Jonas Brothers – Five More Minutes

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór amerykańskiego zespołu Jonas Brothers zatytułowany “Five More Minutes”. Ten singiel został wydany równolegle z singlem „X”. Oba kawałki są częścią płyty EP-ki grupy zatytułowanej “XV”, która ukazała się 15 maja 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Republic Records. Fani formacji mogli usłyszeć fragmenty obu nutek w dokumencie “Happiness Continues”, a następnie domagali się oficjalnych wydawnictw.


Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Brittany M. Amaradio, Casey Smith, James Alan Ghaleb, Joe Jonas, Kevin Jonas, Nicholas Jonas oraz Zach Skelton. Kompozycja została wyprodukowana przez Zacha Skeltona. Numer jest delikatny, odprężający z chillowym vibem. 26 stycznia 2020 roku podczas 62. ceremonii rozdania nagród Grammy zespół otworzył wydarzenie tym kawałkiem. Na liście US Digital Song Sales (Billboard) nutka zajęła najwyższą pozycję numer 14.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na Youtube ukazało się 15 maja 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 227 158 wyświetleń na YT. Wideo jest dziełem Jesa Sheldona.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Amerykanów pt. “Sucker”, który na Youtube ma już 276 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sucker” osiągnął numer jeden w Australii, Kanadzie, Łotwie, Meksyku, Nowej Zelandii, Singapurze, Słowacji i Stanach Zjednoczonych. Na polskiej liście przebojów Polish Airplay Top 100 kawałek osiągnął najwyższą pozycję numer 3. Za ten numer otrzymali nagrodę 2019 MTV Video Music Awards w kategorii Najlepszy utwór. Nutka ma już status poczwórnej platyny. Kompozycja stała się 34. piosenką w historii, która zadebiutowała na pierwszym miejscu na liście Billboard Hot 100.

Jonas Brothers to formacja złożona z trzech braci i swego czasu robiła furorę dzięki Disney’owi. Na koncie mają szereg prestiżowych wyróżnień, w tym nominację do Grammy. W zeszłym roku otrzymali dwie nagrody Teen Choice – w kategorii Artysta Dekady i Najlepszy zespół lata. Fani mogli także obejrzeć dwa filmy dokumentalne o grupie: “Chasing Happiness” (2019) oraz “Happiness Continues” (2020).

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka album studyjny zatytułowany “Happiness Begins”, który ukazał się 7 czerwca 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Republic. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 14 numerów. Krążek zadebiutował na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200. W agregatorze recenzji Metacritic materiał otrzymał średni wynik 76, na podstawie 5 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Album pokrył się platyną.

“[…] Uważam, że jest to naprawdę przyjemne dla uszu wydawnictwo, na którym znajduje się wiele potencjalnych hitów. Jedyne co do mnie nie przemawia, to ograniczenie gitar. […] Nie jest to już bowiem typowy krążek dla nastolatek, a wakacyjna, popowa porcja świetnych wokali, niezłej muzyki i całkiem dobrych tekstów” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

źródło: koncertomania.pl, musiclovers.pl, youngstars.pl, rzg.pl, koncertomania.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Jonas Brothers

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Five More Minutes”

[Chorus: Nick Jonas]
Give me five more minutes
Baby, I’m not finished loving you
I don’t wanna end it when we’re only just beginning
Give me five more minutes
Aw yeah
[Verse 1: Nick Jonas]
Right now, you just look too good to me (Mmm)
I cannot fathom letting you leave
You’ve got important places to be (Mmm-mmm)
Just please, not yet
Please, not yet
[Chorus: Joe Jonas]
Give me five more minutes (Yeah)
Baby, I’m not finished loving you
I don’t wanna end it when we’re only just beginning
Give me five more minutes
Ooh yeah, ooh
[Verse 2: Joe Jonas]
(Wait)
Do you think you could just wait a while? (Mmm-mmm)
I think I could make it worth your while (Mmm-mmm)
I know that bein’ late ain’t your style
But, please say, “Yes”
Please say, “Yes”
[Chorus: Joe Jonas & Nick Jonas]
Give me five more minutes (Hey, yeah baby)
Baby, I’m not finished loving you
I don’t wanna end it when we’re only just beginning
Give me five more minutes (Just five more)
Aw yeah (Come on), ooh
[Bridge: Joe Jonas]
Please say, “Yes”
Please say, “Yes”
Please say, “Yes, yes, yes” (Oh)
Please say, “Yes”
Please say
Please say, “Yes”
[Chorus: Joe Jonas]
Give me five more minutes
Five more minutes holding you
Baby, I’m not finished and we’re only just beginning
Give me five more minutes
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 13 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *