Enej – nowa piosenka

enejTytuł nowej piosenki zespołu Enej to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Enej

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej grupy Enej oraz zespołu wokalnego Zuzula zatytułowany “Kare konie”. Singiel jest zapowiedzią nowego folkowego albumu Enej “A skiela Wy?” Początkowo artyści planowali, aby przedsprzedaż płyty ruszyła pod koniec marca 2020 roku, ale tak się nie stało. Zmiany terminu wynikły z obecnej sytuacji jaka panuje w Polsce i na Świecie.

– Uważamy, że w tej chwili nie jest na to czas i musimy chwilę poczekać. Jeśli tylko zobaczymy, że sytuacja w Polsce i na Świecie wraca do normy to ruszymy z pre-orderem i podamy Wam datę premiery płyty. Tymczasem siedźcie w domach, łapcie nowe dźwięki i piszcie, jak Wam się podoba! Pozdrawiamy gorąco! – napisał Enej w mediach społecznościowych.

Gatunek nowej piosenki to muzyka ludowa. Autor kawałka: słowa i muzyka – ludowe.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 24 marca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 356 288 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Piotr Smoleński, który również odpowiadał za zdjęcia. Teledysk został zarejestrowany na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

W opisie pod wideo napisano:

“‘Kare Konie’ to najnowsza piosenka zespołu ENEJ, która wraz z teledyskiem światło dzienne ujrzy 24 marca 2020 roku, będąc zapowiedzią wyjątkowego, niecodziennego projektu, jakim bez wątpienia będzie płyta “A skiela Wy?”. “Kare Konie” to (podobnie jak reszta materiału muzycznego na krążku) bezpośrednie odwołanie do polskiego folkloru, melodia i tekst zaczerpnięte są bowiem z ludowej tradycji Lubelszczyzny. ENEJ dodał jednak do tradycyjnego materiału muzycznego własną energię, świeże spojrzenie i niezwykłą, liryczną, wszechsłowiańską duszę, stworzył niezwykły muzyczny spektakl, który dosłownie nie pozwala oderwać się od głośników. Próżno szukać tutaj mocnych gitarowych riffów, gdyż aranżacja opiera się na akustycznym brzmieniu, śmiało można jednak oczekiwać charakterystycznego, rozpoznawalnego już brzmienia sekcji dętej i akordeonu. ENEJ sięga również odważnie po przeróżne gatunki i style muzyczne po raz kolejny udowadniając, że muzyczny eklektyzm w smacznym wydaniu zdecydowanie potrafi przynosić spektakularne efekty.
“Kare Konie” to niewątpliwa gratka dla melomanów oraz wielbicieli muzyki ludowej, jednak nie tylko oni odnajdą w piosence coś dla siebie, każda wrażliwa na piękno osoba bez wątpienia da się porwać lirycznemu obrazowi stworzonemu przez zespół ENEJ.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. „Kamień z napisem Love”, który na Youtube ma przeszło 63 milionów wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Kamień z napisem Love” bił rekordy popularności w stacjach radiowych., a teledysk do tego kawałka otrzymał Yacha Internautów na gali 24. Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film 2015.

Enej to polsko-ukraińska grupa rockowo-folkowa, założona w 2002 roku w Olsztynie. Przełomowym okazał się rok 2005, kiedy w formacji pojawiła się nowa twarz – Mirosław „Mynio” Ortyński, który to wraz z Piotrem „Lolkiem” Sołoduchą stworzył niepowtarzalny duet zarówno sceniczny, jak i twórczy. Właściwą działalność kapela rozpoczęła w 2005 roku, zdobywając popularność dzięki występom na festiwalach. Wyjątkową imprezą okazał się TOPtrendy Festiwal 2014, podczas którego formacja zajęła drugie miejsce wśród artystów sprzedających największą ilość płyt w Polsce. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 23 listopada 2018 roku krążek “Kolędy pod wspólnym niebem”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej My Music. Album jest utrzymany w gatunkach Folk, World. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich 5 album studyjny.
źródło: eska.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, mwmskansen.pl, festival.energylandia.pl, kultura.onet.pl, rmf.fm, suwalki24.pl, muzyka.interia.pl, jazzsoul.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst kompozycji

A gdzież moje kare konie?
A gdzież moje lejce?
Hej, na wschodzie zakochanie.
Na zachodzie serce.
Hej, na wschodzie zakochanie.
Na zachodzie serce.

Pochyliła się wisienka
Z rana do wieczora.
Czemu żeś ty miła moja
Smutna, niewesoła?
Czemu żeś ty miła moja
Smutna, niewesoła?

A gdzież moje kare konie?
A gdzież moje lejce?
A gdzież moja kochaneczka,
Ulubione serce?
A gdzież moja kochaneczka,
Ulubione serce?

W stajni konie, w stajni konie,
A w komorze lejce.
A gdzież moja kochaneczka,
Ulubione serce?
A gdzież moja kochaneczka,
Ulubione serce?

Już mi moja studzianeczka
Murawą zarosła.
Już mi moja kochaneczka
Za innego poszła.
Już mi moja kochaneczka
Za innego poszła.

Już mi moja studzianeczka
Piaskiem zawalona.
Już mi moja kochaneczka
W roczek ożeniona.
Już mi moja kochaneczka
W roczek ożeniona.

Pochyliła się wisienka
Z rana do wieczora.
A czegośty miła moja
smutna, niewesoła?
A czegośty miła moja
smutna, niewesoła?

Jestem smutna, niewesoła,
Bo pisać nie umiem.
Napisałabym do panów,
Co sama rozumiem.
Napisałabym do panów,
Co sama rozumiem.

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[45]
RMF
[46]
Eska
[47]
2011 „Radio Hello” 1 1
2012 „Skrzydlate ręce”[54] 1 1
„Tak smakuje życie”[55] 1 1
2013 „Lili” 1 1 1
„Symetryczno-liryczna” 3 1 1
2014 „Zbudujemy dom” 3 1 1
2015 „Nie chcę spać” 12 1
„Kamień z napisem Love” 7 1 4
„Dzisiaj będę ja” 41
2016 „Może będzie lepiej” 16 1
2017 „Wszystko takie proste”
„Zagubiony” 13 1
2019 „Idealny sen” 25 19
2020 „Ostatni raz” 15 3
„Kare konie”
(oraz Zazula)

Enej – polski zespół muzyczny, założony w 2002 roku w Olsztynie. Enej, ze względu na korzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej. Nazwa zespołu pochodzi od imienia Eneasza – głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego – ukraińskiej trawestacji utworu Wergiliusza. Początkowo prace grupy były inspirowane ukraińską muzyką ludową. Od 2005 roku grupa zaczęła tworzyć swój własny styl, nowa muzyka i instrumenty pojawiły się w zespole. W 2006 roku zespół wziął udział w festiwalu Union of Rock Węgorzewo 2006, gdzie zdobył nagrodę dziennikarzy. 7 maja 2011 Enej wygrał program rozrywkowy Must Be the Music na kanale Polsat. W 2013 r. polski poseł Janusz Wojciechowski, wezwał grupę Enej do zmiany nazwy. Polityk uważa, że ​​jej muzycy chwalą imię jednego z przywódców UPA Petro Oliynyka, który zginął w walce z oddziałem NKWD w 1946 roku. W grudniu 2014 roku zespół zaśpiewał piosenkę “Bilia Topoli”, poświęconą ukraińskim żołnierzom, którzy zginęli na Ukrainie. Aktualny skład formacji stanowi osiem osób. Obecnie wokalistą grupy jest Piotr “Lolek” Sołoducha. Gatunki ich muzyki to muzyka alternatywna, rock, ska, folk, pop, folk rock, punk rock i punky reggae. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Ulice” ukazała się 17 listopada 2008 roku nakładem wytwórni płytowej Czemu Nie Records i jest utrzymana w gatunkach folk i ska. Album zawiera 15 piosenek plus jeden bonus. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz uk.wikipedia.org

(Odwiedzono 1 684 razy, 3 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz