Kamil Bednarek – Momenty

bednarekJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Kamila Bednarka zatytułowana “Momenty”. Kawałek jest drugim singlem promującym trasę koncertową artysty “Inaczej Tour 2020”. Muzyk ma zagrać w największym miastach naszego kraju jesienią 2020 roku.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Bednarek Kamil, natomiast kompozytorami są Bednarek Kamil oraz Smoczyński Jan (znany ze współpracy z Kayah, Arturem Rojkiem, Moniką Brodką).
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 4 sierpnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 247 806 wyświetleń na YT. Produkcją wideoklipu zajęło się Mortvideo. Zdjęcia do klipu zostały zrealizowane we Wrocławiu i jego okolicach oraz Lipkach, rodzinnej miejscowości Kamila. Za zdjęcia odpowiadali Marcin Kopiec i Jacek Sikorski. W wideoklipie wystąpili: Oliwia Kłonowska – oprawa taneczna, Konrad Bednarek, Vicky Hall, Joanna Nitecka, Kamil Leśniański, Wojciech Krawców, Mateusz Pietryszyn, Sylwia Kędzia, Konrad Kruczek, Karolina Pawlicka, Szymon Kozłowski, Dawid Chyrzyński, Malwina Gorczyńska. W klipie widzimy Kamila Bednarka spędzającego czas w gronie znajomych. Piosenkarz gra w koszykówkę, pracuje w studiu nad nową muzyką, łowi ryby, a także przebiera się za Zielonego Rangera z serialu Power Rangers.
W opisie pod wideo Kamil napisał:


“Ten zwariowany dla nas czas pozwolił uświadomić mi, jak bardzo czuje brak codzienności, która tak często miałem złudzenie mnie przytłaczała…
Tęsknie za tym czego jeszcze kilka miesięcy temu nie umiałem docenić.
Jak widać, w życiu niczego nie możemy być pewni więc łapmy jak najwięcej pięknych chwil, cieszmy się nimi i twórzmy momenty, które będziemy wspominać całe życie…”

W opisie pod wideo jest też przedstawiona wypowiedź Marcina Kopiec z „Mortvideo”

“Wszystko jest ‘momentem’ – spotkanie ze znajomymi, picie pysznej kawy czy strzelenie bramki menadzerowi Kamila Bednarka 👀. Nie zapominajmy o tym i doceniamy każda chwile. Żyjmy tu i teraz. Dziękuje wszystkim, którzy brali udział przy tej produkcji – mojej wspaniałej ekipie oraz Kamilowi i Mateuszowi, którzy bardzo zaangażowali się w produkcje teledysku.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu artysty pt. “Chwile jak te” (feat. Staff), który na Youtube ma już 28 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Chwile jak te” przedpremierowo został wykonany podczas jubileuszowego 20. Przystanku Woodstock 31 sierpnia 2014. Kawałek zajął 3 miejsce w plebiscycie Przebój Roku 2014 radia RMF FM (przez wiele tygodni znajdował się w czołówce notowania Poplisty).
Kamil Bednarek to jeden z najpopularniejszych wykonawców reggae w Polsce, a nawet jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców ogólnie. Jego przeboje szturmują listy przebojów. Początki kariery Kamila, to rok 2008, kiedy powstaje grupa Star Guard Muffin. Bednarek największy rozgłos zyskał w 2010 roku po występie w trzeciej edycji programu Mam talent!. Obecnie artysta ma już na swoim koncie m.in. udział w programie Bitwa na głosy, gdzie pełnił rolę przewodniczącego grupy wokalistów oraz wiele nagród. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię piosenkarza zamyka wydany 1 grudnia 2017 roku album “Talizman”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Lou & Rocked Boys w dystrybucji Rockers Publishing. Płyta jest utrzymana w gatunku reggae. Album zawiera 12 numerów. Nagrania zadebiutowały na 6. miejscu zestawienia OLiS. W styczniu 2018 krążek uzyskał w Polsce status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy. Jest to 3 studyjne wydawnictwo artysty.

– To pierwsza płyta, na której udało mi się tak mocno poeksperymentować z muzyką. Nie lubię, kiedy ludzie szufladkują wykonawców. Ktoś gra rocka, to już nie może zagrać czegoś innego. Moim zdaniem połączenia różnych gatunków muzycznych służą rozwojowi artysty i wprowadzają do muzyki dużo świeżości. Na nowym krążku połączyliśmy reggae z funkiem, jest trochę reggaetonu, rapu, jest też ballada i czyste rootsowe reggae. Nie chcę dać się zaszufladkować i mocno wierzę w to, że fani pokochają (…) „Talizman” – powiedział Kamil.

“Lekkie i chwytliwe rytmy, przemyślane i podejmujące ważkie tematy teksty oraz bezbłędny wokal dwudziestosześciolatka sprawiają, że każda nowa płyta jest materiałem godnym polecenia. Pomimo małych defektów, jest to album wywołujący różnorakie emocje, a chyba to w muzyce jest najważniejsze” – napisał o materiale serwis allaboutmusic.pl.

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku ukazał się koncertowy album Bednarka zatytułowany “MTV Unplugged”, którego wydawcą jest wytwórnia płytowa Space Records. Płyta jest utrzymana w gatunkach Reggae i Pop. Krążek zawiera 19 kawałków. Płyta zawiera materiał z przekroju 10 lat twórczości wykonawcy. 17 października 2018 roku wokalista zagrał wyjątkowy koncert w Lublinie, gdzie zarejestrowano akustyczny materiał. Nie zabrakło również i znakomitych gości zaproszonych przez gwiazdę, m.in. na czele z Karoliną Artymowicz, Kubą Badachem, Igorem Herbutem oraz Kamilem “Staffem” Stefańskim. Muzycznie rzecz ma się bardzo okazale, gdy oto gitary, bas, saksofon, trąbka, perkusja i klawisze, łączą się tu z pięknymi dźwiękami smyczków, tworząc tym samym niezwykłą całość. Całość, która nie byłaby z pewnością tak efektowna, gdyby nie ciekawe rozwiązania aranżacyjne, nadające tym znanym przecież utworom, często zupełnie inną, intrygującą twarz. MTV Unplugged (ang. „bez prądu”) to seria koncertów, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R.
Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 02-10-2020 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie), a kolejny 08-10-2020 w miejscowości Częstochowa (Śląskie).
źródło: eska.pl, koncertomania.pl, tczew.naszemiasto.pl, allaboutmusic.pl, cgm.pl, wyspa.fm, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Kamila

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Momenty”

Pełen niepewności czas
czekamy aż ucichnie sztorm
pora rozwinąć żagle
wypełnić je odwagi wiatrem
Dobrych wspomnień duch
wyszeptał wskazówkę bym mógł
iść w nieznane
zamienić każdy problem na każde wyzwanie
Ten czas pokazał mi ile siły w sobie mam
bym wreszcie mógł się cieszyć
wszystkim, wszystkim tym co mam
Chcę żyć jak bym nie wiedział czym jest strach
Chcę żyć jak bym nie wiedział czym jest strach
Tęsknie za normalnością
za tym co pozwala być
wolnym od represji
z dala od agresji
Pozwólmy sobie złapać oddech właśnie dziś
na piasku boso tańczyć aż po blady świt
W głośnikach dancehall poczuj ten flow
muzyka muzyką rozkręcimy to miejsce
łap ten dancehall tańcz całą noc
rozluźnij ciało bądź gotów na więcej
W głośnikach dancehall poczuj ten flow
muzyka muzyką rozkręcimy to miejsce
łap ten dancehall tańcz całą noc
rozluźnij ciało bądź gotów na więcej
Ten czas pokazał mi ile siły w sobie mam
bym wreszcie mógł się cieszyć
wszystkim, wszystkim tym co mam
Chcę żyć jak bym nie wiedział czym jest strach
Chcę żyć jak bym nie wiedział czym jest strach
Chcę być wolnym znów
zapomnieć czym jest strach czas na mentalny triumf
zbieram momenty, które są pieśnią nieznanych dróg
Ten czas pokazał mi ile siły w sobie mam
bym wreszcie mógł się cieszyć
wszystkim wszystkim tym co mam
Chcę żyć jak bym nie wiedział czym jest strach
Chcę żyć jak bym nie wiedział czym jest strach

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 21 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *