Elton John, Years & Years – It’s a Sin

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Eltona Johna oraz projektu Years & Years zatytułowana “It’s a Sin”. Singiel znalazł się na nowym krążku Brytyjczyka zatytułowanym “The Lockdown Sessions”, który ukazał się 22 października 2021 roku nakładem wytwórń płytowych EMI i Mercury. Płyta jest utrzymana w gatunku Pop i zawiera 16 numerów. Album został nagrany podczas pandemii COVID-19 po tym, jak Elton został zmuszony do przerwania trasy Farewell Yellow Brick Road z powodu pandemii. Materiał otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 10 recenzji, co wskazuje na „ogólnie przychylne recenzje”. Prestiżowa brytyjska e-gazeta The Independent przyznała wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 10, a na polskiej liście albumów (ZPAV) numer 19.


“Na wydawnictwo trafi 16 duetów z takimi gwiazdami jak Brandi Carlile, Charlie Puth, Dua Lipa, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years oraz Young Thug”. 10 z 16 utworów to kompozycje, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Nad produkcją materiału czuwał m.in. laureat Grammy Andrew Watt – czytamy o “The Lockdown Sessions” w serwisie empik.com.

“The Lockdown Sessions” to pełen energii (oraz autotune’a) i gęsty od hitów album – napisano w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl.

“The Lockdown Session” może być odbierany jako nierówny, ale chyba na tym właśnie polega cała jego istota i na dłuższą metę jego urok. Ta eklektyczność, chęć pokazania przez Eltona swojej umiejętności odnajdywania się w różnych gatunkach (no z różnym skutkiem) to jednak aspekt, który mocno wyróżnia ten album – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunek nowej piosenki to Synth-pop. Materiał napisali: Neil Tennant oraz Chris Lowe. Producentem jest Stuart Price (The Killers, Madonna, Scissor Sisters, Dua Lipa).

Kawałek to cover nutki “It’s a Sin”, którą w oryginale wykonuje grupa Pet Shop Boys. Wstępnie nagrane wykonanie numeru przez brytyjskich muzyków wyemitowano w ramach 2021 Brit Awards w dniu 11 maja 2021 r. Nowa wersja niemal natychmiast trafiła na platformy streamingowe.

Oryginalna kompozycja „It’s a Sin” to piosenka z drugiego albumu studyjnego duetu Pet Shop Boys, Actually (1987). Nutka napisana przez Chrisa Lowe i Neila Tennanta, została wydana 15 czerwca 1987 roku jako główny singiel krążka. Kawałek stał się drugim singlem numer jeden duetu na brytyjskiej liście singli, spędzając trzy tygodnie na szczycie listy. Dodatkowo singiel znalazł się na szczycie list przebojów w Austrii, Danii, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii, osiągając jednocześnie dziewiąte miejsce na US Billboard Hot 100.

Pet Shop Boys to brytyjski zespół muzyczny, wykonujący muzykę pop, utworzony w 1981 roku. Duet tworzą: wokalista Neil Tennant i klawiszowiec Chris Lowe. Okres największej popularności formacji przypada na lata 80.

Singiel „It’s a Sin” to następca singla Eltona Johna, “Chosen Family” (nagranego wraz Riną Sawayama).

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 11 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 330 864 wyświetleń na YT.

Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Od 1967 współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem, z którym stworzył ponad 30 albumów studyjnych. Elton John jest jednym z najpopularniejszych artystów wszech czasów. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Sacrifice”, który ma już 413 mln wyświetleń. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 19 stycznia 2022 w New Orleans, LA, US, Smoothie King Center, a kolejny 21 stycznia 2021 w Houston, TX, US, Toyota Center. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Cold Heart” (nagrana wraz z Duą Lipą), której możecie posłuchać na tej stronie.

Years & Years to solowy projekt brytyjskiego piosenkarza Olly Alexandra. Pierwotnie założony jako zespół w 2010 roku. Muzyka Years & Years została opisana jako electropop, łącząca elementy R&B i house z lat 90-tych. Debiutancki album projektu, Communion, zadebiutował na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart w lipcu 2015 roku. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “King”, który ma już 259 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię projektu zamyka wydany 6 lipca 2018 roku krążek “Palo Santo”.

Years & Years ma dać w przyszłym roku koncert w Polsce. Projekt ma wystąpić na wydarzeniu pn. Open’er Festival, które ma mieć miejsce w dniach 29 cze 2022 – 2 lip 2022 w Gdyni. Natomiast najbliższy koncert Years & Years ma się odbyć 19 maja 2022 w Brighton, UK, Brighton Centre.

źródło: muzotakt.pl, allaboutmusic.pl, | strefamusicart.pl, songkick.com, Wikipedia, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “It’s a sin (global reach mix)”

[Verse 1: Olly Alexander]
When I look back upon my life
It’s always with a sense of shame
I’ve always been the one to blame
For everything I long to do
No matter when or where or who
Has one thing in common, too

[Chorus: Olly Alexander]
It’s a, it’s a, it’s a, it’s a sin
It’s a sin
Everything I’ve ever done
Everything I ever do
Every place I’ve ever been
Everywhere I’m going to
It’s a sin

[Verse 2: Elton John]
At school they taught me how to be
So pure in thought and word and deed
They didn’t quite succeed
For everything I long to do
No matter when or where or who
Has one thing in common, too

[Chorus: Elton John & Olly Alexander, Olly Alexander & Elton John]
It’s a, it’s a, it’s a, it’s a sin
It’s a sin
Everything I’ve ever done
Everything I ever do
Every place I’ve ever been
Everywhere I’m going to
It’s a sin

[Bridge: Olly Alexander & Elton John]
Father, forgive me
I tried not to do it
Turned over a new leaf
Then tore right through it
Whatever you taught me
I didn’t believe it
Father, you fought me
‘Cause I didn’t care
And I still don’t understand
Still don’t understand, yeah

[Verse 3: Elton John & Olly Alexander]
So I look back upon my life
Forever with a sense of shame
I’ve always been the one to blame
For everything I long to do
No matter when or where or who
Has one thing in common, too

[Chorus: Elton John & Olly Alexander & Olly Alexander]
It’s a, it’s a, it’s a, it’s a sin
It’s a sin
Everything I’ve ever done (I’ve ever done)
Everything I ever do (I ever do)
Every place I’ve ever been
Everywhere I’m going to
It’s a sin

[Outro: Elton John & Olly Alexander & Olly Alexander]
It’s a, it’s a, it’s a, it’s a sin
It’s a sin
Everything I’ve ever done
Everything I ever do
Every place I’ve ever been
Everywhere I’m going to
It’s a sin

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 14 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)