Golec uOrkiestra – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Golec uOrkiestra to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Golec uOrkiestra

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Golec uOrkiestra zatytułowany “Przyjdzie czas”. W kawałku mowa jest o bliskości i miłości. Popularni górale swoją najnowszą nutkę stworzyli we współpracy z cenionym producentem Czarny HIFI (był odpowiedzialny za megahity Quebonafide, Tymka, Sanah, czy Pezeta).
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Michał Zabłocki, natomiast kompozytorami są Łukasz Golec oraz Czarny HIFI . Produkcja: Czarny HIFI.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 6 czerwca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 571 748 wyświetleń na YT. Za zdjęcia odpowiadał Rafał Zgud.
W opisie pod wideo napisano:


– Są utwory, które powstają spontanicznie, a nad innymi artyści pracują tygodniami. Nowy singiel Golec uOrkiestry powstał w zaledwie 72 godziny i był odpowiedzią na potrzebę chwili, czyli udział w #Hot16Challenge2. Dzięki tej akcji zbierane były środki na rzecz Służb Medycznych walczących z koronawirusem. Artyści zaprosili do współpracy utytułowanego producenta muzycznego Czarnego HIFI, który od lat płynnie porusza się po różnych obszarach muzyki miejskiej i popowej. Jego ostatnie produkcje można usłyszeć w repertuarze takich artystów jak @Sanah czy @Quebonafide.
W najnowszym singlu Golec uOrkiestry producent Czarny HIFI połączył ludowe instrumentarium i słowiańską melodyjność z mocnym, klubowym pulsem.
Piosenka oddaje nastroje towarzyszące każdemu z nas w czasie epidemii. Mimo, że piosenka powstała w specyficznym czasie, ma charakter uniwersalny.

Przypomnijmy, że zasady #Hot16Challenge2 są proste: należy nagrać swoje 16 wersów (zdarza się więcej) na dowolny temat i nominować kolejnych twórców. Akcję zapoczątkował Solar, a odpowiedniego rozgłosu nadał jej w pierwszych dniach udział Taco Hemingwaya, Maty i… Klocucha. Dodajmy, że Golec uOrkiestra nominowali Roberta Górskiego, Kubę Błaszczykowskiego i Roberta Kubicę.
Czy produkcja powtórzy sukces hitu Golców pt. „Górą Ty” (nagranego z Gromee, gościnnie: Bedoes), który na Youtube ma już 33 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Górą ty” górował swego czasu w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych i w telewizyjnych kanałach muzycznych. Zajął 1. miejsce w rankingu Hity Lata 2019 stacji Kino Polska Muzyka. Klip do “Górą Ty” okupował pierwsze miejsce karty “Na czasie” polskiego YouTube’a. W jeden dzień internauci nabili niemal pół miliona wyświetleń.
Golec uOrkiestra to najpopularniejsza polska grupa łącząca w swojej twórczości pop oraz elementy tradycyjnej muzyki góralskiej. Założycielami i liderami zespołu są bliźniacy Paweł (puzon, choć zaczynał od perkusji) i Łukasz (trąbka) Golcowie. Formacja ma na swoim koncie wiele zagranicznych koncertów. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 29 maja 2009 roku krążek “Golec uOrkiestra 5”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Golec Fabryka. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich piąty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo zadebiutowało na 38. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Ta płyta pokazuje, że Golec uOrkiestra poszła krok dalej. Zarówno pod względem aranżacyjnym jak i kompozycyjnym. Rewelacyjna – tym razem dużo bardziej nośna – sekcja dęta, muzycznie wysmakowane góralskie wtręty (zaaranżowane jednak całkiem inaczej niż do tej pory), wyszukana perkusja i liczne nawiązania stylistyczne genialnie zagrane i zaśpiewane” – napisano o materiale w serwisie Gandalf.com.pl.

Najbliższy koncert muzyków ma się odbyć 03-01-2021 w miejscowości Suwałki (Podlaskie), a kolejny 23-01-2021 w miejscowości Toruń (Kujawsko-pomorskie).
źródło: eska.pl, wprost.pl, zywiecinfo.pl, natemat.pl, kultura.onet.pl, gandalf.com.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania

Ilu ludzi do siebie się klei
ilu tuli co dzień po kolei
przyjacielskie uściski wymienia
ale wszystko to tylko wspomnienia
Dziś do siebie krzyczymy z daleka
człowiek boi się kochać człowieka
zakładamy kostiumy i maski
rozchodzimy na zimno, bez łaski
O!
Przyjdzie czas
przyjdzie czas
i spotkamy się
wszyscy twarzą w twarz
Przyjdzie czas
przyjdzie czas
i okaże się
czy coś przeciw masz
Przyjdzie czas
przyjdzie czas
by nawiązać znów
tę zerwaną nić
Przyjdzie czas
przyjdzie czas
by z innymi blisko być
znowu blisko być
znowu blisko być
znowu blisko być
Kto nadrobi i kiedy tę stratę?
Coś dziwnego się stało ze światem
Kto dlaczego i kiedy go zepsuł?
Ciągle jeszcze coś wisi w powietrzu

Single

 
Rok Tytuł Pozycje na listach
POL
[20]
LP3
[21]
SLiP
[22]
1999 „Kocham ciebie dziewczyno” 9
„Crazy Is My Life” 22
„Lornetka” 3
2000 „Ściernisco” 40
„Słodycze” 13 38
2002 „Pędzą konie” 40
„Gdzie się podziały nasze podatki”
„Zwierzenia pewnego cienia”
„Kto się ceni” 39
2004 „Nie ma nic”
„Konkretna piosenka”
2005 „Bo lato rozpala”
2007 „Szarpany”
2009 „Góralskie tango”
2010 „Życie jest muzyką”
2011 „Wujek Louis song”
2013 „Młody maj”
„Rozgwieżdżona noc”
2014 „Leć muzyczko”
2015 „Liczę na minus”
2017 „Pomarańcza”
„Hop na top”
2018 „Lawina”
Bedoes – „Janosik” (gościnnie: Golec uOrkiestra) 39
2019 „Górą Ty”
(Golec uOrkiestra i Gromee, gościnnie: Bedoes)
2 1
„Dzieje się” 60
2020 „Nie gaś ducha” 39
„Przyjdzie czas”

“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.
Golec uOrkiestra – polski zespół muzyczny, łączący tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock’n’rolla, rhythm and bluesa oraz muzyki jazzowej. Formacja została założona w 1998 przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców. Nazwa grupy nawiązuje do pisowni gwarowej („u” przed wyrazem „orkiestra”). W 1999 roku zespół otrzymał Fryderyka w kategorii “Debiut roku”. Obecny skład formacji stanowi dziesięć osób. W grupie wokalnie udzielają się obaj bracia bliźniacy oraz Edyta Golec i Jarosław Zawada. Obecny skład formacji stanowi 10 osób. Ich debiutancka płyta zatytułowana “Golec uOrkiestra 1” ukazała się 7 września 1999 roku nakładem wytwórni płytowej Accord i jest utrzymana w gatunkach folk i pop. Album zawiera 13 piosenek. Serwis CGM przyznał wydawnictwu 5 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast Machina przyznała wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek. Krążek pokrył się podwójną platyną.

“[…] Nie znaczy to wszakże, iż formacja z Milówki “zaprzedała” duszę komercji. Wystarczy posłuchać śpiewu braci, by zdać sobie sprawę, że mamy do czynienia z autentycznymi góralami z Beskidu Żywieckiego, którzy z łatwością posługują się gwarą z rodzinnych stron. Dzięki temu słuchanie, już i tak dowcipnych, pełnych ludowego humoru tekstów, stanowi sporą frajdę […]” – napisał o płycie serwis kultura.onet.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, de.wikipedia.org oraz kultura.onet.pl
Tagi: Wszystko będzie dobrze

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 45 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *