Gromee – Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)

gromeeW sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta Gromee zatytułowana “Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)” (z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki Ani Dąbrowskiej i polskiego rapera i producenta Abradaba). Singiel jest o relacji damsko-męskiej. Intrygujący tekst i zaskakująca produkcja muzyczna sprawiają, że kawałek szybko zapada w pamięć. Nutka jest połączeniem trzech różnych muzycznych światów, które idealnie do siebie pasują. Producent słynie z łączenia gatunków, ale w przypadku tej współpracy zaskoczenie jest bardzo duże. Rok temu Gromee zaprezentował anglojęzyczną wersję kompozycji na rynek amerykański. W “Love me now” wsparł go WurlD I Devvon Terrell, a dziś z pomocą Ani i Abradaba prezentuje tę niezwykle emocjonalną wersję polskim słuchaczom.


Gatunek nowej piosenki to Pop. Autorami tekstu są Ania Dąbrowska oraz Abradab, natomiast kompozytorem jest Andrzej Gromala.

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 28 sierpnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 697 859 wyświetleń na Youtube. Produkcją wideoklipu zajęła się ekipa WOW Pictures. Scenariusz do teledysku napisał Paweł Grabowski. W klipie wystąpił Adrian Włodarski, w pozostałych rolach: Jakub Bilski, Agnieszka Cesarczyk, Arkadiusz Cesarczyk, Maciej Gruszczyński, Karolina Janowiak, Robert Kędzierski, Agnieszka Nowosadowska, Michał Nowosadowski, Agnieszka Stawska Rosiak, Marta Wieczorek, Karolina Włodarska, Marcin Wojciechowski i Aleksandra Żelazowska.

W komentarzach pod wideo Gromee napisał:

Dziękuję Wam kochani za ogromne wsparcie! Niech muzyka i to video będzie z Wami ❤️
Miłość to szczerość. Ja widzę w tej jeżdżącej taksówce metaforę naszego życia i relacji z ludźmi. Czasami się zatrzymujemy, czasami mkniemy bez celu, ale tak naprawdę naszym życiem kieruje miłość ❤️ Dajcie znać co Wy myślicie…

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 41-letniego krakowianina pt. „Górą Ty” (nagranego wraz z Golec uOrkiestra, feat. Bedoes), który na Youtube ma już 34 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Górą Ty” był niekwestionowanym przebojem lata 2019. Numer będący połączeniem góralszczyzny z klubowymi klimatami zajął piąte miejsce w plebiscycie Przebój Roku RMF FM 2019.

Gromee to najpopularniejszy polski DJ i producent muzyczny. Jego kawałki są jednymi z najpopularniejszych i najczęściej granych w rozgłośniach radiowych, a sam muzyk wielokrotnie prezentował je na największych festiwalach telewizyjnych w kraju: Sopot Hit Festiwal, Przebojowe Lato Radia Zet, Eska Music Awards, Festiwal Piosenki w Opolu, Przebój Lata RMF FM. Producent jest znany z tego, że do współpracy zaprasza zagranicznych artystów. Krakowianin w maju 2018 wraz ze szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji z utworem „Light me up”. Ciekawym projektem artysty jest Orcheston. W jego ramach na koncercie prezentowane są największe hity muzyki elektronicznej w aranżacji orkiestry symfonicznej i gości specjalnych. Do współpracy przy projekcie Gromee zaprosił jedną z najlepszych orkiestr w Polsce – Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Przypomnijmy, że w 2018 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty “Chapter One”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 13 grudnia 2021 w ICE Krakow Congress Centre, Kraków, Polska, Orcheston – Gromee i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

Ania Dąbrowska, właśc. Anna Monika Dąbrowska (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Laureatka dziewięciu Nagród Muzycznych „Fryderyków” (34 nominacje). Do 2011, łączna sprzedaż jej płyt w Polsce przekroczyła liczbę 250 tys. egzemplarzy. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Porady Na Zdrady [Dreszcze]”, który ma już 64 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 39-letniej artystki zamyka wydany 4 marca 2016 roku krążek “Dla naiwnych marzycieli”. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 18-09-2020 w miejscowości Opole (Opolskie), a kolejny 19-09-2020 (Online VOD).

AbradAb właściwie Marcin Marten (ur. 12 listopada 1978) – polski raper i producent muzyczny. Marcin Marten znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Kaliber 44, którego był współzałożycielem. Od 2002 roku prowadzi także solową działalność artystyczną. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Rapowe ziarno”, który ma już 5,3 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową solową dyskografię 41-letniego artysty zamyka wydany 23 listopada 2018 roku krążek “048”.

źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, eska.pl, rmf.fm, muzyka.interia.pl, centrumprasowe.pap.pl, eska.pl, rmf.fm, viagogo.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Gromee

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst numeru “Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)”

Zanim ci uwierzę jeszcze raz
Poukładam z twoich słów mój cały świat
Zgubię się pytając gdzie jest sens
Za mało wiem, prawie nic
Kto w tych oczach mieszka? – powiedz mi

[Abradab:]
Patrzysz na mnie niemiło
Jak by to co już było
Było już nie dla mnie
Ale jeśli masz kochać
Lepiej kochaj mnie teraz
Bo to teraz jest ważne
Jeśli liczy się miłość
To nie liczmy na ilość
Dam ci ile zapragniesz
A jak masz coś dla mnie
Przecież znasz mnie Skarbie
Będę brał zachłannie
Nie podnosisz oczu
Tak abym nie poczuł
Kiedy każdy ruch mój śledzisz
Siedzisz prosto
I we własny kosmos
Nieobecna duchem lecisz
Mówię: po co?
Sama nie wiesz o co
A ty jakieś słowo cedzisz
Między nami są rzeczy
przeczysz…

Zanim ci uwierzę jeszcze raz
Poukładam z twoich słów mój cały świat
Zgubię się pytając gdzie jest sens
Za mało wiem, prawie nic
Kto w tych oczach mieszka? – powiedz mi
Powiedz mi, uuu
Powiedz mi, powiedz mi, uu

Znów pozwalam sobie
Rozum śpi
Będzie dobrze, cichy szept
Gdzieś daleko ucieknijmy dziś
Strumień miast,bez celu tak
Już nie chce wydeptanych dróg
Zmęczonych słów
Uprzejmych kłamstw
Prawdy ból
Dotykiem twym chce upić się
Znów wierzyć ze to wszystko może trwać
Ze to nie minie nam

Kto w tych oczach mieszka?
Powiedz , powiedz mi
Nim ucieknę ci

[Abradab:]
Kto tam mieszka, już nie wiem
Orzeł, reszka, to nie sposób na ciebie
Ja płacę za siebie, też na kredyt nie bierz
Na wspólnym rachunku uczuć jest debet
Co będzie z nami
Nie jestem pewien
Zarośnie chaszczami prywatny eden
Gdy wspomnieniami żyjemy jak chlebem
Bezcenny ten smak dla naszych podniebień

Zanim ci uwierzę jeszcze raz
Poukładam z twoich słów mój cały świat
Zgubię się pytając gdzie jest sens
Za mało wiem, prawie nic
Kto w tych oczach mieszka? – powiedz mi
Powiedz miiii, powiedz mi
Powiedz miiii

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 8 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *