Jula – nowa piosenka

julaTytuł nowej piosenki Juli to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu July

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Juli zatytułowana “Między wierszami”. Singiel ma pop-rockowe brzmienie i ciekawy tekst o miłości. W tym kawałku Jula próbuje zrozumieć świat mężczyzny, jego tok myślenia i słowa, które wypowiada. Numer pokazuje jej dojrzałość muzyczną. Nutka zapowiada czwarty krążek artystki, który ma się ukazać jesienią 2021 roku. Tą kompozycją wykonawczyni wraca po długiej nieobecności na polskim rynku muzycznym. Jula od 2017 roku nie wydała żadnego singla oprócz występów gościnnych z takimi artystami jak Filip Lato.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Jula, natomiast kompozytorami są Patryk Tylza oraz Piotr Gozdek.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 12 lutego 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 110 616 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Sergiusz Wasilewski, który był także odpowiedzialny za zdjęcia i montaż. Produkcją klipu zajęły się: Dorota Drozdowska – Szymborska, Dorota Szatkowska PLAY ART TV. Teledysk został zrealizowany w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniej artystki pt. “Za każdym razem”, który na Youtube ma już 34 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 3. W 2012 roku za ten singiel wykonawczyni była nominowana do nagrody Eska Music Awards w kategorii Najlepszy hit. W tym samym roku, dzięki temu przebojowi otrzymała sporo nagród na festiwalu Top Trendy 2012.

Pochodząca z Łomży Julita Fabiszewska zaczęła swoją muzyczną przygodę od internetu. To właśnie tam pojawiały się jej pierwsze, jeszcze amatorskie, klipy. Nagrania spotkały się z ogromnym zainteresowaniem internautów. Popularność artystce przyniosły hity “Za każdym razem” i “Nie zatrzymasz mnie”.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 26 maja 2017 roku krążek “Milion słów”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej trzeci album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 14. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 3 z 10 możliwych gwiazdek. Za produkcję albumu odpowiada znany producent, Tabb (pracował m.in. z Sound’n’Grace). Jula pokazuje, że ostatnie lata ciężko pracowała nad swym wyrazem artystycznym i na płycie „Milion słów” daje nam zupełnie nową jakość. Ten krążek stawia Julę w ścisłym TOP polskich wokalistek. Nie da się ukryć, że z płyty biją pozytywne emocje, a idealnym jej dopełnieniem jest duet z chórem.

źródło: radiowawa.pl, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, | eska.pl, radiozet.pl, radiowawa.pl, muzotakt.pl, muzykoholicy.com, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Między wierszami”

Jak policzyć mam te chwile ciszy
Jak rozpoznać Ciebie w Tobie mam
Gdzie ukryte myśli masz o świcie
gdzie nocami błądzisz całkiem sam
Lecz Ty labiryntem słów
piszesz znów, a ja

Między wierszami
Między wierszami czytam Cię
w ciągłej gonitwie
Twoich myśli gubię się
Poza zasięgiem jesteś gdzieś
Gdzie noc się miesza z dniem
Ale w domyśle
Przecież doskonale wiesz
Przyjdę

Naucz mnie jak
kochać siebie w Twoich oczach
Pokaż jak rozumieć mam
Twoje słowa
to że mam próbować
ciszą krzyk zagłuszyć
nie wiem jak
Lecz Ty labiryntem słów
wciąż mówisz tu, a ja

Między wierszami
Między wierszami czytam Cię
w ciągłej gonitwie
Twoich myśli gubię się
Poza zasięgiem jesteś gdzieś
Gdzie noc się miesza z dniem
Ale w domyśle
Przecież doskonale wiesz
Przyjdę

Stoimy teraz twarzą w twarz
w ogniu naszych spraw
I niezręczni tak
jakby każde z nas
tańczyło pierwszy raz

Między wierszami
Między wierszami czytam Cię
w ciągłej gonitwie
Twoich myśli gubię się
Poza zasięgiem jesteś gdzieś
Gdzie noc się miesza z dniem
Ale w domyśle
Przecież doskonale wiesz
Przyjdę

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[29]
POL
(airplay
TV)

[30]
RMF
[31]
2012 „Za każdym razem”[A] 1 2 1
„Nie zatrzymasz mnie” 1 1 1
„Kiedyś odnajdziemy siebie”[36] 4
2013 „Ślad”[37]
2014 „Przed siebie”[38][B]
„Nieśmiertelni”[39]
„Będę za Tobą” (feat. Fabisz)[40]
2016 „Milion słów”
„Gdy gwiazdka”
(feat. Sound’n’Grace)
2017 „Dobrego dnia” 11
„Tętno”
2021 „Między wierszami”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Zanim nas policzysz” u boku Filipa Lato.

Jula, właściwie Julita Fabiszewska z domu Ratowska (ur. 3 marca 1991 w Łomży) – polska piosenkarka i autorka tekstów. Popularność zyskała dzięki swoim amatorskim nagraniom muzycznym publikowanym w internecie. Jej nagraną w domowych warunkach wersję utworu „Za każdym razem” odsłuchało w internecie ponad milion użytkowników. W 2012 roku Jula została nagrodzona przez słuchaczy radia RMF MAXXX na festiwalu TOPtrendy 2012. 2 czerwca tego samego roku z piosenką „Za każdym razem” wystąpiła na koncercie Premier na 49. Festiwalu Opole w Opolu. W lipcu 2012 r. Jula oficjalnie potwierdziła swój udział w trzeciej edycji Bitwa na głosy, w której piosenkarka przyjęła rolę trenera zespołu Łomży. Zespół Juli został wyeliminowany 13 października w szóstym odcinku, zajmując piąte miejsce. Gatunki jej muzyki to pop i pop-rock. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Na krawędzi” ukazała się 14 sierpnia 2012 roku nakładem wytwórni płytowej My Music i jest utrzymana w gatunkach pop oraz pop-rock. Album zawiera 10 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał pokrył się złotem. Serwis Onet przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl dał wydawnictwu ocenę 4/10.

“Jula jest autentyczna, bezpośrednia, zawieszona pomiędzy zbuntowaną nastolatką, a świadomą swoich potrzeb i uczuć młodą kobietą. Nie sili się na za trudne wokalizy, nie wymaga od producentów przesadnego eksperymentowania. I co najważniejsze przygotowała materiał, który chociażby ze względu na długość, nie męczy słuchacza. Jak na polski pop dla komercyjnych rozgłośni, to już naprawdę bardzo, bardzo dużo” – napisano w recenzji płyty w serwisie koncertomania.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz koncertomania.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 141 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *