Gromee – nowa piosenka

gromeeTytuł nowej piosenki Gromee’go to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Gromee

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta Gromee’go zatytułowana “Send Me Your Love” (z gościnnym udziałem rumuńskiej piosenkarki Antonii). Singiel promuje płytę EP-kę Polaka zatytułowaną ‘Tiny Sparks’, która ukazała się 6 maja 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Krążek jest utrzymany w gatunkach taneczna/elektroniczna i pop i zawiera 8 numerów. Artysta zamyka na nim dwa ostatnie sezony swojej muzycznej aktywności. Na albumie możemy usłyszeć takich artystów, jak: Inna, Olivia Addams, Asdis, Catali, Ania Dąbrowska, Abradab, Jesper Jenset i Antonia.

– Każdy utwór ma inną historię – mówi w Programie 1 Polskiego Radia o mini-albumie „Tiny Sparks” Gromee. Gromee przyznaje, że zdecydował się na wydanie mini-albumu ze względu na własną satysfakcję. – Potrzebowałem tego, żeby podsumować te dwa lata i dlatego postanowiłem z moją firmą wydawniczą zamknąć to taką klamrą – przyznaje.

Gatunek nowej piosenki to Taneczna/elektroniczna. Autorem tekstu jest Gromee.

Refren Send Me Your Love jako pierwsi poznali wszyscy, którzy obserwują Gromeego na TikToku. Antonia to już kolejna wokalistka z Rumunii (była Inna i Olivia Addams), z która Gromee kolaboruje. Optymistyczny i pogodny klimat „Send Me Your Love” streszcza przesłanie całej EP-ki „Tiny Sparks”.

– Będąc w Rumunii i siedząc tam dwa dni w studiu, miałem okazję posłuchać jakichś próbek wokalu Antonii. Znałem ją już wcześniej, ponieważ w Polsce miała ogromny przebój “Morena”. Zwróciłem na to uwagę. Jak zobaczyłem, że w studiu znajdował się plik, który nazywa się “Antonia”, powiedziałem: “Moment, to ta Antonia?”. Tak właśnie zgłębiłem temat, ona zgodziła się na współpracę i zrobiliśmy to – mówi Gromee o kawałku “Send My Your Love”.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 24, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel „Send Me Your Love” to następca singla „Broken” (nagranego wraz z Olivią Addams).

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 6 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 287 026 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 43-letniego krakowianina pt. „Górą Ty” (nagranego wraz z Golec uOrkiestra, feat. Bedoes), który na Youtube ma już 38 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Górą Ty” był niekwestionowanym przebojem lata 2019. Numer będący połączeniem góralszczyzny z klubowymi klimatami zajął piąte miejsce w plebiscycie Przebój Roku RMF FM 2019. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5.

Gromee jest jednym z najpopularniejszych polskich DJ-ów, a jego kawałki chętnie puszczane są w naszych radiostacjach. Muzyk wielokrotnie prezentował je na największych festiwalach telewizyjnych w kraju: Sopot Hit Festiwal, Przebojowe Lato Radia Zet, Eska Music Awards, Festiwal Piosenki w Opolu, Przebój Lata RMF FM. Artysta na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami, jak Golec uOrkiestra, Edyta Górniak, Marta Gałuszewska, Sound’n’Grace, Inna czy Mahan Moin. Producent jest znany z tego, że do współpracy zaprasza zagranicznych artystów. W artykule opublikowanym w dniu 19 listopada 2021 w serwisie djpromotion.com.pl czytamy, że Andrzej Gromala “może pochwalić się 10 singlami o statusie platyny, na Spotify zostały odtworzone ponad 94 miliony razy. Z kolei streamy klipów na YT przekroczyły ostatnio 160 milionów wyświetleń”. Przypomnijmy, że w 2018 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty “Chapter One”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym (więcej o płycie na dole artykułu). Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 29-07-2022 w miejscowości Węgorzewo, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Antonia Clara Iacobescu (ur. 12 kwietnia 1989) – rumuńska piosenkarka. W wieku 5 lat przeprowadziła się z Rumunii do USA. Po 13 latach mieszkania w USA Iacobescu wróciła do Rumunii. Kultura amerykańska silnie wpłynęła na jej styl muzyczny. Ukończyła szkołę średnią w Las Vegas w stanie Nevada i weszła do świata modelek. Brała udział w setkach sesji zdjęciowych do katalogów i współpracowała z amerykańskimi agencjami, takimi jak Lenz i Ford Models. W 2013 roku wypuściła również swoją linię ubrań o nazwie MOJA. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Iubirea Mea”, który ma już 48 mln wyświetleń. 17 kwietnia 2015 roku ukazał sie jej album „This is Antonia”, który jest jej jedynym albumem. Najbliższy jej koncert ma się odbyć 26 czerwca 2022 roku w Via Venezia, Padova, Italy, PARCO DELLA MUSICA.

źródło: djpromotion.com.pl, polskieradio.pl, eska.pl, empik.com, | mckkatowice.pl, muzyka.interia.pl, dziendobry.tvn.pl, pap-mediaroom.pl, djpromotion.com.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, bandsintown.com, i inne
tagi: Antosia

Tekst nagrania „Send Me Your Love”

Hi, can I call you
Can I call you mine?
Can I be the sun kissing your skin?
I can be your, I can be your ocean,
Be the wave that makes you smile.

(chorus x2)
Send me your love
Hot like a fire
If you remember how we used to feel.
Send me your love
From now till forever
I don”t wanna feel cold in September.

Babe, can you hear my
Can you hear my heartbeat
Synchronised deeply with yours?
Ain”t nobody, ain”t nobody like you
…….

(chorus x2)

Holding you closer cause I don”t wanna forget,
Lifting you higher cause I don”t feel no regret,
Feet in the sand like we don”t have time to spend alone,
I just wanna feel you closer.

(chorus x 2)
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[36]
POL
(airplay
nowości)
[37]
CZE
[38]
2011 „Open Up Your Heart”
(gościnnie: Jayden Felder)
2012 „You Make Me Say”
(gościnnie: Tommy Gunn i Ali Tennant)
„Live for the Light”
(gościnnie: Ali Tennant)
„Hurricane”
(gościnnie: Terri B!)
2013 „Gravity”
(gościnnie: Andreas Moe)
„All Night”
(gościnnie: WurlD)
2014 „Live Forever”
(gościnnie: Wrethov)
1
2015 „Follow You”
(gościnnie: WurlD)
11 2
„2BA”
„Who Do You Love”
(gościnnie: WurlD)
2016 „Fearless”
(gościnnie: May-Britt Scheffer)
10 1
„Spirit”
(gościnnie: Mahan Moin)
1 2
2017 „All Night 2017”
(gościnnie: WurlD)
„Runaway”
(gościnnie: Mahan Moin)
7 4
„Seagulls”
„Without You”
(gościnnie: Lukas Meijer)
9 1
„Zaśnieżone miasta”
(gościnnie: Sound’n’Grace)
23 1
2018 „Light Me Up”
(gościnnie: Lukas Meijer)
1 1 16
„One Last Time”
(gościnnie: Jesper Jenset)
1 4 33
2019 „Love Me Now”
(gościnnie: WurlD i Devvon Terrell)
62 4
„Górą Ty”
(oraz Golec uOrkiestra, gościnnie: Bedoes)
2 5
„Love You Better” 10
„Król”
(oraz Edyta Górniak)
10 5
„Share the Joy” 2 3
2020 „Sweet Emotions”
(oraz Jesper Jenset)
6 1
„Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)”
(gościnnie: Ania Dąbrowska i Abradab)
6 1
„Worth It”
(gościnnie: Ásdís)
1 1
2021 „Cool Me Down”
(oraz Inna)
2 1 12
„Talk to Me”
(oraz Catali)
23
„Broken”
(oraz Olivia Addams)
95 5
2022 „Send Me Your Love”
(oraz Antonia)
24 1
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Jego najnowszy remiks to utwór „Bassa Sababa”, którego oryginalnym wykonawcą jest Netta.

Andrzej Gromala (ur. 14 grudnia 1978 w Krakowie) znany szerzej jako Gromee to krakowski DJ, producent, remixer, autor tekstów i kolekcjoner muzyki, (różnych gatunków, od muzyki klubowej po muzykę poważną). Wielbiciel sztuki, malarz i rysownik. Wydany w 2015 roku utwór Follow You (Sony Music) znalazł się wśród 100 najchętniej granych utworów w całej Europie. Artysta regularnie koncertuje w Polsce. Wygrał krajowy finał Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie, Portugalia. Wraz ze szwedzkim piosenkarzem Lukasem Meijerem reprezentował swój kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie z piosenką “Light Me Up”. Występował na wielu festiwalach muzycznych, dzieląc scenę z takimi artystami jak Steve Aoki, Eric Clapton, Jessie Ware i Sting. Jego letni singiel z 2016 roku “Fearless” rządził polskimi listami przebojów, osiągając 10. pozycję w radiu i drugą pozycję na antenie TVPlay Chart i zdobywając nagrodę Platinum Record. Gatunki jego muzyki to dance, house, electro house, deep house, alternative dance.

Jego debiutancka płyta zatytułowana “Chapter One” ukazała się 16 marca 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunkach pop oraz muzyka klubowa. Album zawiera 14 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek pokrył się złotem. Serwis Allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis infomuza.pl przyznał płycie ocenę 5/6.

“Z jednej strony uderza mocno podkręconą energią taneczną, z drugiej podkreśla rockowymi akcentami, a wszystko wpisane jest w brzmienia aktualne dla europejskiego rynku muzycznego. Wielu kompozycji z pewnością nie powstydziłby się żaden DJ działający na międzynarodowej arenie” – napisał o materiale serwis allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: rmf.fm, pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 325 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *