Jason Derulo, Nuka – Love Not War (The Tampa Beat)

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Jasona Derulo oraz producenta muzycznego z Nowej Kaledonii, Nuki zatytułowana “Love Not War (The Tampa Beat)”. Singiel ewidentnie nawiązuje do kawałka Amerykanina pt. „Take You dancing”. Ale jego pierwotnym twórcą jest 19-letni Nuka. Oryginalnie nutka była instrumentalną kompozycją, która została przesłana na SoundCloud jako „The Tampa Beat” przez samego Nuka już w 2018 roku. Jason poprosił Nukę o współpracę i razem wydali numer jako „Love Not War”. Dodajmy, że Jason odkrył Nuke na Tik Toku.


Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Jacob Kasher, Jason Derulo, Ridge Manuka Maukava oraz Shawn Charles. Kompozycja została wyprodukowana przez Nuke. Kawałek na holenderskiej liście Dutch Top 40 zajął najwyższą pozycję numer 3, na belgijskiej liście Ultratip Wallonia numer 4, natomiast na polskiej liście Polish Airplay Top 100 numer 19.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 24 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 27 750 972 wyświetleń na YT. Wideoklip nakręcono w Los Angeles. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego Amerykanina pt. “Swalla” (featuring Nicki Minaj i Ty Dolla $ign), który na Youtube ma już 1,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że wideoklip do singla “Swalla” był w TOP10 najczęściej oglądanych klipów na YouTube w 2017 roku. Kawałek podbił wiele europejskich list przebojów. Nutka na Billboard Hot 100 zajęła najwyższą pozycje numer 29. Kompozycja pokryła się poczwórną platyną.

Jason Derulo to prawdziwy gigant współczesnej sceny pop i urban. Utalentowany wokalista zdobył uznanie pisząc kawałki z takimi tuzami jak Lil Wayne, Pitbull, Diddy czy Sean Kingston. Z liczbą 40 milionów obserwujących w TikTok, artysta jest największym muzykiem na całej platformie. Jason zagrał w ubiegłorocznej, filmowej wersji musicalu Koty. W maju 2020 roku muzyk potwierdził, że po długich negocjacjach odszedł od kontraktu płytowego z Warner Bros. Records z powodu twórczych różnic.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 2 czerwca 2015 roku krążek “Everything Is 4”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Beluga Heights i Warner Bros.. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, dance oraz R&B. Płyta zawiera 11 numerów, w których śpiewają m.in. Meghan Trainor, Jennifer Lopez, Stevie Wonder i Keith Urban. Jest to jego 4 album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Materiał zadebiutował na czwartym miejscu na liście US Billboard 200, sprzedając się w 22 000 kopiach w pierwszym tygodniu. Wydawnictwo zadebiutowało również na dziesiątym miejscu na kanadyjskiej liście albumów, sprzedając się w 2500 egzemplarzach. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 67/100, na podstawie 9 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Produkcję większej części z kilkunastu kawałków wziął na siebie nominowany do Grammy producent Ian Kirkpatrick. Jason do współpracy przy nadaniu brzmienia nutkom wybrał także Ricky’ego Reeda.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć na wydarzeniu pn. O Son do Camiño, które ma mieć miejsce w dniach 17-19 czerwca 2021 w Santiago de Compostela, Spain, a kolejny na wydarzeniu pn. Rock in Rio Lisboa, które ma mieć miejsce w dniach 19-27 czerwca 2021 w Lisbon, Portugal.

Ridge Maukava (ur. 2000 lub 2001), znany pod pseudonimem Nuka, to producent muzyczny z Nowej Kaledonii. Nuka zaczął produkować piosenki w 2017 roku i wydał „4 Brylean (WayzRmx2018)” na SoundCloud w następnym roku. Na razie w swojej dyskografii ma tylko jeden wydany singiel.

źródło: djpromotion.com.pl, rzg.pl, | viralseed.pl, thefader.com, popheart.pl, eska.pl, djpromotion.com.pl, swiatksiazki.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Jasona

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na Spotify lub YouTube Music lub Deezer.

Tekst nagrania “Love Not War (The Tampa Beat)”

[Intro]
Jason Derulo
Oh
Ooh

[Verse 1]
Bust it open for a gift
I put diamonds on your wrist
I can’t buy your lovin’
It’s never enough
I took that girl on a trip
‘Cause we was arguin’
Ever since we stopped touchin’
We’re not in touch

[Pre-Chorus]
I know money can’t buy, buy, buy your love
I guess I didn’t try, try hard enough
But we could work this like a nine-to-five (Woah-oh)
Mama told me stop playin’, playin’ all the games
Steady throwin’ dollars expectin’ change
But every war ends the same

[Chorus]
Can we just
Make love
Not war?
Oh
Can we just
Make love
Not war?
Oh

[Verse 2]
I solve my problems with a check
Now I’m payin’ for it
You wanted nothin’, uh
Nothin’ but love
I can’t lie, I’m a mess
I’m too jealous, yes
It’s so hard to trust you
When I don’t trust myself

[Pre-Chorus]
I know money can’t buy, buy, buy your love
I guess I didn’t try, try hard enough
But we could work this like a nine-to-five (Oh-woah)
Mama told me stop playin’, playin’ all the games
Steady throwin’ dollars expectin’ change
But every war ends the same

[Chorus]
Can we just
Make love
Not war?
Oh
Can we just
Make love
Not war?
Oh

[Bridge]
And my people say
(Oh) Oh-woah (Oh)
Let’s just try some lovin’, babe
‘Cause shawty, I know

[Pre-Chorus]
I know money can’t buy, buy, buy your love
I guess I didn’t try, try hard enough
Girl, we could work it like a nine-to-five-five-five, woah-oh, baby
Mama told me stop playin’, playin’ all the games (Stop playin’ the games)
Steady throwin’ dollars expectin’ change
But every war ends the same

[Chorus]
Can we just
Make love
Not war?
Oh, babe
Can we just
Make love
Not war?
Oh
Not war, babe

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 145 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *