Justin Bieber – Holy ft. Chance the Rapper

Justin BieberJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera zatytułowana “Holy” (z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera Chance the Rapper). To nie pierwsza współpraca obu artystów. Chance the Rapper wystąpił gościnnie w singlu Justina “Confident” (2013), a Justin wystąpił gościnnie w kawałku rapera “Juke Jam” (2016). Obaj wystąpili również gościnnie w nutkach „I’m the One” (2017) i „No Brainer” (2018) u boku DJ Khaleda. Numer “Holy” został wydany jako pierwszy singiel z nadchodzącego szóstego studyjnego krążka Justina. Wersja akustyczna została wydana 6 listopada 2020 roku. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 kompozycja zajęła najwyższą pozycję numer 8, zaś na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 numer 3.
Gatunek nowej piosenki to pop (z elementami gospel). Materiał napisali: Justin Bieber, Chancelor Bennett, Anthony M. Jones, Jon Bellion, Jorgen Odegard, Michael Pollack, Steven Franks oraz Tommy Brown. Kompozycja została wyprodukowana przez Jona Belliona, TBHitsa, Mr. Franksa i Jorgena Odegarda.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 18 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 75 130 380 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Colin Tilley (był reżyserem przeszło stu klipów m.in. J. Balvina, Cardi B, Black Eyed Peas, DJ Snake, Seana Paula, Malumy, Majora Lazera; był nominowany do Grammy). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Elias Talbot. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego Kanadyjczyka pt. “Sorry”, który na Youtube ma już 3,3 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sorry” znalazł się na szczycie list przebojów w trzynastu krajach. Kawałek spędził siedem tygodni na pierwszym miejscu na kanadyjskiej liście Canadian Hot 100 i trzy tygodnie na pierwszym miejscu na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 kompozycja zajęła najwyższą pozycję numer 29. Na całym świecie nutka stała się jednym z najlepiej sprzedających się cyfrowych wydawnictw muzycznych z ponad 10 milionami sprzedaży w samym 2016 roku.
Justin Bieber to kanadyjski piosenkarz. Pisze teksty oraz gra w filmach. Jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody Grammy. Karierę rozpoczął dzięki filmikom w serwisie Youtube, a obecnie wymieniany jest w gronie najważniejszych młodych artystów. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawcy zamyka wydany 14 lutego 2020 roku krążek “Changes”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Def Jam, RBMG i Schoolboy. Album jest utrzymany w gatunkach R&B, pop oraz electro-R&B. Standardowa edycja płyty zawiera 16 numerów. Jest to jego 5 album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Wydawnictwo zadebiutowało na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200. Materiał spotkał się z mieszanymi recenzjami krytyków muzycznych, którzy byli przychylni wokalnemu wykonaniu Biebera i niektórym elementom produkcji, ale skrytykowali liryzm albumu i brak zróżnicowania między utworami. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 57/100, na podstawie 16 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek.


“Changes, jak mówi za niego sam tytuł jest albumem nowym w dotychczasowej twórczości artysty. Zapowiada prawdopodobnie nowy kierunek w muzycznej ścieżce, oraz opowiada o samych zmianach w jego wnętrzu. Znalazło się na nim 16 piosenek, które są dla niego bardzo osobiste. […] Im bliżej do końca albumu, tym bardziej zmienia się stylistyka utworów, bity odchodzą w tło a wkracza gitara elektryczna z czystym brzmieniem i fajnie zagranymi motywami” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 2 czerwca 2021 w San Diego, CA, US, Pechanga Arena, a kolejny 4 czerwca 2021 w Las Vegas, NV, US, T-Mobile Arena.
Chancelor Johnathan Bennett (urodzony 16 kwietnia 1993), znany jako Chance the Rapper, to amerykański raper, piosenkarz, autor piosenek, producent muzyczny, aktor. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “No Problem”, który ma już 156 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 26 lipca 2019 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek 27-letniego muzyka zatytułowany “The Big Day”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym.
źródło: Wikipedia, | plotek.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Justina

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Holy”

[Verse 1: Justin Bieber]
I hear a lot about sinners
Don’t think that I’ll be a saint
But I might go down to the river
‘Cause the way that the sky opens up when we touch
Yeah, it’s making me say
[Chorus: Justin Bieber]
That the way you hold me, hold me, hold me, hold me, hold me
Feels so holy, holy, holy, holy, holy
On God
Runnin’ to the altar like a track star
Can’t wait another second
‘Cause the way you hold me, hold me, hold me, hold me, hold me
Feels so holy
[Verse 2: Justin Bieber]
I don’t do well with the drama
And, no, I can’t stand it being fake
(No, no, no, no, no, no, no, no)
I don’t believe in nirvana
But the way that we love in the night gave me life
Baby, I can’t explain
[Chorus: Justin Bieber]
That the way you hold me, hold me, hold me, hold me, hold me
Feels so holy, holy, holy, holy, holy
On God
Runnin’ to the altar like a track star
Can’t wait another second
‘Cause the way you hold me, hold me, hold me, hold me, hold me
Feels so holy
[Bridge: Justin Bieber & Chance the Rapper]
They say we’re too young and
The pimps and the players say, “Don’t go crushin'”
Wise men say fools rush in
But I don’t know (Ah-ah-ah-ah)
They say we’re too young and
The pimps and the players say, “Don’t go crushin'”
Wise men say fools rush in
But I don’t know (Chance the Rapper)
[Verse 3: Chance the Rapper]
The first step pleases the Father
Might be the hardest to take
But when you come out of the water
I’m a believer, my heart is fleshy
Life is short with a temper like Joe Pesci
They always come and sing your praises, your name is catchy
But they don’t see you how I see you, Parlay and Desi
Cross, Tween, Tween, Hesi’ hit the jet speed
When they get messy, go lefty like Lionel Messi
Let’s take a trip and get the Vespas or rent a Jet Ski
I know the spots that got the best weed, we goin’ next week
I wanna honor, wanna honor you, bride’s groom, I’m my father’s child
I know when the son takes the first steps, the Father’s proud (Yes)
If you make it to the water, He’ll part the clouds (Uh)
I know He made you a snack like Oscar Proud (Mwah)
Suffer it to be so now gotta clean it up (Ooh)
Formalize the union in communion, He can trust (Woo)
I know I ain’t leavin’ you like I know He ain’t leavin’ us (Ah)
I know we believe in God, and I know God believes in us
[Chorus: Justin Bieber]
‘Cause the way you hold me, hold me, hold me, hold me, hold me
Feels so holy, holy, holy, holy, holy
On God
Runnin’ to the altar like a track star
Can’t wait another second, on God
Runnin’ to the altar like a track star
Can’t wait another second, on God
Runnin’ to the altar like a track star
Can’t wait another second
‘Cause the way you hold me, hold me, hold me, hold me
Feels so ho-ho-ho-holy
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 30 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *