Imany – nowa piosenka

ImanyTytuł nowej piosenki Imany to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka francuskiej piosenkarki Imany zatytułowana “Wonderful Life (Stream Jockey Rework)”. Tym singlem artystka powróciła po dwóch latach nieobecności na scenie. Kawałek to cover, który pierwotnie był wykonywany przez artystę działającego pod pseudonimem Black. Imany zaprezentowała nową, odświeżoną wersję tego kultowego hitu. Nowa nutka jest zapowiedzią nowego krążka artystki zatytułowanego “Voodoo Cello”, który ma się ukazać we wrześniu 2021 roku. Album jest w całości zaśpiewany, nagrany, zaaranżowany i wyprodukowany przez samą Imany. Na wydawnictwo składa się kilkanaście kultowych popowych kompozycji, w zupełnie nowej odsłonie – wykonawczyni towarzyszy jedynie 8 wiolonczelistów.

Black, właśc. Colin Vearncombe (ur. 26 maja 1962 w Liverpoolu, zm. 26 stycznia 2016 w Corku) – brytyjski wokalista i kompozytor, sam tworzący swoje kawałki. Największą popularność przyniósł mu singel „Wonderful Life” (UK poz. 8) z 1985 roku, wydany ponownie w 1987 i 1994 roku. Covery tej nutki stworzyły polskie zespoły Coalition, Carrion i Milkshop oraz Zucchero i Katie Melua. Debiutancki studyjny album pod tym samym tytułem również odniósł sukces, docierając do 3. miejsca na UK Albums Chart.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Black.

Lyrics Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 26 marca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 713 638 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-letniej Francuzki pt. “Don’t be so shy (Filatov & Karas Remix)”, który na Youtube ma już 240 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Don’t be so shy (Filatov & Karas Remix)” stał się ogólnoeuropejskim i międzynarodowym hitem (zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów w Słowenii, Rosji, Polsce, Francji, Niemczech i Austrii).

Imany jest francuską wokalistką, która pojawiła się nagle w 2011 roku i zawładnęła polskimi listami przebojów. Imany zapowiedziała trasę koncertową po Polsce. Artystka w październiku zagra aż w pięciu polskich miastach – we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie, w towarzystwie orkiestry składającej się z ośmiu wiolonczel. Natomiast najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 5 czerwca 2021 w Roubaix, France, Le Colisée – Théâtre de Roubaix.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 26 sierpnia 2016 roku krążek “The Wrong Kind of War”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Think Zik!. Album jest utrzymany w gatunkach Soul, House oraz Electro . Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jej drugi album studyjny. Krążek pokrył się platyną.

“[…] Na The Wrong Kind of War z głową pełną oczekiwań czekałam i ja. Imany ponownie okazała się być osobą, która wraz z muzyką sprzedaje szczerość i prawdę. Ciągle ma ten sam szacunek do dźwięków” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 7.

źródło: allaboutmusic.pl, zachod.pl, | goingapp.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Wonderful Life (Stream Jockey Rework)”

Here I go out to sea again
The sunshine fills my hair
And dreams hang in the air

And I need a friend
Oh I need a friend
To make me happy
Not stand here on my own

Look at me standing
Here on my own again
Up straight in the sunshine

No need to laugh and cry
It’s a wonderful, wonderful life
No need to run and hide
It’s a wonderful, wonderful life

Gulls in the sky
And in my blue eyes
You know it feels unfair
There’s magic everywhere

Look at me standing
Here on my own again
Up straight in the sunshine

No need to laugh and cry
It’s a wonderful, wonderful life
No need to run and hide
It’s a wonderful, wonderful life

Look at me standing
Here on my own again
Up straight in the sunshine

No need to laugh and cry
It’s a wonderful, wonderful life
No need to run and hide
It’s a wonderful, wonderful life

No need to run
It’s a wonderful, wonderful life
No need to laugh and cry
It’s a wonderful, wonderful life
It’s a wonderful, wonderful life
No need
It’s a wonderful, wonderful life

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł rok Pozycje na listach
FRA
[10]
AUS
[25]
AUT
[11]
“You Will Never Know” 2011 26
“Please and Change”
“The Good the Bad & the Crazy” 2014 79
“Don’t Be So Shy”
(Filatov & Karas remix)
2015 1 9 1
“There Were Tears” 2016 50
“Silver Lining (Clap Your Hands)” 32
“Nothing to Save” 179
“No Reason No Rhyme” 2017 174
“Wonderful Life (Stream Jockey Rework)” 2021
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Imany, właściwie Nadia Mladjao (ur. 5 kwietnia 1979 w Martigues) – francuska piosenkarka i autorka tekstów oraz była modelka. Jej scenicznymi wzorami są Billie Holiday, Nina Simone oraz Tracy Chapman. Zatrudniona w wieku 17 lat przez agencję modelek, wyjechała do Nowego Jorku dwa lata później, z trzymiesięcznym kontraktem dla Calvina Kleina; ostatecznie została w Stanach Zjednoczonych przez siedem lat. To właśnie podczas pobytu w Nowym Jorku złapała „muzycznego bakcyla” słuchając “Talkin’ ‘Bout a Revolution” Tracy Chapman, co sprawiło, że chciała spróbować szczęścia jako piosenkarka. Zaczęła wówczas pobierać lekcje śpiewu i pisać teksty. Przerwała karierę modelki w 2008 roku. W 2013 roku wygrała nagrodę Bursztynowego Słowika w koncercie Top of the Top na Sopot Top of the Top Festival 2013 w Sopocie. Gatunki jej muzyki to folk, pop rock, soul i blues. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “The Shape of a Broken Heart” ukazała się 9 maja 2011 roku nakładem wytwórni płytowej Think Zik! i jest utrzymana w gatunku Soul. Album zawiera 12 piosenek. Krążek zdobył uznanie krytyków. Wydawnictwo na polskiej liście sprzedaży OLiS zajęło najwyższą pozycję numer 4. W Polsce materiał otrzymał certyfikat potrójnej platyny.

“Płyta Imany jest bardzo spójna. Nie ma tu ani typowych ballad, ani przesadnie skocznych kawałków. Piosenki nie są przepełnione po brzegi różnymi instrumentami itp., to raczej surowe, ale całkiem urocze kompozycje” – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, fr.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 134 razy, 2 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *