Enej – nowa piosenka

enejTytuł nowej piosenki zespołu Enej to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Enej

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej grupy Enej zatytułowana “Samoloty”. Zespół w ten sposób świętuje 10. rocznicę wygranej w programie Must Be the Music[źródło]https://open.fm/muzyka/enej-samoloty-czy-ich-nowa-piosenka-to-pierwszy-hit-wakacji-2021-6631061207923552a. Singiel był zapowiedzią nowego krążka zespołu zatytułowanego “Idealny sen”, który ukazał się 7 maja 2021 roku nakładem wytwórni płytowej My Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach folk, ska, folk rock oraz punk rock i zawiera 16 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 11. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Jest to album kompilacyjny.

“Jest pełnym wdzięku i smaku podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu, zawiera wszystkie najważniejsze piosenki bijące do tej pory rekordy popularności na antenach rozgłośni radiowych i w serwisach internetowych. Czujne ucho każdego wiernego fana zauważy jednak z pewnością fakt, iż każda piosenka zaaranżowana i zagrana została na nowo, by podkreślić długą drogę, jaką przeszli muzycy” napisał o materiale serwis empik.com.[źródło]https://www.empik.com/idealny-sen-enej,p1269142874,muzyka-p

Dodajmy, że poza znanymi już kawałkami do listy nutek na krążku dołączyło kilka zupełnie nowych numerów.

“Podchodząc do przesłuchania krążka miałem przeczucie, że będzie to coś dobrego i nie myliłem się. Właśnie tak powinny brzmieć w moim odczuciu albumy podsumowujące pewien etap w karierze zespołu, czy to artysty solowego” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl[źródło]https://allaboutmusic.pl/enej-idealny-sen-2021-recenzja-sebastiana-torbicza/.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]http://www.muzyka.t-mobile.pl/main/utwor.htm?pid=6427423. Autorem tekstu jest Mirosław “Mynio” Ortyński, natomiast kompozytorami są Piotr “Lolek” Sołoducha oraz Mirosław “Mynio” Ortyński.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 20 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 852 456 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Piotr Kosterkiewicz, który również odpowiadał za zdjęcia. W teledysku oprócz formacji wystąpili również Monika Raducha i Jakub “Czaplay” Czaplejewicz.

W opisie pod wideo napisano:

“Kwiecień 2021 roku, mimo dającego się jeszcze wyczuć w powietrzu oddechu zimy, zespołowi Enej zdecydowanie pachnie już prawdziwą muzyczną wiosną, bowiem właśnie w tym miesiącu światło dzienne ujrzy najnowszy singiel grupy – “Samoloty”. “Samoloty” to wyjątkowa, charakteryzująca się nowoczesnym, dopracowanym brzmieniem kompozycja, połączenie tradycyjnego, znanego publiczności stylu z trendami płynącymi szeroką rzeką z całego świata. Swoim najnowszym singlem Enej przekonuje, że nie przestaje się rozwijać, tym razem sięga po znakomicie zaaranżowane minimalistyczne melodie, które mimo pozornej prostoty przenikają dogłębnie już przy pierwszym odsłuchu, a znając charakter zespołu nie można oczywiście zapomnieć, że całość ma niezwykle pogodny charakter. Wyjątkowość piosenki “Samoloty” polega rownież na jej znaczeniu w historii zespołu, jest to bowiem pierwszy singiel zapowiadający nową, planowaną na maj 2021 roku płytę “Idealny sen” zawierającą największe dotychczasowe przeboje oraz zupełnie nowe piosenki. Nikogo nie dziwi zatem fakt, że mimo wyjątkowo niesprzyjających okoliczności, wiosna 2021 roku należy do zespołu Enej, może to właśnie “Samoloty” będą, tak potrzebnym nam wszystkim, zastrzykiem optymizmu.”

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od zespołu Letni:

“Sztos ❤ Po pierwsze dobrze, że wypuściliście nowy numer, a po drugie dobrze, że nie spadliście z dachu nagrywając klip! Pozdrawiamy!!” – Letni.

Komentarz pod wideo dodała też grupa Enej:

“Cześć! Dziękujemy za Wasze komentarze! Czekamy na więcej 🙂 Mamy nadzieję, że ten numer przypadnie Wam do gustu i będzie Wam towarzyszył podczas zbliżającego się lata. Jeśli macie ochotę mieć ten numer na płycie, no to wiecie gdzie się kierować 😉 Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za Waszą obecność! :*”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. „Kamień z napisem Love”, który na Youtube ma już 68 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Kamień z napisem Love” bił rekordy popularności w stacjach radiowych[źródło]suwalki24.pl. Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 7[źródło]Wikipedia. Teledysk do tego kawałka otrzymał Yacha Internautów na gali 24. Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film 2015[źródło]jazzsoul.pl.

Enej to jedna z najpopularniejszych grup polskiej sceny muzycznej ostatnich lat[źródło]https://www.radiozet.pl/Muzyka/Enej-Samoloty-premiera-nowego-singla-w-Radiu-ZET. Przełomowym okazał się rok 2005, kiedy w formacji pojawiła się nowa twarz – Mirosław „Mynio” Ortyński, który to wraz z Piotrem „Lolkiem” Sołoduchą stworzył niepowtarzalny duet zarówno sceniczny, jak i twórczy. Właściwą działalność kapela rozpoczęła w 2005 roku, zdobywając popularność dzięki występom na festiwalach. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 26 czerwca 2020 roku album “A skiela Wy?”. Najbliższy koncert formacji ma się odbyć 27-08-2021 w miejscowości Kielce[źródło]https://www.koncertomania.pl/enej/koncerty.

źródło: open.fm, empik.com, allaboutmusic.pl, muzyka.t-mobile.pl, | suwalki24.pl, jazzsoul.pl, radiozet.pl, festival.energylandia.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Samoloty”

podaj mi kod
proszę podaj mi kod
powiedz mi jak mam obudzić tę moc
powiedz ile mam do północy
tej nocy wracają samoloty

nie wiem, nie wiem
co się stało nam
chyba coś, chyba coś wygasło
chyba ktoś zablokował nas
a tylko ty, tylko ty znasz hasło

kiedyś byliśmy daleko stąd
kiedyś nam było tego mało
nowe miejsce to był nasz dom
ja teraz czekam kiedy wszystkie światła zgasną

podaj mi kod
proszę podaj mi kod
powiedz mi jak mam obudzić tę moc
powiedz ile mam do północy
tej nocy wracają samoloty
podaj mi kod
proszę podaj mi kod
powiedz mi jak mam obudzić tę noc
powiedz ile mam do północy
tej nocy wracają samoloty

kiedyś pływaliśmy cały czas
trochę pod wodą
a trochę w obłokach
wielkie fale zalewały nas
mijały dni, a my tak jak dzieci
byliśmy w niebie było nam okej
ale nie nie byliśmy święci
dalej nie wiem co się stało nam
bo tylko ty tylko ty znasz dobre hasło

podaj mi kod
proszę podaj mi kod
powiedz mi jak mam obudzić tę moc
powiedz ile mam do północy
tej nocy wracają samoloty
podaj mi kod
proszę podaj mi kod
powiedz mi jak mam obudzić tę moc
powiedz ile mam do północy
tej nocy wracają samoloty

kiedy w końcu stanie się ciemno
będę patrzył i patrzył na niebo
bo w końcu, dobrze to wiem
będziesz latać nade mną latać nade mną
dalej nie wiem nie wiem czego chciałaś
po prostu tak sobie odleciałaś
ale wiem ale wiem, że o północy
tej nocy wracają samoloty

podaj mi kod
proszę podaj mi kod
powiedz mi jak mam obudzić tę moc
powiedz ile mam do północy
tej nocy wracają samoloty

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[48]
RMF
[49]
Eska
[50]
2011 „Radio Hello” 1 1
2012 „Skrzydlate ręce”[57] 1 1
„Tak smakuje życie”[58] 1 1
2013 „Lili” 1 1 1
„Symetryczno-liryczna” 3 1 1
2014 „Zbudujemy dom” 3 1 1
2015 „Nie chcę spać” 12 1
„Kamień z napisem Love” 7 1 4
„Dzisiaj będę ja” 41
2016 „Może będzie lepiej” 16 1
2017 „Zagubiony” 13 1
2019 „Idealny sen” 15 3
2020 „Ostatni raz” 2 1 22
„Kare konie”
(oraz Zazula)
„A u Jawora”
„W moim ogródeczku”
„Grozi nam cud” 19 3
2021 „Samoloty”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpili również gościnnie w utworze „Wolę Ciebie wolność” u boku Donatana oraz RL9.

Enej – polski zespół muzyczny, założony w 2002 roku w Olsztynie. Enej, ze względu na korzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej. Nazwa zespołu pochodzi od imienia Eneasza – głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego – ukraińskiej trawestacji utworu Wergiliusza. Początkowo prace grupy były inspirowane ukraińską muzyką ludową. Od 2005 roku grupa zaczęła tworzyć swój własny styl, nowa muzyka i instrumenty pojawiły się w zespole. W 2006 roku zespół wziął udział w festiwalu Union of Rock Węgorzewo 2006, gdzie zdobył nagrodę dziennikarzy. 7 maja 2011 Enej wygrał program rozrywkowy Must Be the Music na kanale Polsat. W 2013 r. polski poseł Janusz Wojciechowski, wezwał grupę Enej do zmiany nazwy. Polityk uważa, że ​​jej muzycy chwalą imię jednego z przywódców UPA Petro Oliynyka. W grudniu 2014 roku zespół zaśpiewał piosenkę “Bilia Topoli”, poświęconą ukraińskim żołnierzom. Aktualny skład formacji stanowi osiem osób. Obecnie wokalistą grupy jest Piotr “Lolek” Sołoducha. Gatunki ich muzyki to muzyka alternatywna, rock, ska, folk, pop, folk rock, punk rock i punky reggae. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Ulice” ukazała się 17 listopada 2008 roku nakładem wytwórni płytowej Czemu Nie Records i jest utrzymana w gatunkach folk oraz ska. Album zawiera 15 piosenek plus jeden bonus. Wydawnictwo zadebiutowało na 21. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz uk.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 144 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *