Igo – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Igo to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2022 roku to zobacz niżej do listy utworów.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Igo

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskich piosenkarza Igo zatytułowana “Helena”. Kawałek jest pierwszym singlem zwiastującym nowym rozdział muzyczny oraz pierwszy solowy krążek artysty. Tytuł nutki nie jest przypadkowy. Helena, to imię córeczki Igo, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku.

Utwór przeszedł wiele metamorfoz i miał wiele rozpoczętych tekstów. Za każdym razem kiedy wydawało nam się że już to mamy, wyczuwałem że warto jeszcze poczekać, że w moim życiu wydarzy się coś jeszcze, co nada utworowi emocjonalnego blasku – powiedział Igo.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Igor Walaszek, natomiast kompozytorami są: Bartosz Dziedzic oraz Aleksander Krzyżanowski (autorzy ostatniego hymnu Męskiego Grania, I Ciebie też, bardzo).

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 5 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 564 072 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Igo pt. “Sobie i Wam” (nagranego wraz z Nosowską, Organkiem i Zalewskim w ramach Męskie Granie Orkiestra 2019), który na YouTube ma już 47 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sobie i Wam” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. W wydarzeniu biorą udział czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku. Celem projektu Męskie Granie jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów.

Igo to postać doskonale znana już miłośnikom polskiej muzyki elektronicznej. Przypomnijmy, że najbardziej znany jest z działalności w wykonującym muzykę taneczną duecie o nazwie Bass Astral x Igo, którzy stworzył razem z basistą Kubą Traczem.

W artykule opublikowanym w serwisie polskieradio.pl, którego ostatnia aktualizacja była w dniu 11.08.2021 czytamy o Bass Astral x Igo:

“Jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny muzyki elektronicznej ostatnich lat niespodziewanie ogłosił zakończenie działalności. Fanom na otarcie łez pozostaje nowa płyta, która ma się ukazać jeszcze w tym miesiącu, oraz zaplanowana na jesień pożegnalna trasa koncertowa.”

Najbliższy koncert Igo ma się odbyć 25-03-2022 w miejscowości Kraków, a kolejny 27-03-2022 w miejscowości Wrocław.

źródło: muzyka.dziennik.pl, rytmy.pl, shazam.com, | gala.pl, polskieradio.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Helena”

Jest dziś więcej niż wymyślisz
Między nami
Czuję, że tym razem wytrwam
Tak między nami
Może zostać w tajemnicy
Między nami
Wszystko co zawarte w ciszy
Między nami

Nawet kiedy nagle znika z twarzy róż
To wszystko jest i tak ok
Rozumiem Cię bez słów
Bo wiem już ile widzisz różnych dróg

[Refren]
Wyjdź już z tego cienia
Bym mógł tak patrzeć cały czas
W świetle będziesz piękna
Już widzę ten Twój blask
Wiele się pozmienia
Nie dopnę pewnie wszystkich spraw
Co mam do stworzenia
Na wszystko będzie czas

Czasem czuję w Tobie opór
Nie na pokaz
Czasem źle Ci patrzy z oczu
Nie na pokaz
Może zostać w tajemnicy
Nie na pokaz
To co między nami najlepsze
Jest nie na pokaz

I nawet kiedy nagle znika z twarzy róż
To wszystko jest i tak ok
Rozumiem Cię bez słów
Bo wiem już ile widzisz krętych dróg

[Refren]
Wyjdź już z tego cienia
Bym mógł tak patrzeć cały czas
W świetle będziesz piękna
Już widzę ten Twój blask
Wiele się pozmienia
Nie dopnę pewnie wszystkich spraw
Co mam do stworzenia
Na wszystko będzie czas

Lista utworów

1. Bliżej
2. Ja wiem, Ty wiesz feat. Merita
3. Kebs
4. Mówią mi
5. Ostatni pociąg do domu
6. Parnas
7. Straty
8. Sobie i Wam (Męskie Granie Orkiestra 2019 (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski))
9. Świt (Męskie Granie Orkiestra 2020 (Daria Zawiałow, Król, Igo))
10. Helena

Igo, czyli Igor Walaszek, pochodzi z Krakowa. To właśnie tam skończył szkołę, a następnie założył wytwórnię muzyczną. Wiele osób może kojarzyć go przede wszystkim z duetu Bass Astral x Igo. Igor Walaszek tworzy go z producentem Kubą Traczem.
źródło: radiozet.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 185 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *