Ewa Farna – nowa piosenka

Ewa FarnaTytuł nowej piosenki Ewy Farny to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Ewy

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polsko-czeskiej piosenkarki Ewy Farny oraz polskiego piosenkarza i rapera Smolastego zatytułowany “Pełnia”. To pierwsza współpraca obu muzyków. Spotkanie artystów reprezentujących dwa zupełnie różne muzyczne światy, zaowocowało energetyczną nutką. Smolasty to drugi raper, z którym Ewa miała przyjemność współpracować. Pierwszym był KaeN. W 2017 roku właśnie z nim nagrała singiel „Echo”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nowy singiel był zapowiedzią drugiego studyjnego albumu Smolastego o tym samym tytule, który ukazał się 15 maja 2020 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album zawiera 12 numerów.
O wydawnictwie raper mówi następująco:


“‘Pełnia’ to podróż ku odnalezieniu samego siebie. Mój nowy album to zbiór pisanych po zmroku utworów, oddających chęć życia pełnią i czerpania z niego tego co najlepsze.”

“Każda PEŁNIA ma swoje fazy, tak jak kariera muzyka – nowa płyta Smolastego jest Jego PEŁNIĄ, artystycznym dopełnieniem i milowym krokiem w karierze. To na tę płytę dograli się starannie dobrani goście, którzy nadają jej dodatkowego ‘smaku'” – czytamy.

Tymi gośćmi obok Ewy Farnej są: Białas, Tymek, Sarius, Nostalg1a, Mr. Polska, Robert Gawliński i Marcelina Szlachcic. Od 15 maja materiał dostępny jest w sklepach na terenie całego kraju oraz we wszystkich serwisach streamingowych.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Ewa Farna oraz Norbert Smoliński, natomiast kompozytorami są Michał Nosowicz i Jonatan Chmielewski.

„Mega się cieszę, że Smolasty zaprosił mnie do współpracy, bo od razu wkręciłam się w ten numer. Na współpracę decyduję się zawsze dopiero na podstawie piosenki, konkretu, więc słysząc to byłam podekscytowana, że Smolasty pomyślał akurat o matce na rodzicielskim. Mam nadzieje, że moim fanom wpadnie w ucho tak jak mi – ja nie mogę się jej pozbyć od tygodnia” – powiedziała o współpracy Ewa.

„Ostatnio zdałem sobie sprawę, że jeszcze nigdy nie miałem okazji zrobić duetu z wokalistką. Myśląc o ‘Pełni’ aż się o to prosiło. Zastanawiałem się kto idealnie wpasuje się do tego klimatu i od razu do głowy przyszedł mi ‘pazur’ w głosie Ewy, która co prawda ostatnio z wiadomych względów zrobiła sobie przerwę, ale tym bardziej cieszy mnie fakt, że skorzystała z mojego zaproszenia” – powiedział Smolasty.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 10 stycznia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 637 015 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Olga Czyżykiewicz. Za zdjęcia odpowiadał Tomasz Gajewski. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniej artystki pt. „Wszystko albo nic”, który na Youtube ma już 27 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „Wszystko albo nic” promował polsko-czesko-słowacką komedię o tym samym tytule. Singiel zyskał status podwójnej platyny. W plebiscycie Przebój roku 2017 RMF FM nutka zajęła 19 miejsce. Numer zajął też 10 miejsce na polskiej liście Airplay Top oraz 2 miejsce na polskiej liście Airplay Nowości.
Ewa Farna to jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek. Artystka już od wielu lat jest obecna na polskiej scenie, debiutując jako dziecko, a potem dorastając na oczach swoich fanów. Ewa ma dziś w swoim dorobku 9 albumów studyjnych, kilkadziesiąt nagród, wiele platynowych przebojów. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię artystki zamyka wydany 6 listopada 2015 roku krążek “Inna”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Album jest utrzymany w gatunku pop-rock i zawiera 13 numerów. Album zadebiutował na 7. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS.
Smolasty, właściwie Norbert Smoliński (ur. 27 sierpnia 1995 roku w Warszawie) – polski piosenkarz , producent muzyczny i raper tworzący muzykę z pogranicza R&B , popu i rapu. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in.: Kaz Bałagane, Otsochodzi, Białas, MIYO, Robert Gawliński, Malik Montana, ReTo, Chada, PlanBe, Young Multi, Mr.Polska czy Frosti Regge. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Uzależniony” (feat. Otsochodzi), który ma już 46 mln wyświetleń.
źródło: telemagazyn.pl, empik.com, muzyka.interia.pl, eska.pl, allaboutmusic.pl, obcas.pl, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania

[Intro: Ewa Farna]
Nie wiem nic na pewno
Miałam być na serio
Jesteś jak pełnia
Jesteś jak pełnia
[Zwrotka 1: Smolasty]
Jestem na fali mimo przepowiedni
Po nowej damie znowu badam sejfy
Pamiętam czasy, jak byliśmy pewni
Jak byliśmy wierni, sobie nieśmiertelni
Wszyscy moi wrogowie zapadli w sen
Wszystkie moje byłe chcą dorwać mnie
Nowe plotki, skaczę przez nie jak przez płotki
Top modelka mówi mi, że jestem słodki
I pyta mnie o jakiś “friendzone”
Ja nawet nie wiem co to jest, joł
Chodź, pokaż, że ci piekło
Pokaż, że ci fake love
[Refren: Smolasty]
Nie wiem nic na pewno, na pewno nie wiem nic
Miałaś być na serio, został tylko błysk
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Nie wiem nic na pewno, na pewno nie wiem nic
Miałaś być tu ze mną, został tylko błysk
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Żyliśmy do pełna, dziś nie mamy nic, ej
[Zwrotka 2: Ewa arna]
Powiedz co czujesz, gdy siedzisz znów sam
W pustym hotelu, gdzie świeci 5 gwiazd
I nawet jak ujrzysz ich tysiąc i tak
Nie zagoisz tych ran
Mogłam tu dla ciebie nawet sięgać dna
Robić rzeczy, których nie widziałeś sam
Zrezygnować z siebie, żeby dać ci czas
Ty myślisz znów o mnie, ja nie dam ci spać
Wiem, wiem, stoisz w blasku pełni
Wiem, wiem, byliśmy nieśmiertelni
Wiem, wiem, nie wyciągnąłeś lekcji
Może z następną się spełni
[Refren: Smolasty & Ewa Farna]
Nie wiem nic na pewno, na pewno nie wiem nic
Miałaś być na serio, został tylko błysk
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Nie wiem nic na pewno, na pewno nie wiem nic
Miałaś być tu ze mną, został tylko błysk
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Żyliśmy do pełna, dziś nie mamy nic, ej
[Bridge: Smolasty]
Co noc, co noc ty nie dajesz mi spać
Znowu ślepnę od gwiazd
Co noc, co noc ty nie dajesz mi spać
Znowu ślepnę od… gwiazd
[Refren: Smolasty & Ewa Farna]
Nie wiem nic na pewno, na pewno nie wiem nic
Miałaś być na serio, został tylko błysk
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Nie wiem nic na pewno, na pewno nie wiem nic
Miałaś być tu ze mną, został tylko błysk
Jesteś jak pełnia, bo nie dajesz śnić
Żyliśmy do pełna, dziś nie mamy nic, ej

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[13]
POL
(airplay
nowości)

[14]
POL
(airplay
TV)

[15]
2006 „Měls mě vůbec rád”
„Zapadlej krám”
2007 „Ticho”
„La la laj”
„Jaký to je”
„Tam gdzie nie ma dróg”
2008 „Oto ja”
(oraz Kuba Molęda)
„Boží mlejny melou”
2009 „Cicho”
„Dmuchawce, latawce, wiatr”
„Toužím”
„Ty jsi král”
2010 „La la laj” (wersja polskojęzyczna) 2
„Maska”
„Stejný cíl mám dál”
(oraz Jan Bendig)
„Nie zmieniajmy nic”
(oraz Kuba Molęda)
„Ewakuacja” 1 3 1
2011 „Bez łez” 2 1
„Nie przegap” 3 1 1
„Sama sobě”
2013 „Znak” 3 1
„Ulubiona rzecz” 3
2014 „Leporelo”
„Tajna misja” 9 3
„Z nálezů a krás”
2015 „Rutyna”
„Vino je grunt”
(gościnnie: František Segrado)
„Tu” 17 2
2016 „Na ostří nože”
„Na ostrzu” 3 1
„Všechno nebo nic” 42 2
2017 „Wszystko albo nic” 10 2
„Bumerang” (wersja polskojęzyczna) 7 1
„Bumerang” (wersja czeskojęzyczna)
„Vánoce na míru”
2018 „Interakcja” 26 1
„Málo se známe”
2020 „Pełnia”
(oraz Smolasty)
„–” singel nie był notowany lub nie został wydany w danym kraju.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Echo” u boku KaeNa.
Ewa Farna (ur. 12 sierpnia 1993 w Trzyńcu) – polska piosenkarka pop-rockowa, autorka tekstów i kompozytorka pochodząca z Zaolzia. W domu mówi gwarą cieszyńską, a śpiewa w języku czeskim i polskim. Mieszka w Wędryni, w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, chociaż ma też mieszkania w Warszawie i Pradze. Uważa się za Polkę. Od dziecka związana jest z muzyką, brała aktywny udział w konkursach i przeglądach piosenek. Farna urodziła się w polskiej rodzinie zamieszkałej w wiosce Vendryně koło Třinec, w Czechach. Uczęszczała do Polskiej Szkoły Podstawowej w Vendryně, szkoły artystycznej przez pięć lat i Polskiego Gimnazjum w Český Těšín. Uczestniczyła w szkole tańca i nauczyła się grać na pianinie. Farna po raz pierwszy zwróciła uwagę po wygraniu lokalnych konkursów talentów zarówno w Czechach, jak i w Polsce w 2004 i 2005. Po odkryciu przez producenta Leška Wronki, wydała swój debiutancki album. Po tym nastąpiło zwycięstwo Objev roku (“Objawienie Roku”) w 2006 r. słynną nagrodą Český slavík. Drugi album Ticho osiągnął drugie miejsce w Czechach. Po tournee, koncert DVD Blíž ke hvězdám stał się najlepiej sprzedającym się DVD z 2008 roku w Czechach. Na początku 2009 roku ukazała się polska wersja drugiego albumu wydana jako Cicho. W 2010 roku Ewa znalazła się w jednym z odcinków serialu “Hela w opalach”. Gatunki jej muzyki to pop rock, pop, rock, teen pop, punk pop, indie rock i rock alternatywny. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Měls mě vůbec rád” ukazała się 6 listopada 2006 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Group i jest utrzymana w gatunku pop rock. Album zawiera 12 piosenek i pokrył się platyną. Na stronie old.exposilesia.pl czytamy, że krążek okazał się hitem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 78 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.