IRA – nowa piosenka

iraTytuł nowej piosenki zespołu IRY to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki zespołu IRA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu IRA zatytułowany “W górę patrz”. Klimatyczny singiel (który ukazał się po 4 latach przerwy grupy) zwiastuje dwunasty studyjny album formacji. Premiera płyty ma mieć miejsce jeszcze jesienią 2020 roku.
Gatunek nowej piosenki to rock. Autorami tekstu są Artur Gadowski i Wojciech Byrski, natomiast kompozytorami są Piotr Konca, Sebastian Piekarek i Piotr Sujka. Kawałek nawiązuje swoim charakterem do rockowego brzmienia kapeli znanego już jej fanom.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 15 maja 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 462 898 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Artur Gadowski, który wraz z Maciejem Brola jest także autorem zdjęć. W klipie pojawia się nowe młode pokolenie fanów formacji, zebranych przez Julkę Grabowską.


– Wielkie podziękowania dla ekipy Julki – mówi Artur Gadowski. – To fajne uczucie, że słuchają nas też młodzi ludzie… to nas odmładza – żartuje wokalista.

W teledysku wystąpili: IRA, Niko Palinka, Julia Mozoluk, Krzysztof Kubuj, Eter Staniszewski, Helena Grabicka, Julia Grabowska, Semir Rais, Ignacy Krawsz-Kubica, Agata Paszkowska, Jan Łabędź i Monika Howard.
Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Wybacz”, który na Youtube ma już 25 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Wybacz” podbijał stacje radiowe. Oprócz członków kapeli w nagraniach wziął udział kilkudziesięcioosobowy chór gospel. Nutka w czerwcu 2015 roku wzięła udział w konkursie Super Premier 2015, zdobywając nagrodę za najlepszy tekst i muzykę. – Sami jesteśmy zaskoczeni, jak dobrze przyjęta została nasza piosenka. Świetnie jej się słucha – powiedział Wojtek Owczarek, perkusista IRY.
IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej “kasowych” polskich zespołów lat 90.. Grupa pochodzi z Radomia, zadebiutowała w 1988 roku na festiwalu w Opolu, a dwa lata później ukazał się jej debiutancki album “IRA”. Od przeszło 30 lat formacja wzbogaca polską scenę muzyczną oryginalnym, rockowym brzmieniem.
Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię kapeli zamyka wydany 20 maja 2016 roku krążek “My”, który ukazał się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Premiera krążka zbiegła się z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej tego rockowego zespołu. Płyta jest utrzymana w gatunkach Soft Rock oraz Pop Rock i zawiera 10 kawałków. Na albumie usłyszymy mocne, gitarowe brzmienia. Nie brakuje też nastrojowych numerów, jak znany już singiel “Wybacz”. Na krążku znajdują się kompozycje okraszone jednością, dynamizmem i energią, doskonale oddające aktualną atmosferę w kapeli. Płyta pokryła się złotem.
Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 28-07-2020 w miejscowości Międzyzdroje (Zachodniopomorskie), a kolejny 07-08-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie).
źródło: muzotakt.pl, echodnia.eu, polskieradio.pl, rmf.fm, kultura.onet.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania

Trzeba zgubić mnóstwo czasu
By wiedzieć jak
Każda chwila cenna jest
Kiedy traci się przyjaciół
Zostaje tylko ten
Który mało ma, ale zawsze dzieli się
W górę patrz, żeby mocno żyć
W górę patrz i przed siebie idź
Twoim snom nikt nie powie “Stój”
W górę patrz, żeby mocno żyć
W górę patrz, wciąż przed siebie idź
Każdy dzień jest od dzisiaj twój
Czasem przełknąć gorycz klęski
Gdy przyjdzie strach
Przed nieznanym chować twarz
Żeby poczuć smak zwycięstwa
Docenić je
Umie tylko ten, kto nie miał szans
W górę patrz, żeby mocno żyć
W górę patrz i przed siebie idź
Twoim snom nikt nie powie “Stój”
W górę patrz, żeby mocno żyć
W górę patrz, wciąż przed siebie idź
Każdy dzień jest od dzisiaj twój
Pozostaniesz bezimienny, gdy się wtopisz w tłum
Nie zawrócisz wtedy biegu spraw
Kto na drobne się rozmieni, nie poskłada już
I nie będzie sobą choćby chciał
Tacy, którzy się nie mylą
Nie robią nic
W górę patrz, żeby mocno żyć
W górę patrz i przed siebie idź
Twoim snom nikt nie powie “Stój”
W górę patrz, żeby mocno żyć
W górę patrz, wciąż przed siebie idź
Każdy dzień jest od dzisiaj twój

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
[20]
LP3
[21]
SLiP
[22]
“Wiara (wersja z gośćmi)” 1989 1
“Mój dom” 1991 6
“Bierz mnie” 1992 4
“Nie zatrzymam się” 1
“Nowe życie” 1993 7
“Sex” 4
“Deszcz” 1994 13
“Znamię”[24] 10
“Nie wierzę”
“Światło we mgle”[25] 1995 16 8
“Jeden”
“Jestem obcy” 1996 22 21
“Mocny”[26] 2002 14
“Bez Ciebie znikam”[27] 13
“Supertajna lista pytań”[28] 2003 33
“Ikar”[29] 2003 24
“Nie ma niepotrzebnych”[30]
“Venus”[31] 30
“Parę chwil” 2005 5 28
“Trochę wolniej” 2007
“Londyn 08:15” 47
“Dobry czas” 2009
“To co na zawsze”
“Mój Bóg”
“Nie daj mi odejść” 2010 8
“Dlaczego nic” 2
“Taki sam” 2012 12
“Szczęśliwa”
“Uciekaj” 2013
“Styks”
“Miłość” 2014
“Powtarzaj to” 2016 21 29
“Wymyśleni” 35
“W górę patrz” 2020 21 32
“—” singel nie był notowany.

Ira (zapis stylizowany IRA) – polski zespół rockowy założony w 1987 w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. Albumy Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy Ira Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki sukcesom, formacja miała okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. Zespół zyskał lokalną popularność wśród obywateli polskojęzycznych w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkali i pracowali przez kilka miesięcy. Po rozpadzie grupy Artur Gadowski rozpoczął karierę solową. Solowe starania Artura nie były zbyt udane, a sukces, jaki osiągnął, opierał się w dużej mierze na legendarnym wówczas statusie IRY. Po kilku latach formacja ponownie się zjednoczyła i istnieje do dziś. Wprawdzie nie osiągnęli zbyt dużej popularności, ale są dobrze znani wśród fanów hard rocka, a ich koncerty sprzedają się dość dobrze. Obecny skład formacji stanowi pięć osób. Aktualnie wokalistą grupy jest Artur Gadowski. Gatunki ich muzyki: od 1987 do 1996: pop-rock, hard rock, heavy metal, glam metal, a od 2002: rock alternatywny, post grunge, pop-rock, hard rock. Ich debiutancka płyta zatytułowana “Ira” ukazała się w grudniu 1989 roku nakładem wytwórni płytowej Pronit i jest utrzymana w gatunku rock. Album zawiera 10 piosenek. Krążek został wydany na 12-calowej płycie winylowej. Płyta cieszyła się umiarkowanym powodzeniem wśród fanów, nie odniosła jednak żadnego znaczącego sukcesu. Serwis MusiQ.pl przyznał wydawnictwu 5,5 z 6 możliwych gwiazdek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 335 razy, 1 wizyt dzisiaj)

1 komentarz do “IRA – nowa piosenka”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *