Imagine Dragons – nowa piosenka

imagine-dragonsTytuł nowej piosenki grupy Imagine Dragons to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Imagine Dragons

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Imagine Dragons zatytułowana “Cutthroat”.

“Cutthroat” to o wiele ostrzejszy kawałek, skręcający w stronę punka, opowiadający o zabijaniu wewnętrznego krytyka – napisano w serwisie antyradio.pl.

“Można doszukiwać się w obu nowych propozycjach od Imagine Dragons poszukiwania nowych, kreatywnych rozwiązań, ale ich efekty odbiegają od tego, czego oczekiwałabym od tej grupy. Nazwałabym to raczej muzycznym błądzeniem. Choć wiąż wierzę, z tego błądzenia narodzi się w końcu nowa energia” – napisał serwis rytmy.pl.

Kawałka “Follow You” możecie obejrzeć i posłuchać na tej stronie

Gatunki nowej piosenki to Pop i Rock. Materiał napisali: Wayne Sermon, Daniel Platzman, Dan Reynolds oraz Ben McKee. Kompozycja została wyprodukowana przez Imagine Dragons i Rick Rubin.

Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 12 marca 2021 roku. Na chwilę obecną klip ma 2 556 824 wyświetleń na Youtube. Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „Believer”, który na Youtube ma już 1,8 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Believer” zajął czwarte miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100, stając się trzecim singlem w TOP10 formacji po „Radioactive” i „Demons”. Kawałek dotarł również do TOP10 w Austrii, Kanadzie, Czechach, Francji, Włoszech, Polsce i Portugalii i Szwajcarii. Nutka stała się piątą najlepiej sprzedającą się piosenką roku 2017 w Stanach Zjednoczonych i jednym z najlepiej sprzedających się singli wszechczasów. 8 stycznia 2019 roku ukazała się kolejna wersja kompozycji z udziałem amerykańskiego rapera Lil Wayne’a.

Formacja Imagine Dragons okazała się najpopularniejsza grupą rockową minionej dekady. Wszystkie rockowe nutki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Formacja ma na koncie współpracę z licznymi gwiazdami. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię zespołu zamyka wydany 9 listopada 2018 roku krążek “Origins”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Interscope i Kidinakorner. Album jest utrzymany w gatunku rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich czwarty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Album zadebiutował na drugim miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200. W agregatorze recenzji Metacritic materiał otrzymał średni wynik 59, na podstawie 10 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Jak przyznają sami muzycy, „Origins” to siostrzana płyta „Evolve”, na której zespół kontynuuje tematy z poprzedniego albumu, jednocześnie nie zapominając o rockowych korzeniach.

– Kiedy tworzymy, po prostu to robimy, nie stawiamy sobie żadnych granic ani reguł. Czujemy podekscytowanie, kiedy możemy wkraczać na nowe terytoria i robić coś, czego jeszcze wcześniej nie robiliśmy – przyznają muzycy.

“Mam względem tego albumu mieszane uczucia, przyznaję, że w sieci znalazłam w zasadzie same recenzje, które odnoszą się do niego bardzo krytycznie, ja sama zasiadając do tej recenzji sądziłam, że ocenię ten krążek dość negatywnie. Jednak, gdy przesłuchałam go po raz koleny zdałam sobie sprawę z tego, że “Origins” nie jest albumem fatalnym. Być może jak na standardy Amerykanów płyta jest dość przeciętna, ale ponad połowa utworów to piosenki całkiem udane” – napisano w recenzji płyty w serwisie infomuza.pl i dano jej ocenę 3,5/6.

źródło: antyradio.pl, rytmy.pl, | antyradio.pl, allaboutmusic.pl, infomuza.pl, radiosygnaly.pl, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Cutthroat”

[Verse 1]
I’ve been waiting patiently
I built this tower quietly
And when my well of Wellbutrin is
Running dry of serotonin
I can say things I don’t mean
Or maybe it’s the truth in me
I feel it building, bubbling up
My t-t-time is up

[Pre-Chorus]
I’m so (Mis-) misunderstood (-un)
But I live for this (-der), my money’s good (-stood)
And I came to win (Mis-), so step on up (-un)
And I promise you

[Chorus]
Only one of us gon’ make it out alive and it’s not you (Cutthroat)
Only one of us
Only one of us gon’ make it out alive and it’s not you (Cutthroat)
Only one of us
Only one of us gon’ make it out alive

[Verse 2]
I’ve been making my Gethsemane
Since I was young, my ancestry (Cutthroat)
Was marching martyrdom across the
Radadada dumbla plains of Utah (Cutthroat)
I can’t lie, I’ve been played
By powerful pеople who get their way
But I, in timе, will climb my mountain
I, in time, will rise

[Pre-Chorus]
I’m so (Mis-) misunderstood (-un)
But I live for this (-der), my money’s good (-stood)
And I came to win (Mis-), so step on up (-un)
And I promise you

[Chorus]
Only one of us gon’ make it out alive and it’s not you (Cutthroat)
Only one of us
Only one of us gon’ make it out alive and it’s not you (Cutthroat)
Only one of us
Only one of us gon’ make it out alive

[Outro]
Try me!!
Try me!!
(Ra-da-da-da-da-da-da-da)
Cutthroat!!
Only one of us, only one of us, not you (Cutthroat)
Only one of us, only one of us
Only one of us
Get on the knee, get on the knee
Get on the knee, get on the knee
Get on the knee, get on the knee
Get on the knee, get on the knee
Cutthroat (Get on the knee)
Cutthroat (Get on the knee)
Cutthroat (Get-get-get, get-get-get)
Cutthroat

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[1]
US
Rock
[50]
AUS
[5]
“It’s Time” 2012 15 3 27
“Radioactive” 3 1 6
“Hear Me” 26
“Demons” 2013 6 2 11
“On Top of the World” 79 10 10
“Monster” 78 13
“Battle Cry” 2014 24 44
“Warriors” [A] 10
“I Bet My Life” 28 3 36
“Gold” 12
“Shots” 2015 75 7 66
“Roots” 77 5
“I Was Me” [B] 17
“Sucker for Pain”
(with Lil Wayne, Wiz Khalifa, Ty Dolla $ign,
and Logic featuring X Ambassadors)
2016 15 3 7
“Levitate” 19
“Believer” 2017 4 1 33
“Thunder” 4 1 2
“Whatever It Takes” 12 1 34
“Next to Me” 2018 [F] 7 96
“Born to Be Yours”
(with Kygo)
74 18
“Natural” 13 1 28
“Zero”[79] [H] 9
“Machine”[81] [K] 17
“Bad Liar” 56 2 20
“Birds”
(original oraz featuring Elisa)
2019 30
“Follow You” 2021
“Cutthroat”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Imagine Dragons – amerykańska grupa z Las Vegas, która powstała w 2008 roku. Billboard oznaczył ich jako jednych z “najbardziej jasnych, nowych gwiazd 2012 roku”. Amazon.com nazwał ich “ulubioną kapelą roku 2012”. Zespół po raz pierwszy zyskał rozgłos w 2012 roku, wydając debiutancki album studyjny i jego pierwszy singiel “It’s Time”. Billboard umieścił je na szczycie rankingu “Year In Rock” na rok 2013 i nazwał ich “Przełomowym Zespołem 2013”. Rolling Stone nazwał ich singiel “Radioactive” z Night Visions “największym rockowym hitem roku”, a MTV nazwał ich “największym zespołem przełomowym roku”. Night Visions osiągnęły szczyt numer dwa na cotygodniowej liście Billboard 200 w USA i brytyjskiej liście albumów. Drugi album zespołu Smoke + Mirrors został wydany w 2015 roku i osiągnął numer jeden w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu trasy koncertowej dla ich drugiego albumu, zespół wykonał krótką przerwę, aby skupić się na życiu osobistym. W drugiej połowie 2016 roku zespół zaczął nagrywać swój trzeci studyjny album, Evolve, wydany w 2017 roku. Podczas gdy wszystkie trzy albumy odniosły komercyjny sukces, odbiór przez krytyków był mieszany. Obecny skład formacji stanowią cztery osoby. Aktualnie wokalistą zespołu jest Dan Reynolds. Gatunki ich muzyki to Rock alternatywny, Indie rock, Indie pop. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Night Visions” ukazała się 4 września 2012 roku nakładem wytwórń płytowych Interscope oraz Kidinakorner i jest utrzymana w gatunkach Alternative rock, indie rock, pop rock oraz electropop. Album zawiera 11 piosenek. Krążek zadebiutował na drugim miejscu na liście Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych, sprzedając w ponad 83 000 egzemplarzach w ciągu pierwszego tygodnia. Osiągnął również szczyt listy Billboard Alternative Albums i Rock Albums, a także znalazł się w pierwszej dziesiątce albumów w Australii, Austrii, Kanadzie, Niemczech, Irlandii, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, i Zjednoczonym Królestwie. Night Visions pojawił się na liście Billboard 200 Top 10 w 2012, 2013 i 2014 roku. Płyta pokryła się siedmiokrotną platyną. Materiał otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 53, na podstawie 6 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 743 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *