Gromee, Edyta Górniak – Król

gromeeW sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiego DJ-a Gromee oraz polskiej piosenkarki Edyty Górniak zatytułowany “Król”. Singiel premierowo został przez artystów zaprezentowany podczas koncertu w ramach Top Of The Top Sopot Festival. Oprócz nowego kawałka muzycy zaprezentowali cover “Sweet Dreams” Eurythmics oraz odnowiony po latach “One and One”. Aranżacje wykonał Gromee.


“Drogi moje i Edyty spotkały się w studiu i od tamtego momentu spędziliśmy wspólnie sporo czasu z muzyką. To dla mnie zaszczyt i ogromna przyjemność pracować z jednym z najlepszych głosów w Polsce a przede wszystkim z tak wrażliwą i utalentowaną Kobietą. Powstało sporo muzyki” – powiedział krakowski DJ.

Diwa nie pozostała dłużna producentowi:

W sercu wszystkie emocje.. Ale także Cisza. Mogłabym napisać wiele słów a i tak żadne z nich nie odda tej chwili, bo stałaby się błaha. Żyję dla Muzyki. Dzięki niej także. Taki dzień to dla mnie Święto. Czekałam wiele lat, aby spotkać Twórcę, który tak niemożliwie bezbłędnie czuje swojego artystę. Od lat nie miałam tyle Muzyki na wyciągnięcie ręki.. A wszystko to Dzięki Tobie Gromee. Szczęśliwej Premiery ❤️ Tobie. Nam. Wam.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Ania Dąbrowska i Dagmara Melosik, natomiast kompozytorami są Andrzej Gromala oraz Ania Dąbrowska.
Audio na YT ukazało się 16 sierpnia 2019 roku. Na chwilę obecną klip ma 2 989 001 wyświetleń na Youtube. Czy produkcja powtórzy sukces hitu krakowianina pt. “Light Me Up” (z gościnnym udziałem Lukasa Meijera), który na Youtube ma już 20 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Light Me Up” reprezentował Polskę w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Nagranie znalazło się na 1. miejscu listy AirPlay, najczęściej odtwarzanych kawałków w polskich rozgłośniach radiowych, i pokryło się w Polsce platyną. Numer grany był również przez rozgłośnie radiowe w Europie, m.in. na Słowacji, Litwie i w Rosji.
Gromee to najpopularniejszy polski DJ i producent muzyczny. Jego kawałki są jednymi z najpopularniejszych i najczęściej granych w rozgłośniach radiowych, a sam muzyk wielokrotnie prezentował je na największych festiwalach telewizyjnych w kraju: Sopot Hit Festiwal, Przebojowe Lato Radia Zet, Eska Music Awards, Festiwal Piosenki w Opolu, Przebój Lata RMF FM. W 2017 roku za swoje dokonania podczas ESKA Music Awards został nagrodzony statuetką i statusem najlepszego Producenta Muzycznego i DJ-a w kraju. Producent jest znany z tego, że do współpracy zaprasza zagranicznych artystów. Krakowianin w maju 2018 wraz ze szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji z utworem „Light me up”. Ciekawym projektem artysty jest Orcheston. W jego ramach na koncercie prezentowane są największe hity muzyki elektronicznej w aranżacji orkiestry symfonicznej i gości specjalnych. Do współpracy przy projekcie Gromee zaprosił jedną z najlepszych orkiestr w Polsce – Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Przypomnijmy, że w zeszłym roku ukazał się debiutancki studyjny krążek 40-latka “Chapter One”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym.
Edyta Górniak to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiej muzyki. W 1989 roku, jako 17-latka zadebiutowała w programie telewizyjnym Zbigniewa Górnego “Śpiewać każdy może”. Jest pierwszą artystką, której udało się podbić zachodnie rynki muzyczne. Prawdziwym przełomem w karierze wykonawczyni był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta zaśpiewała tam piosenkę “To nie ja” i zajęła z nią drugie miejsce. Dużą popularność zdobyła również dzięki udziałowi w musicalu “Metro” reżyserowanego przez Janusza Józefowicza, w którym grała główną rolę. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Dumka na dwa serca”, który ma już 10 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 46-letniej artystki zamyka wydany 14 lutego 2012 roku krążek “My”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Anaconda Productions. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej 8 album studyjny. W pierwszym tygodniu sprzedaży krążek zajął 4. miejsce na liście OLiS. Jednym z elementów promocyjnych był cykl spotkań w największych salonach sieci EMPiK w Polsce. Najbliższy koncert wykonawczyni odbędzie się 08-11-2019 w miejscowości Kraków (Małopolskie), a kolejny 10-11-2019 w miejscowości Katowice (Śląskie).
źródło: centrumprasowe.pap.pl, eska.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, prestigemjm.com, muzyka.interia.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Posłuchaj nowej piosenki Gromee i Edyty

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst numeru

[Zwrotka 1]
Dawno nikt nie pytał, jak Ci minął dzień
Nikomu nie powiesz, że kiedyś było źle
Jak w kokonie motyl, prawda czeka aż
Przyjdzie dobry moment
Wznosisz toast za lepszy czas
Jutro znów staniesz na start
Zanim wyścig zakończy się
Przegrasz więcej niż możesz mieć
[Refren]
Wiem, że to tylko moment
Tyle wspomnień i chwil
W słońcu kiedyś wyblakniesz
I od nowa zacznę żyć
Nie ma takiego świata
W którym umiałbyś być
Bez łamania zasad
W którym królem jesteś Ty
W którym królem jesteś Ty
[Zwrotka 2]
Znów bez zrozumienia, światło razi mnie
Obok Twego cienia, kto tam budzi się?
Wszystkim bez znaczenia, byłeś tu lub nie
Bezdusznie dzień dziś wstaje
Nie, nie upomniał się o nas świat
Rozgrzeszyłeś siebie sam
W swoją stronę idź tam gdzie chcesz
I z pamięci wyrzuć mnie
A gdy kurz opadnie po tej walce
Mnie nie pytaj, jak się mam
[Refren]
Wiem, że to tylko moment
Tyle wspomnień i chwil
W słońcu kiedyś wyblakniesz
I od nowa zacznę żyć
Nie ma takiego świata
W którym umiałbyś być
Bez łamania zasad
W którym królem jesteś Ty
W którym królem jesteś Ty
W którym królem jesteś Ty
W którym królem jesteś Ty…

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 15 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *