytułowany “Pod skórą”, który ukazał się 18 września 2020 nakładem wytwórni płytowej Agora. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 11 numerów. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Marcin Bors (znany głównie ze współpracy ze sceną alternatywną czy rockową), który nadał materiałowi charakterystycznego brzmienia „motown”. Całość uzupełnia nowoczesna, w szczególny sposób wykorzystana „elektronika”. Większość kawałków na wydawnictwie jest autorstwa „spółki” Bors/Cerekwicka, ale swojego talentu użyczyli też Monika Borzym, Mariusz Obijalski, Leszek Biolik, Kuba Galiński, Katarzyna Piszek. Nutki są efektem długich poszukiwań kompozycji, które niosą aktualne myśli wykonawczyni na tej płycie. “Pod skórą” to siódmy krążek studyjny Kasi.


„Można powiedzieć, że jest to podsumowanie mojego procesu dojrzewania. Cieszę się, że wreszcie jestem świadoma wielu spraw, dzięki którym żyje mi się lżej, że patrzę bardzo świadomie na to co dzieje się dookoła i we mnie samej. Cieszę się, że udało mi się zrzucić bagaż nie zawsze pozytywnych doświadczeń i znaleźć w momencie swojego życia, w którym odczuwam względny spokój. Już nie muszę za niczym i nikim gonić. Już nic nie muszę, jedynie mogę!” – mówi Kasia.

“Album wykracza poza przewidywalny pop, chociażby poprzez świetnie zgraną warstwę muzyczną, a to zasługa zespołu, który współpracował z wokalistką przy tych piosenkach. […] Za to od strony wokalnej i interpretacyjnej jest to wydarzenie doskonałe” – napisano w recenzji krążka w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Kasia Cerekwicka.
Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 18 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6195 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 40-letniej artystki pt. “Na kolana”, który na Youtube ma już 12 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Na kolana” z powodzeniem hulał w rozgłośniach radiowych. Kawałek na stałe zapisał się w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej. Nutka podbiła wszystkie listy przebojów. Numer brał udział w polskich preselekcjach konkursu Eurowizja 2006. Za ten kawałek Kasia zdobyła Superjedynkę w kategorii „Przebój roku 2006” na 43. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Kasia Cerekwicka należy do czołowych polskich wokalistek. Karierę wokalną rozpoczęła jako siedemnastolatka w telewizyjnym programie “Szansa na sukces”, który wygrała. Wcześniej ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i fletu, a wraz z bratem założyła także zespół, który zdobył kilka nagród i wyróżnień. Najbliższy koncert na którym ma wystąpić artystka ma się odbyć 24.10.2020 w miejscowości Elbląg, Hala Widowiskowo-Sportowa MOSIR, a kolejny 18-12-2020 w miejscowości Olsztyn (Warmińsko-mazurskie).
źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, allaboutmusic.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Wikipedia, | kultura.onet.pl, konstancinskidomkultury.pl, fakt.pl, niezalezna.pl, rmf.fm, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, ebilet.pl, i inne

Tekst nagrania „Nigdy”

Ja, czy widzisz jaka nowa ja?
Gotowa by przy tobie trwać
I trwać
Na gorsze i złe
Choć życie nie rozpieszcza nas
Ponad wszystko mogę się znieść
By śnic
Nasz wspólny cel
Obiecuje ze nigdy się nie poddam
I nigdy cię nie oddam już
Z całych sił
Zatrzymam przy sobie
Przy sobie
Dzięki tobie wiem
Czy prawdziwa miłość
Czym naprawdę miłość jest
Na pytanie znamy odpowiedź
Odpowiedź
Ja, spójrz na mnie
To prawdziwa ja
Pomimo wielu moich wad
Ty wciąż pragniesz mnie
Choć czasy nie sprzyjają nam
Dookoła szarzy si estrach
A my
Wszystkiemu wbrew
Obiecuje ze nigdy się nie poddam
I nigdy cię nie oddam już
Z całych sił
Zatrzymam przy sobie
Przy sobie
Dzięki tobie wiem
Czy prawdziwa miłość
Czym naprawdę miłość jest
Na pytanie znamy odpowiedź
Odpowiedź
nigdy się nie poddam
nigdy cię nie oddam
nigdy się nie poddam
nigdy cię nie oddam
nigdy się nie poddam
nigdy cię nie oddam
nigdy się nie poddam
nigdy cię nie oddam
Obiecuje ze nigdy się nie poddam
I nigdy cię nie oddam już
Z całych sił
Zatrzymam przy sobie
Przy sobie
Dzięki tobie wiem
Czy prawdziwa miłość
Czym naprawdę miłość jest
Na pytanie znamy odpowiedź
Odpowiedź

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[5]
POL
(airplay
nowości)

[6]
RMF
[7]
2000 „Kobieta jest jak księżyc”[11]
„Gdzie jesteś”[12]
2006 „Na kolana”[13] 1
„Ostatnia szansa”[14] 1
„Potrafię kochać”[15] 1
2007 „S.O.S.”[16] 2 1
„Zostań”[17] 2
„Przyjaciółka”[18]
2008 „Nie ma nic”
„Żyj intensywnie” 4
2010 „Wszystko czego chcę od ciebie”[19] 1 2
„Książę”[20]
2015 „Między słowami”[21] 17 4
„Puls” (gościnnie: Grzegorz Hyży)[22] 5
„Szczęście” 16 3 3
2016 „Głód”
„Na całej połaci śnieg” (gościnnie: Krzysztof Kiljański) 91 5
2017 „Bez ciebie” 8 1 3
2018 „Gloria” (gościnnie: Kasia Moś, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak) 59 1
2019 „Lulajże Jezuniu” 94
„Głowę noś do góry” (gościnnie: Pectus)
„Jedyna taka noc”
2020 „W pogoni za szczęściem”
„Nigdy”
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Karwan, Sójka, Iwaneczko) w utworze „Jedyna taka noc” u boku TGD.
Kasia Cerekwicka, właśc. Katarzyna Cerekwicka (ur. 17 marca 1980 w Koszalinie) – polska piosenkarka i autorka tekstów. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w Koszalinie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie Szansa na sukces z piosenką Ewy Bem “Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Drugi album artystki, Feniks, doprowadził jej karierę do statusu gwiazdy. Podczas gdy jej dwa wielkie hity „Na Kolana” i „Potrafię kochać” były nucone w całej Polsce, jej album studyjny szybko osiągnął prestiżowy status platyny. W 2006 roku wygrała nagrodę Superjedynki 2006 w kategorii Przebój roku („Na kolana”) oraz wygrała nagrodę Grand Prix („Na kolana”) na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Jej singiel „S.O.S” był popularny we wszystkich stacjach radiowych i był kandydatem do reprezentowania Polski na Sopot Festival 2007, ale nie wygrał. Bywa nazywana „polską Mariah Carey”. Wystąpiła na Sopot Hit Festiwal 2008, gdzie z kawłkiem „Nie ma nic” zajęła 4 miejsce. Po nagraniu różnych filmów nr 1 w MTV Polska została nominowana do nagrody Best Polish Act w MTV Europe Music Awards 2008 wraz z Afromental, Hej, Anią Dąbrowską, ale przegrali z Feel. Brała udział w „Tańcu z gwiazdami” w TVN, zajmując 4 miejsce (odcinek 7). Gatunki jej muzyki to pop, R&B, soul i jazz. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Mozaika” ukazała się 25 sierpnia 2000 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunku Pop. Album zawiera 11 piosenek. Za muzykę odpowiadali Marcin Nierubiec, Szymon Wysocki, Paweł Zarecki, Grzegorz Piotrowski, a także sama Kasia, natomiast za teksty odpowiadał Jacek Cygan (autor trzech z jedenastu propozycji), a także Kasia Nowicka, Andrzej Tuławski, Małgorzata Kościelniak i Grażyna Orlińska. Krążek nie odniósł sukcesu, a sama artystka nie była z niego zadowolona.

– Materiał zwarty na płycie charakteryzuje się oryginalnym brzmieniem, niebanalnymi liniami melodycznymi oraz bardzo interesującymi tekstami. Na szczególna uwagę zasługuje z pewnością ciepły, aksamitny głos, często nazywany “czarnym” wokalem – reklamuje wydawnictwo Sony Music Polska.

“[…] Album choć może niedoceniony, a także nie do końca spełniający oczekiwania Kasi, przyniósł dobrze nagrane kompozycje, często z rozmachem, opartym na brzmieniu żywych instrumentów. […] Kasia nie szarżowała nadmiernie od strony wokalnej, pokazała za to swoją niezwykle ciepłą barwę głosu” – napisano o materiale w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, muzyka.interia.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl oraz kultura.onet.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 240 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *