Golec uOrkiestra – Nie gaś ducha

W sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiego zespołu Golec uOrkiestra zatytułowany “Nie gaś ducha”. Popularni górale ponownie zaprosili do współpracy Gromee’go. Nowy singiel jest bardzo energiczny i przede wszystkim zaraża optymizmem.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są: Wojciech Byrski oraz Rafał Golec, natomiast kompozytorami są Edyta Golec, Łukasz Golec i Łukasz Pilch. Produkcja & miks & mastering: Gromee.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 18 luty 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 232 725 wyświetleń na YT. Barwny wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Jacek Kościuszko. Jacek odpowiadał także za zdjęcia.


“Kiedy powiedziało się A, warto także powiedzieć B…
Po niewątpliwym sukcesie piosenki „Górą Ty”, którą Zespół Golec uOrkiestra stworzył przy współpracy z Gromee’m i Bedoesem. Muzycy postanowili „pójść za ciosem” i nagrać kolejny numer, który także – mamy nadzieję – zdobędzie serca Słuchaczy. Piosenka „Nie gaś ducha” to bardzo energetyczny, optymistyczny utwór, który rozpoczyna charakterystyczny gitarowy riff w stylu bluegrass, zaś refren zdaje się być prawdziwym antidotum na wszelkie życiowe zawieruchy! „Nie gaś ducha” jest kolejną piosenką, którą Zespół Golec uOrkiestra udowadnia otwartość na muzyczne eksperymenty i odwagę w łączeniu artystycznych światów. Dopełnieniem muzycznej strony utworu jest videoklip, który także swoją formą odbiega od dotychczasowych teledysków Golec uOrkiestry. Jest prawdziwą wizualną ucztą, której autorem jest znakomity reżyser Jacek Kościuszko. Wierzymy, że całość zostanie ciepło przyjęta przez Słuchaczy i Widzów, którzy razem z Muzykami gotowi są przekraczać kolejne muzyczne granice i wychodzić poza utarte stereotypy” – napisano w opisie pod wideo.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Golców pt. „Górą Ty” (nagranego z Gromee, gościnnie: Bedoes), który na Youtube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Górą ty” górował swego czasu w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych i w telewizyjnych kanałach muzycznych. Zajął 1. miejsce w rankingu Hity Lata 2019 stacji Kino Polska Muzyka. Klip do “Górą Ty” okupował pierwsze miejsce karty “Na czasie” polskiego YouTube’a. W jeden dzień internauci nabili niemal pół miliona wyświetleń.
Golec uOrkiestra to najpopularniejsza polska grupa łącząca w swojej twórczości pop oraz elementy tradycyjnej muzyki góralskiej. Założycielami i liderami zespołu są bliźniacy Paweł (puzon, choć zaczynał od perkusji) i Łukasz (trąbka) Golcowie. Formacja ma na swoim koncie wiele zagranicznych koncertów. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 29 maja 2009 roku krążek “Golec uOrkiestra 5”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Golec Fabryka. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich piąty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Najbliższy koncert muzyków odbędzie się w 6 marca 2020 w Zakopanem, a kolejny 14 marca w Katowicach.
źródło: allaboutmusic.pl, eska.pl, zywiecinfo.pl, natemat.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Golec uOrkiestra

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu

Przypadku nie ma w tym, że coś się dzieje
Choć nie za dobrze jest, gdy znikąd pada strzał
Gdy znikąd pada strzał
Narzekasz na ten wiatr, co w oczy wieje
Czy podziękujesz mu, gdy w plecy będzie wiał
Gdy w plecy będzie wiał
Nowe życie się zaczyna
Dzisiaj jego pierwszy dzień
Nie gaś ducha
Gdy w sercu zawierucha
Poddać się nie sztuka
Nie gaś ducha
Gdy piachem w oczy dmucha
Znajdziesz czego szukasz
Oooooooo
Znajdziesz czego szukasz
Oooooooo
Tylko nie gaś ducha
Życiowy zakręt gdy rzuci w pobocze
To może po to byś popatrzył czasem wstecz
Popatrzył czasem wstecz
Narzekasz na ten deszcz, co cię przemoczy
Czy podziękujesz mu, gdy suszę zgoni precz
Gdy suszę zgoni precz
Tylko po to się przegrywa
By zwycięstwa poznać smak
Nie gaś ducha
Gdy w sercu zawierucha
Poddać się nie sztuka
Nie gaś ducha
Gdy piachem w oczy dmucha
Znajdziesz czego szukasz
Oooooooo
Znajdziesz czego szukasz
Oooooooo
Tylko nie gaś ducha
Nie gaś ducha
Gdy w sercu zawierucha
Poddać się nie sztuka
Nie gaś ducha
Gdy piachem w oczy dmucha
Znajdziesz czego szukasz
Oooooooo
Znajdziesz czego szukasz
Oooooooo
Tylko nie gaś ducha
Tylko nie gaś ducha

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 47 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *