Feel – nowa piosenka

feelTytuł nowej piosenki Feel to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Feel

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Feel zatytułowany “Bezpieczny ląd”. Singiel jest zapowiedzią nowego krążka grupy, do wydania którego formacja się przygotowuje.


“Bezpieczny ląd opowiada o naszych prawdziwych potrzebach bliskości drugiego człowieka. Dojrzałe opowiadanie ubrane w popową piosenkę okraszone brzmieniem Gromee’ego” – powiedział o kawałku Piotr Kupicha.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Katarzyna Jamroz oraz Piotr Kupicha, natomiast kompozytorami są Piotr Brzychcy, Piotr Kupicha i Andrzej Gromala.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 28 lutego 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 89 763 wyświetleń na YT. Wideoklip nakręciło WOW Pictures. Na planie pojawił się Piotr Brzychcy, który prywatnie jest przyjacielem Piotra Kupichy. Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Gotowi na wszystko” (nagranego wraz z Lanberry), który na Youtube ma już 17 milionów wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Gotowi na wszystko” pokrył się złotem, przy czym duet z Piotrem Kupichą był także najczęściej odtwarzanym kawałkiem w radiostacjach w pierwszym półroczu 2018 roku. Nutka promowała film “Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się 5 stycznia 2018 roku.
Warto dodać, że Feel został założony w Katowicach w 2005 roku przez wokalistę Piotra Kupichę. W latach 2005 – 2010 utwory tej kapeli nie znikały z pierwszych miejsc list przebojów. W tym okresie grupa zgarnęła wiele nagród w takich plebiscytach jak Telekamery, Eska Music Awards, Superjedynki i Sopot Festiwal. W przyszłym roku (2021) formacja będzie świętowała 15-lecie istnienia. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię zespołu zamyka wydany 18 października 2011 roku krążek “Feel 3”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland. Album jest utrzymany w gatunkach pop oraz pop rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich 3 album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo zadebiutowało na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.
źródło: se.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, radiowawa.pl, muzyka.dziennik.pl, muzyka.interia.pl, buzz.gazeta.pl, Wikipedia, i inne

Tekst numeru

Każdy dzień, każda noc
Pochłaniają myśli nas
Jesteś Ty, jestem ja
Jak to długo będzie trwać?
Są dni, gdy nie jesteśmy blisko siebie
I noce, w których czai się ten strach
I nawet gdy mnie boli świat
I w jeden dzień dodaje lat
Dotykam znów Twoich rąk
Jak mapy na bezpieczny ląd
I nawet gdy-by upadł świat
Rozdzielił nas i dodał lat
Odnajdę Cię, zabiorę stąd
Przy Tobie jest bezpieczny ląd
Długa noc, krótki dzień
I znów nie mogę wstać
Jesteś Ty, jestem ja
Chcemy tak zatrzymać czas
Są dni, gdy nie jesteśmy blisko siebie
I noce, w których czai się ten strach
I nawet gdy mnie boli świat
I w jeden dzień dodaje lat
Dotykam znów Twoich rąk
Jak mapy na bezpieczny ląd
I nawet gdy mnie boli świat
I w jeden dzień dodaje lat
Dotykam znów Twoich rąk
Jak mapy na bezpieczny ląd
I nawet gdy-by upadł świat
Rozdzielił nas i dodał lat
Odnajdę Cię, zabiorę stąd
Przy Tobie jest bezpieczny ląd

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[7]
RMF
[8]
SLiP
[9]
2007 „A gdy jest już ciemno” 1 2
„No pokaż na co cię stać” 1 1 3
2008 „W ciemną noc”
„Jak anioła głos” 1 1 9
„Pokonaj siebie” (gościnnie: Iwona Węgrowska) 5 1 19
„W odpowiedzi na Twój list” 1
„Gdy Wigilia jest” (gościnnie: Patrycja Kosiarkiewicz i ekipa Wstawaj szkoda dnia) 1
2009 „Pokaż mi niebo” 2
„No kochaj mnie”
„Urodziny”
2010 „Jeśli czegoś pragniesz”
„Weekend” 2
2011 „Cały ten świat” 1
„Jak nie to nie” 3
2012 „Zwycięstwa smak” 2
2014 „Lepiej być podobnym do nikogo”
2015 „Twoje włosy rozwiał wiatr” 3 47
2016 „Swoje szczęście znam” 11 3
„Zostań ze mną” 12 2 27
2017 „Gotowi na wszystko” (oraz Lanberry) 1 1 16
2018 „Jak na imię masz” 17 2 38
2020 „Bezpieczny ląd”
„–” pozycja nie była notowana.

Feel – polski zespół popowy założony w Katowicach w 2005 roku przez wokalistę Piotra Kupichę. Początkowo nazywany grupą Q2, później Q3, liczba wzrosła w zależności od tego, ilu muzyków grało w zespole. Grupa zdobyła wiele nagród muzycznych, w tym Fryderyki, Telekamery, Superjedynki oraz nagrody na Eska Music Awards. Pod koniec maja 2007 w katowickim klubie Dekadencja grupa nakręciła teledysk do pierwszego singla “A gdy jest już ciemno”. Do tej pory ich największym sukcesem jest zdobycie nagrody Bursztynowego Słowika oraz nagrody People’s Choice podczas Sopockiego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2007 z gwiazdami popowymi, takimi jak Emmanuel Moire, Sophie Ellis-Bextor, Monrose, The Cloud Room, Thierry Amiel i September. Po festiwalu uznano, że utwór “Kiedy jest już ciemno” może być plagiatem piosenki “Coming Around Again” Carly Simon. Plotki te jednak nie zostały potwierdzone. Grupa cieszy się ogromną popularnością w Polsce, ich single wydane do tej pory osiągnęły ogromny sukces, ku zdziwieniu wielu niezależnych krytyków muzycznych. Zespół wydał cover piosenki z 1993 roku The Beloved, “Sweet Harmony”. Obecny skład formacji stanowią cztery osoby. Aktualnie wokalistą grupy jest Piotr Kupicha. Gatunki ich muzyki to pop i rock. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Feel” ukazała się 26 października 2007 roku nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland i jest utrzymana w gatunkach pop oraz pop rock. Standardowa edycja albumu zawiera 11 piosenek. Nagrania dotarły do 1. miejsca listy OLiS. Dzięki singlowi “A gdy jest już ciemno” z tego krążka, grupa zdobyła Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności na Sopot Festival 2007. Materiał pokrył się diamentem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz de.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 443 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *