Golec uOrkiestra, Gromee – Górą Ty ft. Bedoes

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiego zespołu Golec uOrkiestra oraz polskiego producenta muzycznego i DJ-a Gromee’a zatytułowany “Górą Ty” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Bedoesa). Najnowsza kooperacja zaowocowała autorską kompozycją, która jest niebanalnym połączeniem trzech muzycznych języków. Pod czujnym producenckim okiem Gromee’ego, góralskie wtręty skrzypcowe zostały połączone z dance’owym beatem, hip-hopowym trapem oraz intrygującymi wokalami Łukasza Golca i Bedoesa. Do podjęcia współpracy z pewnością przyczynił się tekst kawałka zachęcający do porzucenia tego co dzieli i poszukiwania tego co łączy. Singiel jest energetyczny, motywacyjny i pozytywny. Numer ma za zadanie zmotywować i zachęcić do działania. Materiał jest zapowiedzią najnowszego projektu Golec uOrkiestry „Symfonika & Etnika”, którego premiera odbędzie się 23.08 2019 r. w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.


Utwór powstał z miłości do muzyki. bez analiz i głębszych wywodów. Muzyka jest jedna i to ludzie ją podzielili trochę. Właśnie z tego powodu tak jak w tekście Górą Ty „zejdźmy się z wielu miejsc” my się zeszliśmy w studiu. 3 różne muzyczne światy spotkały się w studiu i jest utwór – powiedział Gromee.

Nutka chwilę po premierze zebrała mnóstwo dobrych opinii. Dodajmy, że to nie pierwsze kolabo Golców i Bedoesa. W listopadzie zeszłego roku wypuścili wspólną kompozycje “Janosik” (wraz z Kubi Producentem), która do tej pory zanotowała 27 mln wyświetleń na YouTube.
Gatunki nowej piosenki to dance, folk i rap. Autorami tekstu są Michał Zabłocki i Borys Przybylski, natomiast kompozytorami Rafał Rozmus, Łukasz Golec, Kamil Łanka oraz Andrzej Gromala.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 29 maja 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 8 068 190 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Jacek Kościuszko. Zdjęcia nakręcili Michał Jaskulski i Jacek Kościuszko. Klip okupował przez pewien czas pierwsze miejsce karty “Na czasie” polskiego YouTube’a. W jeden dzień internauci nabili niemal pół miliona wyświetleń.
Golec uOrkiestra to najpopularniejsza polska grupa łącząca w swojej twórczości pop oraz elementy tradycyjnej muzyki góralskiej. Założycielami i liderami zespołu są bliźniacy Paweł (puzon, choć zaczynał od perkusji) i Łukasz Golcowie (trąbka). Formacja ma na swoim koncie wiele zagranicznych koncertów. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 29 maja 2009 roku krążek “Golec uOrkiestra 5”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Golec Fabryka. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich piąty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Najbliższa impreza, na której wystąpią muzycy odbędzie się 14-07-2019 r na wydarzeniu pn. Dni Gminy Leżajsk w miejscowości Piskorowice (Podkarpackie), a kolejna 14-10-2019 na wydarzeniu pn. GOLEC UORKIESTRA – największe przeboje w Toruniu w miejscowości Toruń (Kujawsko-pomorskie).
Gromee od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju. W 2017 roku za swoje dokonania podczas ESKA Music Awards został nagrodzony statuetką i statusem najlepszego Producenta Muzycznego i DJ-a w kraju. Producent jest znany z tego, że do współpracy zaprasza zagranicznych artystów. Krakowianin w maju 2018 wraz ze szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji z utworem „Light me up”. Kawałek cieszy się dużą popularnością na Youtube i ma już 19,7 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że w zeszłym roku ukazał się debiutancki studyjny krążek 40-latka “Chapter One”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym.
Bedoes, właściwie Borys Przybylski (ur. 21 kwietnia 1998 w Bydgoszczy) – polski raper i autor tekstów, członek zespołu 2115 Gang. Muzyk należy do wytwórni SBM Label, i współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Solar, Białas, Taco Hemingway, Young Multi czy Quebonafide. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer „05:05” (prod. Kubi Producent), który ma już 43 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 30 listopada 2018 roku krążek “Kwiat polskiej młodzieży”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej SB Mafijja. Album jest utrzymany w gatunkach hip hop oraz trap. Płyta zawiera 16 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Najbliższy koncert wykonawcy odbędzie się 16-08-2019 w miejscowości Sopot (Pomorskie), a kolejna impreza z jego udziałem odbędzie się 24-08-2019 na wydarzeniu pn. Fest Festival – dzień drugi w miejscowości Chorzów (Śląskie).
źródło: golec.pl, eska.pl, natemat.pl, kultura.onet.pl, rmf.fm, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Golec uOrkiestra

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu

[intro]
Górą ty, górą ja
Górą ty, górą ja
[1 zwrotka]
Pójdź po rozum raz
To co dzieli nas
Rzuć gdzie bądź
I pewnego dnia
W to, co łączyć ma
Też się włącz
Nie walcz bez końca tak
Sensu tej wojnie brak
Zakop niczym topór swą zaciekłą złość
Roztrąbimy to, niech dołączy, kto ma już dość
[Ref.]
Górą ty, górą ja
Zejdą się szczyty dwa
Jeden duch w ciałach dwóch niech gra
Górą ty, górą on
Głosy dwa, jeden ton
Zejdźmy się z wielu miejsc i stron
[Przerywnik]
[2 zwrotka]
Nie ociągaj się
Nie śpij całe dnie
Zbudź się już
Twój wspaniały świat
Jest od wielu lat
Już tuż tuż
Gadaj po pierwsze mniej
Słuchać drugiego chciej
Staraj się zrozumieć o co mu „come on”
Nie upieraj się, pod uwagę weź inny plan
[Ref.]
Górą ty, górą ja
Zejdą się szczyty dwa
Jeden duch w ciałach dwóch niech gra
Górą ty, górą on
Głosy dwa, jeden ton
Zejdźmy się z wielu miejsc i stron
[Przerywnik]
[Bedoes:]
Górą ty, górą ja
Górą my, górą gang
Jakbym nie miał gustu, to bym się nie lubił
Więc to mnie nie dziwi, że nie lubią nas
Jadę nocą, wciskam mocno gaz
Problemy już nie obchodzą nas
Wiemy dobrze jak smakuje beton
Jeśli mi nie wierzysz, spójrz na moją twarz
Pot, krew i łzy na mnie
Nie chciałem być na dnie
Cały gang, cały blok na górze
Cały gang może żyć jak chce
Moi ludzie mieli pałki, a nie byli w orkiestrze
Miałem nie być nigdzie, a spójrz gdzie dzisiaj jestem
Ty-Ty-Ty też możesz
[Ref.]
Górą ty, górą ja
Zejdą się szczyty dwa
Jeden duch w ciałach dwóch niech gra
Górą ty, górą on
Głosy dwa, jeden ton
Zejdźmy się z wielu miejsc i stron
Górą ty, górą ja
Górą ty, górą ja
Górą ty, górą ja
Górą ty, górą ja

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 80 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *