Grzegorz Hyży – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Grzegorza Hyży to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Grzegorza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Grzegorza Hyżego zatytułowana “Król nocy”. Singiel zapowiada nadchodzący krążek artysty. Będzie to trzecia płyta wokalisty, jednak prace na nią wciąż trwają. Nowy kawałek tyczy się także samego Grzegorza, ponieważ wykonawca uwielbia pracę po zmroku. Właśnie wtedy ma najwięcej twórczej weny i w tym czasie rodzą się jego nowe nutki. Nowa kompozycja też rodziła się po zachodzie słońca. Kawałek na liście POL (airplay) zajął najwyższą pozycję numer 18, natomiast na liście POL (airplay nowości) numer 1.

“Obiecałem sobie, że wrócę w momencie, kiedy nowy projekt muzyczny dojrzeje na tyle, że będę mógł podzielić się nim z fanami. Teraz właśnie nadszedł ten moment” – przyznaje wokalista.

Pierwsze skojarzenia mogą przywoływać klimat lat 80-tych, ale od początku założeniem było zrobienie tego w ultra nowoczesnym stylu. Większość dźwięków nagrywaliśmy na urządzeniach cyfrowych, ale zdarzyło się też korzystać z kilku analogów – powiedział Grzegorz.

Gatunek nowej piosenki to electro-pop. Autorem tekstu jest Grzegorz Hyży, natomiast kompozytorami są Michał „Fox” Król, Daniel Walczak oraz Grzegorz Hyży.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 13 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 293 312 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Paweł Grabowski. Klip został zrealizowany przez WOW Pictures. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego artysty pt. „Pod Wiatr”, który na Youtube ma już 24 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Pod Wiatr” był grany w rozgłośniach radiowych całego kraju i stał się ogromnym radiowym przebojem. Kawałek na liście POL (airplay) zajął najwyższą pozycję numer 2, a na liście POL (airplay nowości) numer 4. Materiał pokrył się potrójną platyną.

Grzegorz Hyży to jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Popularność zdobył dzięki udziałowi w trzeciej edycji show “X-Factor”, gdzie zajął drugie miejsce. W 2018 artysta zasiadał w fotelu trenerskim 9. Edycji jednego z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych programów muzycznych – The Voice Of Poland. Ostatnie trzy lata wykonawca koncertował w całej Polsce. W wolnych chwilach komponował i pisał nowe teksty.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Grzegorza zamyka wydany 12 maja 2017 roku krążek “Momenty”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Krążek dotarł do 6 miejsca zestawienia OLiS i osiągnął status złotej płyty. Materiał otrzymał nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku – Pop. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Oprócz balladowych piosenek, na krążku jest dużo energii. Grzegorz nie przesadza z wokalem w każdej piosence, ale tam gdzie to potrzebne, prezentuje jego siłę. Na najnowszym albumie artysta prezentuje się jako dojrzalszy wokalista, który posiada charyzmę” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

źródło: radiowawa.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, rytmy.pl, | zielonagora.wyborcza.pl, fakt.pl, mragowo.pl, ckbrowarb.pl, plejada.pl, bck.bielsko.pl, radiowawa.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Król nocy”

Chciałem zostać kimś
Normalnym być
W tym nienormalnym świecie
Chciałem prosto żyć
Zupełnie jak ty
Bez udawanych gierek
Zagubiony dzień
Próbuję nocą poczuć sens
Lecę
W mieście pełnym grzechu
Dokąd, nie wiem
Jestem królem nocy
Lecę
Byleby zapomnieć
Kiedy spadnę
Ratuj mnie powoli
Betonowy szlak
Prowadzi mnie
Dzisiaj znów ginę w akcji
Nie pamiętam jak
Znalazłem się
U progu twojej klatki
Czuję coraz mniej
Zaczęło działać, jest mi lżej
Lecę
W mieście pełnym grzechu
Dokąd, nie wiem
Jestem królem nocy
Lecę
Byleby zapomnieć
Kiedy spadnę
Ratuj mnie powoli
Ije-ije, ije-ije, ije, ije
Lecę
W mieście pełnym grzechu
Dokąd, nie wiem
Jestem królem nocy
Lecę
Byleby zapomnieć
Kiedy spadnę
Ratuj mnie powoli
Lecę
W mieście pełnym grzechu
Dokąd, nie wiem
Jestem królem nocy
Lecę
Byleby zapomnieć
Kiedy spadnę
Ratuj mnie powoli

Single

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[16]
POL
(airplay
nowości)

[17]
RMF
[18]
„Na chwilę” (oraz Tabb)[21] 2014 1 1 1
„Wstaję” (oraz Tabb) 2 3 1
„Pusty dom” (oraz Tabb) 5 2 1
„Zagadka” (oraz Tabb) 2015 19 3 1
„Pod wiatr”[22] 2016 88 4
„O Pani!” 2017
„Noc i dzień”
„Podatek od miłości”
(oraz Kayah)
„Niech pomyślą, że to ja” 2018
„Pech to nie grzech” 12 1
„Król nocy” 2020 18 1
„–” singel nie był notowany.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Puls” u boku Kasi Cerekwickiej.

Grzegorz Hyży (ur. 27 maja 1987 w Gnieźnie) – polski wokalista, finalista trzeciej edycji programu X Factor, założyciel i lider zespołu Grzegorz Hyży & Band. Hyży rozpoczął swoją karierę muzyczną pod koniec sierpnia 2010 roku, kiedy to po jednym z koncertów jam session w Poznaniu wraz ze znajomymi założył zespół BrytFunky. Grupa rozpadła się po roku współpracy. Gatunki jego muzyki to pop i rock. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Z całych sił” (współtworzona i współprodukowana przez Bartosza „Tabba” Zielonego) ukazała się 27 maja 2014 roku nakładem wytwórń płytowych Gorgo Music/Sony Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 10 piosenek. Krążek dotarł do 9. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS i osiągnął w Polsce status platynowej płyty. Materiał był nominowany do Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Serwis Rockmagazyn.pl przyznał wydawnictwu 1 z 5 możliwych gwiazdek.

“Krążek wyróżniają dwie rzeczy – znakomita, nowoczesna produkcja. Grzegorz trafił na naprawdę dobry, twórczy okres w życiu Tabba. Powstały naprawdę dobre kawałki. Wypełnia je druga rzecz, którą chcę wyróżnić – wokal Hyżego. Jest znakomity” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz plejada.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 118 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *