Grzegorz Markowski – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Grzegorza Markowskiego to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do listy utworów.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Grzegorza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiego piosenkarza Grzegorza Markowskiego oraz polskiej piosenkarki Patrycji Markowskiej zatytułowany “Echem zostawimy ślad”. To kolejny singiel promujący pierwszy wspólny album ojca i córki – Grzegorza i Patrycji Markowskich, który ukazał się 25 stycznia 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Agora. Płyta jest utrzymana w gatunku pop-rock i zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 7. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek jest zbiorem przemyśleń dwójki dojrzałych, doświadczonych ludzi. Nie brak tam jednak również elementów beztroski, zabawy i pazura, tak charakterystycznych dla obojga z rodzinnego duetu.


– “Długo czekałam na moment kiedy będę gotowa nagrać płytę z tatą. Kiedy zaczęliśmy razem muzykować, dźwięki przychodziły same. Nie mieliśmy na nic ciśnienia, nie mieliśmy też żadnych oczekiwań wobec siebie” – opowiada Markowska. – “Będzie rockowo, bluesowo i trochę niepokornie. Bo mimo, że to tata z córką, to drapieżność mają we krwi…” – czytamy w zapowiedzi krążka.

Gatunek nowej piosenki to rock. Autorem tekstu i kompozytorem jest Maciej Wasio. Kawałek to nie pierwsza muzyczna współpraca Grzegorza i Patrycji Markowskich. W przeszłości ojciec i jego córka nagrali wspólnie single „Z tobą”, „Nie zatrzyma nikt”, „Na szczycie”, „Lustro” oraz „Aż po horyzont”.

“Jeden z moich ulubionych numerów. Pamiętam jak Wiesław Weiss, redaktor naczelny Teraz Rocka, powiedział, że to jego faworyt na płycie. Mam totalną słabość do tej piosenki. Czasami zastanawiamy się co po sobie zostawimy, kiedy już nas nie będzie. Pamietam jak ten tekst powstawał, byłam naprawdę poruszona. Lubię takie energiczne numery, i myślę, że jest to estetyka, w której śpiewamy z tatą pierwszy raz” – powiedziała Patrycja o nowej nutce.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 5 lipca 2019 roku. W dniu 24.04.2020 klip ma 69 584 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował MUSICART / Tomek Kaźmierczak, a zdjęcia do niego nakręcili Tomek Kaźmierczak i Rafał Kukla. Zdjęcia zrealizowano na koncercie w Atlas Arenie w Łodzi 13.04.2019 roku wyprodukowanym przez DM Agency i Perfect Management.
Grzegorz, jako wokalista Perfectu, jest gwiazdą polskiej sceny rockowej od wczesnych lat 80. Dużą popularnością na Youtube z produkcji Perfectu cieszy się numer “Wszystko ma swój czas”, który ma już 40 mln wyświetleń. Dodajmy, że ballada zdobyła duże uznanie dziennikarzy i słuchaczy. Pod koniec tego roku media informowały, że Grzegorz odchodzi z zespołu Perfect. Słynny wokalista potwierdził w wywiadzie, że żegna z się legendarną formacją. Poinformował również, że zaczyna karierę solową.
Patrycja rozpoczęła błyskotliwą karierę od wydanego w 2001 r. krążka “Będę silna”. Wśród nagród jakie zdobyła artystka jest Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka roku. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer „Ocean” (z gościnnym udziałem Artura Gadowskiego), który ma już 8,6 mln wyświetleń.
źródło: allaboutmusic.pl, radiozet.pl, Wikipedia, i inne

Tekst kompozycji

Skoro wszystko to żart
Ziarna chcą poudawać kamienie
A na końcu i tak to tylko pył
Skoro wszystko, co mam
Kilka chwil i naiwne złudzenie
Warto jest z całych sił
Poruszmy to, co po nas ma nadejść
Krzyk oszuka czas
Kiedy już nie usłyszą nas wcale
Echem zostawimy ślad
Skoro nie waży nic cały blichtr
Nieistotne zdobienie
A na końcu i tak wygra kurz
Po co gonić za czymś
Co i tak nie istnieje
By ocknąć się, że to już
Poruszmy to, co po nas ma nadejść
Krzyk oszuka czas
Kiedy już nie usłyszą nas wcale
Echem zostawimy ślad (x2)
Echem zostawimy ślad

Lista utworów

1. Bracia krwi
2. Chyba , że mnie pocałujesz
3. Ciągły ból głowy
4. Dajcie psom mięsa
5. Długo i szczęśliwie
6. Dom dla kwiatów
7. Filozofia łubu-du albo Poradnik Damskiego Boksera
8. Gdy pojawiłaś się
9. Jestem nieporozumienie
10. Jeszcze swój egzamin zdasz
11. Na szczycie (oraz Patrycja Markowska, feat. Sound’n’Grace)
12. Echem zostawimy ślad (oraz Patrycja Markowska)
Pozostałe utwory są na tej stronie
Grzegorz Bogusław Markowski (ur. 23 września 1953 w Józefowie) – polski piosenkarz i kompozytor. Od 1980 wokalista zespołu Perfect. Swoją karierę zaczynał od śpiewania w amatorskiej grupie Watabah, następnie jako wokalista w Studio Piosenki ZAKR. Gatunek jego muzyki to rock. Jego debiutancka solowa płyta zatytułowana “Kolorowy telewizor” ukazała się w styczniu 1987 roku nakładem wytwórni płytowej Polskie Nagrania Muza i jest utrzymana w gatunku rock. Album zawiera 9 piosenek. Krążek został wyprodukowany w nakładzie 20 000 egzemplarzy. Wszystkie kawałki są autorstwa Grzegorza Markowskiego i Krzysztofa Stefaniaka. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org
Artykuł zaktualizowano w dniu 24.04.2020.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 101 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *