Kasia Cerekwicka – Bez ciebie

Kasia CerekwickaW sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Kasi Cerekwickiej zatytułowany „Bez ciebie”. Premierowy kawałek jest zapowiedzią albumu, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Singiel jest jedną z najbardziej popularnych nutek granych w stacjach radiowych.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są: Ania Dąbrowska, Roman Szczepanek oraz Kasia Cerekwicka, natomiast kompozytorami są Ania Dąbrowska i Jakub Galiński.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 10 kwietnia 2017 roku. W dniu 20.03.2020 klip ma 675 915 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Monika Majorek (jej krótkometrażowy film „Inka” był wyświetlany na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Cannes Short Film Corner, Palm Springs Short Fest i Nowe Horyzonty, a “Pierwsze” nagrodzono na festiwalu w Los Angeles). Za zdjęcia odpowiadał Tomasz Ślesicki (pracował rownież przy klipach Sorry Boys, Dawida Podsiadło, BOKKA). Klip przedstawia podróż do odległych wspomnień, w których udział bierze sama artystka. Obraz zawiera także fragmenty, które przedstawiają ostatnie chwile głównej bohaterki w swoim domu.


“Klip jest utrzymany w konwencji filmów skandynawskich. Mrocznie i monochromatyczne kolory. Nad obrazkiem pracowalismy dwa dni w dość ciężkich warunkach ze względu na porę roku – zimno i zdjęcia plenerowe. Na szczęście humor nam dopisywał. chcieliśmy stworzyć teledysku, w którym obraz podkreśla emocje znajdujące się w tekście piosenki. Jestem bardzo zadowolona z montażu poszczególnych scen, które pięknie podkreślają emocje w utworze” – powiedziała Kasia Cerekwicka.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu artystki pt. “Na kolana”, który na Youtube w dniu 20.03.2020 ma już 11 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Na kolana” z powodzeniem hulał w rozgłośniach radiowych. Kawałek na stałe zapisał się w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej. Nutka podbiła wszystkie listy przebojów. Numer brał udział w polskich preselekcjach konkursu Eurowizja 2006. Za ten kawałek Kasia zdobyła Superjedynkę w kategorii „Przebój roku 2006” na 43. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Kasia Cerekwicka karierę wokalną rozpoczęła jako siedemnastolatka w telewizyjnym programie “Szansa na sukces”, który wygrała. Wcześniej ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i fletu, a wraz z bratem założyła także zespół, który zdobył kilka nagród i wyróżnień. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek “Kolędy”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku muzyka religijna. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jej 6 album studyjny.
źródło: allaboutmusic.pl, konstancinskidomkultury.pl, kultura.onet.pl, fakt.pl, rmf.fm, YouTube, Wikipedia, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kasi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst kompozycji „Bez ciebie”

A jeśli spadnie na nas deszcz
Po którym wszystko zmieni się
I znikniesz nagle w środku dnia
Wymkniesz się kiedy będę spać
Kiedy ktoś rozdzielić zechce nas
Zabierając to co mam
Kiedy więcej będzie kłamstw
A prawdy coraz mniej
Kiedy zniszczy nasz cały świat
Dawny spokój zmieni w strach
Kiedy wszystko wokół już
Na zawsze straci sens
Ref: Choć w snach do mnie przyjdź
I ze wszystkich sił
Obejmij jak umiesz tylko Ty
Tak długo jak chcę
Aż przekonasz mnie
Że miłość silniejsza jest niż śmierć
Nie każde szczęście równe jest
Jeśli z kimś innym znajdziesz je
Czy wspomnisz czasem w środku dnia
Tę miłość, którą złamał czas
Kiedy ktoś rozdzielić zechce nas
Zabierając to co mam
Kiedy więcej będzie kłamstw
A prawdy coraz mniej
Kiedy zniszczy nasz cały świat
Dawny spokój zmieni w strach
Kiedy wszystko wokół już
Na zawsze straci sens
Ref: Choć w snach do mnie przyjdź
I ze wszystkich sił
Obejmij jak umiesz tylko Ty
Tak długo jak chcę
Aż przekonasz mnie
Że miłość silniejsza jest niż śmierć x2

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 112 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *