Gibbs – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Gibbsa to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego producenta Gibbsa, polskiego rapera Kacpera HTA oraz formacji Fonos zatytułowana “Chłód”. Kawałek znalazł się na krążku Gibbsa zatytułowanym ‘Dopehouse Mixtape’, który ukazał się 26 sierpnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Dope House. Płyta zawiera 18 numerów i jest utrzymana w gatunku Hip-hop/rap[źródło]Wikipedia, empik.com.

“[…] A że przed solówką zrobiłem 9 albumów z innymi artystami, naturalnym następstwem jest właśnie DOPEHOUSE MIXTAPE – płyta, którą zrobiłem z kolegami, bliższymi lub dalszymi, z tymi z którymi już miałem okazje zrobić dużo muzyki, lub z tymi z którymi od zawsze chciałem zrobić więcej, niż dotychczas. Więc jeżeli ostatnie kilka lat śledziliście moje poczynania w różnych kolaboracjach, nie powinniście być zawiedzeni. DOPEHOUSE istnieje już od 2017 roku, ta płyta będzie również doskonale pokazywać, jakie brzmienie chcemy kreować na przyszłe lata i co tak naprawdę lubimy w tym wszystkim” – czytamy pod jednym z klipów Gibbsa na YT.

“Sama płyta, choć przeze mnie w sporej części tej recenzji krytykowana, jest po prostu solidnym wydawnictwem, które bez większych problemów przyciągnęła całkiem sporą grupę słuchaczy. Ja natomiast od takiego zacnego składu artystów oczekuje czegoś więcej. Nie tworzenia takich utworów jakich chcą słuchacze, a takich które będę dla wszystkich rozwijające oraz będą wprowadzać nowe elementy do rodzimej muzyki. Album do odhaczenia lecz i warty posłuchania” – czytamy w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl, pod którą podpisał się Mateusz Kiejnig.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są: Kacper HTA, GMB, Felipe FNS oraz ​Gibbs. Za muzykę odpowiadał Gibbs.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 30 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 773 885 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 15 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Gibbsa pt. “Piękny świat” (nagranego wraz z Kiełasem), który na YouTube ma już 41 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Piękny świat” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 22, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. W zestawieniu Spotify najczęściej słuchanych kawałków lata 2022 w Polsce “Piękny świat” zajął 15 miejsce. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty[źródło]YouTube, bestsellery.zpav.pl.

W artykule opublikowanym w serwisie popkiller.pl w dniu 2022-10-02 czytamy: Gibbs zajął pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych polskich artystów w serwisie YouTube. Tylko w ubiegłym tygodniu muzyk wygenerował blisko 10 000 000 wyświetleń, a od 98 tygodni utrzymuje się na liście top 100 serwisu. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “ztb” i “Piękny Świat”. Pierwszej, nagranej z favstem, możecie posłuchać na tej stronie, a drugiej, nagranej z Kiełasem, na tej.

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 26-11-2022 w miejscowości Ostrów Wielkopolski, a kolejny 27-11-2022 w miejscowości Włocławek.

Kacper Orlikowski (ur. 10 października 1986 w Rybniku), znany również jako Kacper HTA – polski raper. Członek zespołów Hipotonia WIWP i Nie Dla Wszystkich, a także kolektywów Ciemna Strefa, WIWP i Załoga. Były członek zespołu Ganja Mafia. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Iluzja” (nagranego wraz z Gibbsem), który ma już 24 mln wyświetleń. 4 czerwca 2021 roku ukazał się jego krążek ‘Red Pill’.

źródło: empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, | bestsellery.zpav.pl, popkiller.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. (Po)ciąg dalszy nastąpi
2. 200%
3. Abrakadabra
4. Budzę się w snach feat. Kukon
5. Cień przypadku
6. Cinema City
7. Joan Miro
8. Kompas
9. Lepsza strona słońca
10. Chłód (Kacper HTA x Fonos x Gibbs)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Gibbs, właściwie Mateusz Przybylski (ur. 24 października 1995 w Kłobucku) – polski piosenkarz i producent muzyczny. Członek zespołu FONOS oraz jeden z założycieli studia oraz ekipy DOPEHOUSE. Gatunek jego muzyki to hip-hop.

Jego debiutancka solowa płyta zatytułowana ‘Czarno na białym’ ukazała się 30 września 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Dope House i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 12 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek w całości został wyprodukowany i napisany przez Gibbsa. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Jak wiecie, na swoim solowym albumie nie miałem żadnych gości – to nie dlatego, że nie lubię kolaboracji – po prostu musiałem sobie udowodnić że jestem w stanie zrobić cały album sam. Jakoś to wyszło, ktoś tam słucha, zadowolony jestem” – czytamy o płycie ‘Czarno na białym’ pod jednym z klipów Gibbsa na YT.

“Trzeba przyznać, że materiał jest bardzo spójny. Tak naprawdę większość utworów mogłoby być singlami bo są na podobnym poziomie. Tym wydawnictwem Gibbs potwierdził swoją wysoką pozycję na rynku, którą konsekwentnie budował z roku na rok” – czytamy w recenzji krążka w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl. Płyta otrzymała ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, discogs.com, empik.com, olis.onyx.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, youtube.com

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 72 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)