Kamil Bednarek – Milczące lasy ft. Anja Sei

bednarekJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Kamila Bednarka zatytułowany “Milczące lasy” (z gościnnym udziałem piosenkarki Anji Sei). Artysta nagrał singiel z myślą o kampanii Silent Forest Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), której celem jest ochrona zagrożonych gatunków ptaków w Azji Południowo – Wschodniej.
 


“…choć mogłoby się wydawać, że to bardzo odległa część świata, nic bardziej mylnego. Nasza planeta to system naczyń połączonych, jeśli w jednym regionie świata coś przestaje działać, odbija się to na innych miejscach kuli ziemskiej” – pisze serwis eska.pl.

“Chcemy zwrócić uwagę na problemy, które nie są nagłośnione, a na których rozwiązanie mamy realny wpływ” – mówi Anja Sei, czyli pomysłodawczyni numeru.

13 czerwca 2019 odbył się również koncert charytatywny “Milczące Lasy”, który zorganizowało wrocławskie zoo. Do współpracy przy tym wydarzeniu zaproszono m.in. takich artystów jak Kamil Bednarek, Abradab, Anja Sei, Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Milomailo, Natalia Lubrano, MAPA (Magda Pasierska), Kasia Wilk i Nick Sinckler.

“Koncertem ‘Milczące lasy’ chcemy odczarować temat ratowania przyrody, pokazując, że nie jest to nudne, ale że to wspaniałe, że możemy pomagać. Tylko od nas – ludzi zależy, jak będziemy ratować przyrodę. Postanowiliśmy w artystyczny sposób pokazać, jak bardzo jesteśmy jednością i że mimo różnic między nami żyjemy na jednej, wspólnej planecie” – powiedziała Anja Sei, odpowiadająca za kierownictwo artystyczne koncertu.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Sejdak Anna Maria, natomiast kompozytorami są Sejdak Anna Maria oraz Majewski Dawid. Kompozycja motywuje i dodaje pozytywnej energii.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 9 sierpnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 214 628 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i zdjęcia do niego nakręcił Konrad Bąk. Teledysk powstał we wrocławskim zoo.

“Chcieliśmy pokazać w obrazie podróż, którą będzie musiała pokonać cała ludzkość, jeśli dalej będziemy tylko wykorzystywać naszą planetę. Dlatego z pięknego krajobrazu dżungli przenosimy się na pustynię. Chcemy uświadomić odbiorcom, że aż 25% gatunków zwierząt żyjących obecnie na naszej planecie to gatunki bezpośrednio zagrożone wyginięciem. A wspierając m.in. takie działania jak kampania Milczące Lasy mamy realny wpływ na zmianę naszego świata, otoczenia i ochronę przyrody” – mówi Anja.

Bednarek największy rozgłos zyskał w 2010 roku po występie w trzeciej edycji programu Mam talent!. Obecnie artysta ma już na swoim koncie m.in. udział w programie Bitwa na głosy, gdzie pełnił rolę przewodniczącego grupy wokalistów oraz wiele nagród. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię piosenkarza zamyka wydany 1 grudnia 2017 roku album “Talizman”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Lou & Rocked Boys w dystrybucji Rockers Publishing. Płyta jest utrzymana w gatunku reggae. Album zawiera 12 numerów. Nagrania zadebiutowały na 6. miejscu zestawienia OLiS. W styczniu 2018 krążek uzyskał w Polsce status złotej sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy.
Warto wspomnieć, że w tym roku ukazał się koncertowy album Bednarka zatytułowany “MTV Unplugged”, którego wydawcą jest wytwórnia płytowa Space Records. Płyta jest utrzymana w gatunkach Reggae i Pop. Krążek zawiera 19 kawałków. Płyta zawiera materiał z przekroju 10 lat twórczości wykonawcy. 17 października 2018 roku wokalista zagrał wyjątkowy koncert w Lublinie, gdzie zarejestrowano akustyczny materiał. Nie zabrakło również i znakomitych gości zaproszonych przez gwiazdę, m.in. na czele z Karoliną Artymowicz, Kubą Badachem, Igorem Herbutem oraz Kamilem “Staffem” Stefańskim. Muzycznie rzecz ma się bardzo okazale, gdy oto gitary, bas, saksofon, trąbka, perkusja i klawisze, łączą się tu z pięknymi dźwiękami smyczków, tworząc tym samym niezwykłą całość. Całość, która nie byłaby z pewnością tak efektowna, gdyby nie ciekawe rozwiązania aranżacyjne, nadające tym znanym przecież utworom, często zupełnie inną, intrygującą twarz. MTV Unplugged (ang. „bez prądu”) to seria koncertów, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R.
Najbliższy koncert wykonawcy odbędzie się 12-10-2019 w miejscowości Szczecin (Zachodniopomorskie), a kolejny 16-10-2019 w miejscowości Bydgoszcz (Kujawsko-pomorskie).
Anja Sei – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów związana z wrocławską sceną muzyczną. Występowała z zespołem Pajujo i grała supporty m.in. przed Dodą, Virgin, Kasią Kowalską, Kamilem Bednarkiem, Krzysztofem Zalewskim i Joss Stone. Na jej fanpage na Facebooku pisze m.in.:

“Śpiewam soul. Mówię tak dlatego, że to co piszę i komponuję płynie prosto z duszy. Piosenki tworzę tylko jak mam natchnienie i zwykle trwa to kilkanaście minut. Wierzę, że jeśli przesiąkniesz jakąś muzyką, to w końcu wyplujesz ją z powrotem. A w tworzeniu muzyki najważniejsi są dla mnie ludzie, ich reakcje…”

źródło: wyspa.fm, eska.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, tuwroclaw.com, koncertomania.pl, ticketmaster.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kamila

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu

niewinny głos tak winny słów
którego nie usłyszysz już
on śpiewał cały czas
(on śpiewał cały czas)
bez odpowiedzi słyszę dźwięk
którego koniec budzi lęk
on będzie śpiewał w nas
(on będzie śpiewał w nas)
a ja wierze że w końcu usłyszy
i znów zaśpiewa las który milczy
uniesie nas ten śpiew
wspomnienia rozmyje wiatr
a szumiące korony drzew – one przypomną nam ludzi w nas
przypomną nam
ostatniej kołysanki dźwięk usypia nas
zamilknie cały świat
ja wierzy że przyjdą słoneczne dni
i znaną melodie znajdziemy w nich
zaśpiewa cały świat
a ja wierze że w końcu usłyszy
i znów zaśpiewa las który milczy
uniesie nas ten śpiew
wspomnienia rozmyje wiatr
a szumiące korony drzew – one przypomną nam ludzi w nas
przypomną nam

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 49 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *